MY TOP LONDON’S FITNESS/FOOD FIVE

Ve svém prvním postu vám chci představit svých TOP 5 míst, která miluji v Londýně nejvíce a jsou spojená s tím, co mám nejraději – sportem a jídlem.

Londýn je také jednou z “víkendových” destinací a letenky jsou od září za hubičku, tak kdo mě navštíví a zaběhá si se mnou ? 

 

1. BRIGHTON

Uznávám, není to Londýn (je to ale blíž než se dostat z jednoho konce Londýna na druhý, tak se to počítá), ale zvolila jsem si to tako své number one. Z 13ti milionového města, kde každý spěchá z bodu A do bodu B – jste za hodinku vlakem v oáze u moře, kde naopak vládne klid, uvolnění a z lidí dýchá pohoda.
Tam si jezdím odpočinout, proběhnout se a nabrat energii.

2015-08-29 13.03.42

2. QUEEN ELIZABETH OLYMPIC PARK

Toto místo mě uhranulo už v roce 2012, kdy jsem měla tu možnost navštívit Olympiádu. Co za ty tři roky udělali z parku mezi sportovišti, je neskutečné. Nádherné cesty, okruhy na běhání, kanál (podél kterého vede stezka až do centra Londýna s hausboty a lodičkami), sportoviště zdarma, tenisové kurty, dětská hřiště, lezecká stěna atd. Prostě skvělý park, kde se cítíte jak královna.

2015-09-07 19.09.51

3. MOJE TERASA

Sport je pro mě o vyváženosti tvrdé práce a odpočinku, proto je pro mě důležité relaxovat. Ne, že bych si našla čas denně, ale když je možnost, ráda si zacvičím jogu a kde jinde, než na terase s Londýnem na dlani.
Mám to štěstí, že mám u sebe skvělou koučku a joginku, která mi ten balanc vždy nakáže a za to jsem jí nesmírně vděčná.

IMG_10651-e1441703843100

4. SUSHI SAMBA

Moje nej nej nej! Sushi restaurace ve 39.patře s výhledem na celý Londýn a se sushi tak dobrým, že bych ho jedla nejraději denně. Velkou výhodou je také spojení s barem (jeden z mála dobrých non-stop barů v Londýně) a s terasou, kterou zdobí nádherný strom a další venkovní bar. Btw. když vám repostujou fotku z Instagramu, další jídlo máte zdarma (jeden tip a trik, co se mi podařil při minulé návštěvě a vyplatil se jim i mně 🙂

sushi

5. THE BREAKFAST CLUB

Snídaně je moje nejoblíbenější jídlo dne, tak proč si ji nedat v jakoukoli denní dobu, že. Breakfast club a naše víkendové místo s mou londýnskou rodinkou a skvělá volba, kde si každý najde to své. Od zdravého po mega nezdravé americké a anglické snídaně. Pokud tam vydržíte dost dlouho nebo jdete na snídani odpoledne, můžete navštívit “secret klub”, kam vstoupíte dveřmi od ledničky a octnete se v nočním klubu. Nekecám!

 

Tak to je mých top 5. Doufám, že nějaké místo navštívíte a nebo mi napíšete až pojedete do Londýna, abych se s vámi proběhla nebo vás pohostila.

With Love Karol

 

 

As my very first post, I would like to introduce you to my TOP 5 places in London. All the places are connected to the things I like the most – sport and food. 

London is also one of the “long weekend” destinations and flights are really cheap nowadays, so who will join me for a run?

1.BRIGHTON
I admit, this is not London (but it is still closer than a route from one end of London to the other end), but I have chosen Brighton as my number one. From the city with 13mil people, where everyone rush from point A to point B – in an hour, you are by the sea, where each person is chilled, relaxed and comfortable.
I am always going there to switch off my mind, run and gain some energy. 

2.QUEEN ELIZABETH OLYMPIC PARK
I love this place since 2012 when I went there to see Olympics. They made a huge progress in this three years. Beautiful pathways, running routes, canal (which leads up to the city centre with houseboats and boats), free sports centres, tennis courts, kids playgrounds, climbing wall etc. An awesome place, where you feel like a queen while running. 

3. MY TERRACE
Sport is for me about the balance between hard work and rest, thats why relaxation is so important for me. I don’t say that I am able to find a time to relax daily, but I do my best to find a time to do yoga – where else than on my terrace with London on hand.
I am lucky to be surrounded by people, who remind me to balance workouts and rest time – Lucy, my coach and yoga teacher. I am grateful to have her in London (for a little while). 

4.SUSHI SAMBA
My best of the bests! Sushi restaurant on 39th floor with the view on whole London and with sushi as good, that I could eat it daily!
The big advantage of this place is also the combination with a bar (one of the very few good non-stop bars in London) and with a rooftop terrace with a beautiful tree. Btw. When they repost your photo of their food from Instagram, they give you the next meal for free (the trick which paid off to me on my last visit 🙂 

5.THE BREAKFAST CLUB
The breakfast is my favourite part of the day, so why not to enjoy the breakfast any time of the day. The breakfast club is my fav place with my London’s family and is a great choice for anyone really. From very healthy food to super unhealthy american or english breakfast. If you stay there for longer or you simply decide to have a breakfast in the afternoon, don’t hesitate and visit the “secret club” with the entrance behind the fridge. I am not lying! 

So this is my Top5. I hope that you actually visit some of my top places or you write me if you are about to visit London. I will be delighted to run or dine with you. 

With love Karol

Share:

10 Comments

 1. Kateřina
  Září 8, 2015 / 11:21 am

  Do Londyna jedu v prosinci, to bude na behani uz trochu zima (navic ho moc nemam rada :-), ale Sushi Samba rozhodne vyzkousim! No s mozna i ty snidane 😉

 2. Karolina Sramlova
  Září 8, 2015 / 1:27 pm

  Prosinec v Londýně je jeden z mých nejoblíbenějších měsíců, je to pohádka – dobrý výběr 🙂
  V Sushi Samba je terasa vyhřívaná a snídaně je snad jasná volba, kdyžtak napiš o tipy, je jich rozhodně víc, než 5! With love Karol

 3. Katerina Marounkova (Krejcirova)
  Září 8, 2015 / 8:41 pm

  Super, tak az se to bude blizit, rada si necham jeste neco poradit 🙂

  Mimochodem, mam pocit, ze se zname z HP (delala jsem tam instruktorku BP a BB), ale nevim, zda jsi me pamatujes…

  Pekny blog, tesim se na dalsi prispevky 😉

  • Karolina Sramlova
   Září 8, 2015 / 9:26 pm

   Jasně, pamatuju se! A samozřejmě ráda poradím…
   Děkujeme za chválu, budeme se snažit. With love Karol

 4. Září 10, 2015 / 8:11 pm

  Londýn mě hrozně láká 🙂 😀 !
  Takže pokud tam ( někdy :D) zavítám ,už vím kam rozhodně jít,obzvlášť mě nadchla Moje terasa a proto že miluju sushi a snídaně tak i restaurace 😀 !

  • Karolina Sramlova
   Září 11, 2015 / 1:48 pm

   Díky moc, Londýn je skvělá a cenově dostupná destinace, ale myslím, že o přemrštěných cenách a jak to obejít napíšu 🙂
   Na „mojí terase“ jsou všichni čtenáři samozřejmě vítáni! With love Karol

  • Karolina Sramlova
   Září 11, 2015 / 1:49 pm

   Bude jich přibývat! Díky moc, with love Karol

 5. Aneta
  Září 13, 2015 / 5:19 pm

  Úplně souhlasím s Brightoně. Když sem byla v Londýně donedávna, tak bych tam mohla být denně, jak úžasné místo to je.

  Queen Elizabeth Park: 🔝🔝🔝naše nejoblíbenější s mýma londýnskýma dětma a můžu doporučit i tu restauraci, která tam je. Fakt sem si vždy moc pochutnala.

  Do Breakfast clubu sem chtela vyrazit, ale čekala bych tam tak 1 hodinu frontu a holky bohužel nechtěli.

  A odkaz na restauraci s tím sushi by byl?:)) děkuju.
  Každopadne, co sem nenavštívila snad navštívím, až se jednou na výlet do Londýna vrátím❤️

  • Karolina Sramlova
   Září 14, 2015 / 2:37 pm

   Jee, děkuji moc za milý skoro „článkový“ koment. Úplně souhlasím se vším, co píšeš. Odkaz na Sushi samozřejmě je zde. Restaurace je i v Miami nebo New Yorku a od mých kamarádek mám i tam ty nejlepší reference!
   Díky moc a rozhodně Londýn pokud si v něm jednou byla, je místo, kam se musíš vrátit!
   Děkuji With love Karol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *