HOW TO TAKE CARE OF GREASY HAIR

 

Znáte to, ráno se probudíte a míříte rovnou do koupelny, abyste si umyli hlavu, protože je mastná. Svěží účes vám nevydrží déle než do večera, a pokud jste někde dlouho do rána, necítíte se ve své kůži. Kdo se v popisu poznal, vítejte v mém světě. Ve světě, kde kvůli mastné hlavě musíte vstávat o půl hodiny dřív.
Když jsem naposledy šla ke svému kadeřníkovi Jirkovi ze skvělého rohára, vyzpovídala jsem ho pro vás, jak se právě o tento typ vlasů správně starat. K jeho typům dodám samozřejmě i pár svých.
Ten, kdo má jiný typ vlasů, nezoufejte! Vlasové články jsem rozdělila přesně tak, aby se tu nakonec sešla péče o všechny typy vlasů. Btw.: věděli jste, že mastné vlasy trápí každého čtvrtého člověka? Z naší rodiny jsem to prostě musela chytnout já :)))))

První a rovnou ten nejdůležitější bod je mytí! Spoustu lidí říká, že umývat si vlasy každý den není správné, ale pojďme si o tomto mýtu něco povědět. Ještě předtím se ale rozdělme do skupinek. Mastné vlasy jsou v nerovnováze, a to hned z několika důvodů – buď se o ně špatně staráte, často si do nich saháte nebo je kartáčujete, z hormonálních změn nebo jste je zkrátka zdědili po někom z vašich předků. Pokud jste se v nějakém bodě poznali (nebo rovnou ve všech), poznamenejte si to a čtěte dál. ,,Mýt si hlavu každý den není zdravé,“ vyskytuje se na všech možných diskuzích. Podle kadeřníků se ale jedná o mýtus. Takže nemusíte chodit s mastnou hlavou, jen proto, že kdekdo říká, jak je to špatné. Opravdu ničemu to nevadí. Samozřejmě jen tehdy, pokud máte správné produkty! Jdeme si tedy říct něco o nich!
Péče – Existuje spoustu výrobků na mastící se vlasy, spoustu z nich ale vlasovou pokožku příliš vysušuje a může vytvořit až nevzhledné lupy. Z jednoho problému se tak stávají dva a to nikdo nechce! Prvním krokem ke krásné hřívě je tak bezesporu šampón. Ten by měl mít neutrální pH a být určený ke každodennímu mytí. Špatné pro vaší hlavu nejsou ani šampony pro citlivou pokožku. Kadeřníci často doporučují i dětské šampony, mně osobně ale nesedí. Jak sám Jirka říká: ,,mastné vlasy jsou o zkoušení.“ Musíte tak testovat a testovat, až dojdete k závěru, který šampon je pro vás ten pravý. A až to zjistíte, vydržte s ním co nejdéle. Střídání šamponů je totiž nejhorší, i když zpočátku hledání nutné… Chápu, že vyznat se ve všech těch produktech je matoucí, a tak vám přidávám své typy.
Rolland oway Frequent Use Hair & Scalp Bath (všechny produkty této značky jsou přírodní, což chválím!) // Bioderma Nodé // Loreal Expert Instant Clear

 

Kondicionér a masky – Mastné vlasy bývají samy o sobě vyživené, jelikož mají dost svých olejů… Tzn. že ušetříte alespoň za doplňující péči. Kondicionér používejte s mírou. Postačí množství asi o velikosti vlašského oříšku, nanášejte ho pouze na konečky vlasů. Zatímco masku používejte jen jednou za 14 dní.
Styling – Méně znamená více a přesně to platí právě pro mastné vlasy! Zkuste je zbytečně nezatěžovat. Pro jejich péči vám skutečně stačí jen šampon, kondicionér, maska, možná sprej na rozčesávání a samozřejmě největší kámoš suchý šampón. Já objevila ten nejlepší přes Domči ségru. A to od Tigi.

 

 

Jirka si nemůže vynachválit tuhle univerzální vodu, která vám pomůže hlavně s rozčesáváním.

 

 

 

 

Barvení – Nevím jak u vás, ale barvení je pro mě noční můrou. Odrosty totiž barvím každý měsíc, a to hlavně proto, že se mi na mastných vlasech barva neudrží tak dlouho.
Před barvením kadeřníka informujte o typu svých vlasů a nechte si od něj poradit, jakou barvu používat, pokud si je barvíte doma. Je to až příliš individuální a každý na barvy reaguje jinak, proto nic nedoporučuji za sebe. I špatný výběr barvy totiž může stát za vaším problémem.

 

 

A samozřejmě jako u ostatních typů vlasů nesmíte zapomínat na pravidelné zastřihávání konečků! Já chodím jednou za půl roku. Dřív jsem mývala opravdu hodně dlouhé vlasy, ale s věkem je pořád zkracuji. A musím říct, že od té doby cítím, že jsou lehčí, svěžejší a hlavně nabraly alespoň trochu objem. 

Závěr – Vlasy pro vás budou každodenním problémem, pokud patříte do skupinky těch, co to mají po svých rodičích, prarodičích, praprarodičích… Naučte se s nimi žít a zkuste to vnímat pozitivně. Sice si musíte mýt hlavu každý den, ale každý den vám krásně voní, roztřepené konečky jsou výjimečností a lesk samozřejmostí. Navíc ušetříte za kondicionéry a masky, narozdíl od těch, co mají suché vlasy (jejich spotřeba je více než dvojnásobná!!). A u moře nemáte pocit, že se vlasy proměnily v chuchvalec suché slámy. Pokud patříte do skupinky těch, kteří si do vlasů neustále sahají a kartáčují, pokuste se to omezit. Přes den sáhnete na spoustu věcí a veškerou tu mastnotu a špínu z rukou otřete do vlasů… Ti, kterým se vlasová pokožka změnila během puberty nebo s nasazením antikoncepce, nemusí tolik zoufat! Je velká pravděpodobnost, že se vám vlasy po dvacátem roku samy srovnají. Není to však pravidlem. Pokud to způsobila antikoncepce, proberte to s gynekologem! A díky tomuto článku jste se snad dozvěděli, jak správně o ně pečovat, takže skupinka číslo jedna, doufám, našla řešení.

 

 

Zleva: Lak na vlasy, sprej pro vlny (komu se přirozeně vlní vlasy a chce, aby mu vlny vydržely, ideální!), Suchý šampon, který má rád Jirka ( za mě jasné číslo 2!)
Na závěr přidávám fotku produktů, které jsem si oblíbila, přiznávám, hlavně kvůli vůni! 🙂 Samozřejmě ale také splňují, co mají.
Doufám, že se vám článek líbil a že jsem vám nějakým způsobem poradila! I když mastné vlasy jsou opravdu hodně o zkoušení… Jaký typ vlasů máte vy? A našli jste se v nějaké skupince?Už zítra budu blogovat z Londýna! Přinesu outfit post a náhled do mého života. Snad se povedou i videa a fitness post. Mějte se krásně, Káťa.

Za fotky děkuji Domče!
Share:

3 Comments

  1. Březen 4, 2015 / 8:00 am

    Já mám teda suché vlasy, ale i tak, sepsala jsi super tipy! A máš pravdu, za masky, oleje a různé kondicionéry utratím docela dost. Ikdyž taky jsem ještě bohužel nenašla ty pravé produkty, které by mi vlasy opravdu vyživily :/.
    Měj se hezk v Londýně :)!

  2. Březen 5, 2015 / 4:32 pm

    Článek super, jen mě se týká opačný problém… moje vlasy jsou extrémně suché, takže chodím dvakrát do roka na keratin a ten všem doporučuji! 🙂 Jinak parádní blog! 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *