WHAT MOTIVATES ME, WHAT MOTIVATES YOU?

Můj sobotní článek nebude přímo o sportu ani jídle. Bude o něčem daleko důležitějším, a to o motivaci, která mě vede k tomu, abych každý den vstala a šla za svým cílem. Takže, co to tedy je?

Nejednou se mi v hlavě honí myšlenky, jestli to vůbec má cenu a jestli není lepší zůstat v posteli a dojít si ke snídani pro koblihu a kafe. Většinou se mi podaří tyhle myšlenky rychle zapudit a musím říct, že časem se vkrádají do podvědomí méně a méně (ale nemyslete si, takový “podváděcí den”, někdy dva i více, mám – nestydím se za to a vím, že si musíme užívat život a to je stejně důležité jako nastavená meta).

Co je tedy ta MOTIVACE? Je to námi vysněný cíl (ať už je to cokoli), který nás žene k tomu, abychom začali a nepustili se. Co motivuje mě? To, že mohu inspirovat ostatní přes to, co dělám pro sebe a pro své tělo,  mysl. Stala jsem se sama sobě motivací.

Po tom, co jsem skončila v roce 2005 svoji závodní kariéru ve sportovním aerobiku (kdy jsem prošla obdobím anorexie a pak si zlomila páteř na snowboardu), cvičila jsem, ale nikdy ne úplně pravidelně. Bylo to ale před 5ti měsíci, kdy se ve mně něco zlomilo a uvědomila sem si, že to chci změnit. Začala jsem s během, o kterém jsem tvrdila, že ho nesnáším. Šlo to pomalu, s lehkými cíli a dnes si nedokážu představit, že bych nešla alespoň 3x za týden do parku vyběhnout a zbytek trávila jinými sporty. Neříkám, že běhám rychle, naopak – běhám pomalu, ale důležité je to, že mě to BAVÍ. Teď jsem dokonce začala přemýšlet nad tím, že na příští rok naplánuji závody a do čtyř let maraton (díky za inspiraci těm, kteří mě neustále posouvají a motivují).

 

Jak na motivaci? Napište si svůj cíl a noste ho u sebe. Napište si, co chcete a do kdy toho chcete reálně dosáhnout. Nechte si ho pro sebe nebo se se mnou podělte. Není nad to se maličko hecnout s ostatními, ne?

Tip: Jak vytvořit zvyk. 21 dní dělejte to samé – každý den a máte velkou pravděpodobnost, že v tom budete i nadále pokračovat, protože si během tohoto období vytvoříte psychický návyk a hlavně ucítíte/uvidíte výsledky. A to hlavně v hlavě, což je často mnohem důležitější.

With love Karol

 

 

WHAT IS MY MOTIVATION, WHAT IS YOUR MOTIVATION? 

My Saturday post will not be directly about sport or food. It will be about something way more important- the motivation, which pushes me to get up every single day to follow my dream.  So what is the big “why”? 

I do often think about not getting up, about staying in the bed and about enjoying my doughnut with a coffee. Usually I quickly get back on track and get up, even though it is still trying to get into my mind. But the further I go, the less often it is. (Don’t think that I don’t have a cheat day, sometimes two or three. It is also about enjoying the life and if cheating on my diet makes me happy, it is as important as my goals.) 

What is actually THE MOTIVATION? It is our dream/goal, which we set and repeat to ourselves and which is driving us to start and  don’t stop until it is done (whatever it is). What is MY motivation? It is the fact that I can inspire you through something I do for myself, my body and mind. I become my own inspiration. 

When I quit my professional career in sports aerobic back in 2005 (when I was anorexic and than broke my spine on snowboard), I used to exercise, but quite randomly. 5 months ago, I changed my mind set and realised that I need to try it once again and seriously. I started to run, slowly and consistently, with low expectations. Nowadays I can’t imagine that I don’t go to run at least 3 times a week and spend the rest of the week with other sport activities. I don’t say I run quickly, actually I am very slow, however the most important thing is – I ENJOY IT! Big thanks to those who motivate me and push me forward. 

How to motivate yourselves  Write your goal down and keep it with you all the times! Write down what you want and when do you want to achieve it. Keep the goal for yourselves or share it with me (or friend), nothing feels better than a little challenge, right? 

My tip: How to create a habit. The key is 21 days – do exactly the same thing every single day and you have a high potential to continue after this time period and take it as very obvious thing, which doesn’t challenge your mind every day. The habit becomes a part of your life. More importantly – you will see the result and feel the result in your mind set, which is far more important! 

With love Karol

Share:

10 Comments

 1. Katerina Marounkova
  Září 12, 2015 / 10:23 am

  Pekne napsane, prijemna sobotni vzpruha 🙂

  • Karolina Sramlova
   Září 12, 2015 / 5:10 pm

   Děkujeme, jsme rádi, že tě to namotivovalo 🙂

 2. Září 13, 2015 / 5:10 pm

  Káji super! Když něco člověk doopravdy chce, tak to jde, je to vše jen o tom, jak si to uspořádáme v hlavě. Šíří z tebe pozitivní energie, takže jen tak dál!!!:))

  • Karolina Sramlova
   Září 14, 2015 / 2:38 pm

   Děkuji zkušené blogerce za pozitovní energii zpět. Přesně tak to je – co našemu tělu dáváme, to se nám taky vrací… Díky proto moc, with love Karol

 3. Září 19, 2015 / 11:12 pm

  Užasné! Taky jsem běhu moc nedávala, ale neskutečně mě to chytlo a začlo bavit. Sport miluju.. Ale před rokem jsem měla neskutečnou rutinu, bohužel se do toho připletly zdravotní problémy a já musela na půl roku utnout všechen pohyb.. Ovšem poté jsem byla tak nakopnutá a měla jsem té nahromaděné energie tolik, že se taky skoro nezastavila.. A vzhledem k tomu, že přes prázniny nebylo tolik času a pořád jsem někde lítala, tak jsem ty aktivity trochu přerušila, což mě dost mrzí, ale od října začínám znovu! Nevzdávat se je to nejdůležitější a hlavně v to věřit a zbytečně neříkat, že to nejde! 🙂

  my-innercare.blogspot.cz

  • Karolina Sramlova
   Září 20, 2015 / 12:29 am

   Díky za skvělou motivaci od tebe! Hlavní je dobře se cítit, proto jestli jsi celé prázdniny někde lítala, tak to léto bylo aktivní ažaž…:)
   Doufám, že zdravotní problémy už jsou minulostí a že se někde potkáme v Praze na sportovním poli. Never give up a nic není nemožné, moje hesla a denní chleba… Hezký blog a hezká inspirace před nedělí, With love Karol

  • Karolina Sramlova
   Říjen 7, 2015 / 10:42 am

   Thank you, With love Karol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *