LONDON PART #2 – TIPS

Ano, opravdu jste se dočkali článku »Tipy, kam zajít v Londýně«! Omlouvám se, že jsem to odkládala, ale tak nějak se mi do toho nechtělo, protože mi bylo jasný, že budu chtít zpět. A samozřejmě, že tomu není jinak… Ale k věci! I když vám doporučím jen pár míst, doufám, že se dozvíte alespoň něco nového a inspiruji vás!

První stanice – The Breakfast Club. Myslím si, že když budete v Londýně je jeho návštěva nutností. Podnik je dokonce tak oblíbený, že na něj lidé stojí několika metrové fronty. Nemusíte se ale bát! Po Londýně jich je rozmístěných hned několik. Tenhle je kousek od Oxford Street. A nabídka? Typické anglické snídaně, toasty, sendviče… Prostě samý dobroty!

 

 

 

Pokud jde o klasický anglický oběd nebo večeři, navštivte Poppies! Dělají tam úplně nejlepší Fish&Chips široko daleko. Za touto pochoutkou si ale budete muset zajet, a to na Hanbury Street nebo Hawley Crescent! A také si připravte trochu více peněz. Smažené jídlo vás totiž vyjde na více jak 10 liber.

 

 

 

 

 

 

The Hummingbird Bakery jsem si zamilovala hned po prvním cupcake! Jejich Red Velvet byl tak dokonalý, že se mi sbíhají sliny, jen na něj pomyslím… Nepatří mezi ty, které jsou šlehačkovité a umělé. Je poctivý, ale přitom přiměřeně sladký. Prodejny najdete na různých místech v Londýně (Soho, South Kensington, Nothing Hill, Spitalfields, Islington). Co někomu může připadat jako mínus je to, že pokud platíte kartou, musí vaše objednávka dosahovat pěti librám. Na druhou stranu, až to tam uvidíte, částku překonáte raz dva. Haha!

 

 

 

 

 

 

Rozhlížejte se! Protože všude kolem vás bude něco úžasného. Něco, co vaše oko nesmí přehlédnout. Mě baví všelijaké malůvky. Nejvíc ty, které mají smysl, jsou barevné a nebo třeba retro. Navíc všude po Londýně je spoustu Vintage a jiných secondhandů. My jich navštívili hned několik, ale bohužel se v nich nesmělo fotit. Většinou byli plné kožichů, kabátů, starých desek, maleb, CDček… Tohle zrovna byla Brick Lane a Shoredich. Jejich návštěvu určitě doporučuju!!! Je to „výlet“ na celý den.

A nezapomeňte se vyfotit u budky! Takovou fotku totiž opravdu NIKDO nemá :-))))) Ne, teď opravdu – komu se fotky u červených telefonních budek nelíbí?

Snad se vám článek líbil, i když nepatří mezi ty nejdelší. A bude takovým malým průvodcem pro vaší první nebo opakovanou návštěvu v krásném městě jménem Londýn! Hezký pátek a přicházející víkend, Káťa.

 

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *