UNIQUE FASHION WEEK

Je tu pátek a s ním článek o středeční přehlídce ve Florentinu, na které se objevily modely od Beaty Rajské, Ivany Mentlové, Jitky Klett a Kláry Nademlýnské. A jaká z návrhářek mě zaujala vlastně nejvíc? To se dočtete pod perexem.

Celý den probíhal dost hekticky. Původně jsem totiž měla stihnout přehlídky dvě – Coctail Forbes and Czech Fashion Designers a Dolce&Gabbanu. Jelikož jsem ale v práci měla dost psaní, přehlídku v Pařížské jsem musela obrečet a navštívit pouze tu s našimi českými návrhářkami. Na tu jsem pozvala Kristý a ona moc ráda šla.

Před přehlídkou jsme si vyměnily zhruba 60 smsek, které měly jedno znění – NEMÁM CO NA SEBE. Po hodinovém zmatkaření jsme se oblékly a obě vyrazily před Florentinum. Tam jsme narazily na dav lidí a hooodně jsme si oddechly. Když jsme totiž viděly některé lidi – třeba paní, co na přehlídku vyrazila v modrých jeanech, šusťákovce, teniskách a stejně šušťákové kabelce – klepaly jsme si na čeho, že jsme to tolik prožívaly…

A právě před Florentinem, mezi stovkou lidí, nastal takový první bod, kdy jsem si řekla, že je něco špatně. Dav lidí stál a nijak se nehýbal. A fronta začínala být větší a větší, stejně tak jako neorganizovanost. Přišla jsem si jak ve frontě na banány, opravdu. Po delší době mačkání se fronta začala hýbat a přišla řada konečně i na nás. Dostaly jsme pásek a zamířily do místní restaurace. Tam se mačkanice jen stupňovala. Trošku otrávené jsme si zalezly do zadní částí restaurace a byly jsme rády, že jsme si ukořistily alespoň sklenku šampaňského.

Po hodině čekání konečně přišlo to, kvůli čemu jsme přišly – přehlídka. A následovala další fronta a dav lidí. Po zhruba 15 minutách jsme se vmačkaly do krásně připravené chodby nákupního centra Florentinum. A po hodině a půl si konečně pořádně sedly.

Přehlídka začala vcelku rychle a hned první, co mě zaujalo, byla muzika! Beata Rajská totiž zvolila velmi známou písničku We Will Rock You, v jiné podobě, něž jí všichni známe. Našla jsem vám odkaz – zde. Ale k modelům. Musím říct, že Beátina kolekce patřila k té lepší části. Zvolila super materiály a nejlepší barevnou kombinaci, kterou je jak jinak než bílá-černá.

Největší potlesk u mě však sklidila Ivana Mentlová. Nejen, že měla jako jediná s Beatou nositelné modely, ale také se mi trefila do vkusu. Kůže, kožichy, jemné barvy jako je šedá a béžová (viz hlavní fotka). Upřímně musím říct, že snad nebyl model, který by se mi od ní nelíbil. A proto je pro mě naprostou jedničkou!

Malé zklamání pak přišlo u Jitky Klett a Kláry Nademlýnské. V jejich výběru se mi líbilo opravdu minimum věcí. Ale jak se říká – sto lidí, sto chutí a věřím, že když si jejich kolekce nezískali mě, někdo si je určitě zamiloval.

Před všemi návrhářkami ale smekám. Určitě jim to dalo spoustu práce. A teď konečně k samotným fotkám.

 

MODEL OD BEATY RAJSKÉ / Model from Beata Rajska 

JITKA KLETT A JEJÍ BAREVNÉ KOŽEŠINY A KRAJKY / Jitka Klett and her colour fur models and lace models

IVANA MENTLOVÁ A KŮŽE A KOŽEŠINY! / Ivana Mentlova and her fur models 

OPĚT BEATA / Beata again 

IVANA MENTLOVÁ a její kožíšková vesta. Jak se líbí její kolekce vám? / Ivana Mentlova and her fur vest. How do you like her collection? 

A jaké modely se líbí vám? Jsem zvědavá!

With love Káťa

 

Happy Friday! Friday has quickly approached and I am here to write about my Wednesday’s fashion show with models from Beata Rajska, Ivana Mentlova and Klara Nademlynska. Which of above interested me the most? Read below. 

My whole day was hectic as never. I suppose to go for two fashion shows – Cocktail Forbes and Czech designers and Dolce&Gabbana. Unfortunately I had to skip the first one in Parizska street due to my work commitments, however I was really excited about the second one. I have invited my dear friend Kristy, who was pleased to join me. We have exchanged about 60 texts just before the show – “what shall I wear”? When we arrived to Florentinum, we relieved as we see all the crown and their outfits (blue jeans, yellow wind jacket and trainers). We felt a bit stupid about our over-acting about our outfits. 

The first break point appeared infant of the Florentinum, where we stand in the middle of the hundred people crowd, which only went bigger and bigger. After a while, the queue started to move and after we have been given a bracelet, we quickly found the restaurant and enjoyed our glass of champagne. 

After another half an hour, the fashion finally started (after another 15 minutes in a queue, which went through well nicely designed hall way which lead straight to the room, where we finally took a seat. 

The show began fairly quick and the first thing which got my attention was the song – We Will Rock you in slightly different composition than we know it. I found you the link here. Now, back to fashion. For me, Beata’s part was better one. She has choosen amazing materials and “the best” black-white combination.
The biggest ovation belong to Ivana Mentlova, who had together with mentioned Beata models, which you can actually eat. She totally matched my taste of fur, light colours such s grey or beige (see featured header photo). Honestly, I loved all the models showed, big thumbs up for her though. 

I have to admit a slight disappointment with models from Jitka Klett and Klara Nademlynska, but I am only sharing with you my thoughts and I am sure that they both have their own fans.
In the end I am really have to appreciate all the designers and their hard work, which definitely paid off. Enjoy the photos above. 

Which models do you fancy? I am interested in your opinion. 

With love Kata 

Share:

2 Comments

  1. Září 25, 2015 / 3:40 pm

    Jee tak nakonec jsou ty fotky super!! Bylo to moc fajn!:* akorat já na fotce vypadam nejak zamyšleně 😀

  2. Září 26, 2015 / 9:54 pm

    Ta vestička od Ivanky je sen,je krásně dlouhá a přesto to pravé co bych si přála..
    Ale mám takový silný pocit,že bych tento krásný kousek nikde nevynosila.
    Perfektní fotky Káťo a na přehlídce jsi byla velká kočka!:)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *