DREAM BIG AND FOLLOW YOUR DREAMS

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o to, co v poslední době hodně zaměstnává mojí hlavu. Jsou to myšlenky o tom, co mě opravdu naplňuje a co je mé poslání. Mé sny a přání nejsou malé, ale proč by měly být! Pokud vás to zajímá, přečtěte si následujících článek.

Již jako malá jsem byla maličko jiná než všechny ostatní děti. To, co jsem si usmyslela, jsem taky udělala a buď jsem se „spálila“ nebo se mi naopak povedlo něco velkého. To mi zůstalo až do dospělosti, jen mé sny jsou větší, jdu za nimi tvrději a snažím se vyvarovat neúspěchu použitím hlavy a zdravého rozumu. Občas to jde – úspěch je větší, občas to nejde – propad je větší. Ale tím vším se posouvám dopředu jako člověk.

Karol-forest01

Proč jsem se o tom rozhodla napsat? Protože chci pomoci těm, co chtějí dosáhnout velké věci, aby se rozhoupali a rozhodli se pro to něco udělat. Možná někdo začne i jen přemýšlet, co je ten jeho cíl, ale to je první a moc důležitý krok.  I kdyby to mělo inspirovat jednoho člověka, bude to pro mě úspěch, který motivuje i mě.

Naše štěstí je jen v našich rukou! To znamená, že to, co si usmyslíme, můžeme také uskutečnit, a to na 100%! Takže jak na to a čím se řídím já?

 1. Uvědomme si, co je to, co opravdu chceme a nemiřme nízko, hezky vysoko! A napišme si to.
 2. Nečekejme na ten pravý okamžik. Nikdy nepřijde (nečekejme na pondělí, abychom začali jíst zdravě. Nečekejme na Nový rok, abychom přestali kouřit…), udělejme to hned a nepusťtme se toho.
 3. Dělejme to naplno. Když do něčeho vložím veškerou svou energii, vím, že se mi to vrátí. Tohle funguje, jen nesmíme povolit, když výsledek není hned vidět. Nepovolit, nepovolit, nepovolit.
 4. Sdílejme své úspěchy s ostatními a odměňujme se za mezikroky (Sdílejme úspěch s těmi, co nám to přejí i s těmi, co nám to nepřejí. Obě situace jsou motivační, ne?)
 5. Přemýšlejme o budoucnosti. Víte, že 90% myšlenek jde do minulosti a jen desíti procenty myslíme na budoucnost? Změňme to a přemýšlejme 90% o budoucnosti a přítomnosti, protože to je to jediné, co můžeme změnit!
 6. Dosáhněme svého cíle! Uvědomme si, jak se cítíme, co nás to stálo a co nám to dalo a stanovme si další a větší cíl. Proč? Protože už víme, že máme schopnost to dokázat, když opravdu chceme!

Karol-forest02

Fotky, které jsem zvolila ke článku tu nejsou jen pro nic za nic. Je to již dávno, co jsem chtěla „levitující“ fotku, protože jsem snílek. Moje kamarádka, spolužačka ze základní školy a skvělá fotografka Hana Makovcova mi to splnila a já moc děkuji. Pomohla mi splnit jeden z mých snů. Děkuju!

Co je váš sen? Přeju si, aby se ty vaše splnily.

With love Karol

quote .001

 

Today, I would like to share with you something, which I am thinking about very often at the moment. It is my future and what is the one thing I am here for. My dreams ain’t small, but why they should be! If you are interested in, read more. 

When I was a kid, I was a bit different to the other kids. When I wanted something, I did it, unfortunately no matter what. I failed or I succeed massively. I am still the same, but my dreams are bigger, I am working to fulfil them harder and I am trying not to fail by using all my possible intellect. Sometimes, it works and success is bigger. Sometimes the failure is bigger, but by all above I am moving forward day by day. 

Why I have decided to write about it? I want to help to those, who want to achieve big things, to those who needs a little help with the start. Someone might start thinking about what is the goal they want to achieve, but it is the first step and sometimes it is the most important one. Even if this article inspires only one person, it will be a success, which motivates me too. 
Our happiness is in our hands! It means that everything we really want, we can achieve on 100%! So what do you need to do in order to succeed and how I do it? 

1. Realise what is the thing which we want and please don’t aim low, aim as high as possible! And write it down. 
2. Don’t wait for the right moment. The moment never comes (don’t wait for another Monday to eat well, don’t wait for New year to stop smoking… ) do it now and don’t stop until it is done.
3. Do it on 100%. When I do something on spot and I delegate all my energy to it, I know it will pay off. This works no matter what, but we can not stop, when the result is not visible immediately. Don’t stop! 
4. Share the success and reward yourself for each step ( share the results with those who wish it to you and with those who doesn’t- everything is the right motivation, isn’t it? ) 
5. Think about the future. Did you know that 90% of your thoughts are about past and only 10% are about present or future? You cannot change past, so change the ratios and think about future more than about the past. 
6. Achieve your goal and know how you did it and what it „cost us“ and what it give it to us. Than only think about bigger dream, because we know that we can make it happen! 
The photos I have chosen for the article are not only some photos. These are photos I wanted from ever. I always wanted one levitating photo, which my friend, great photographer and my school mate made for me. An amazing photographer Hana Makovcova made one of my dreams to come true and I thank her very much! 

What is your dream? I wish your dreams come true. 

With love Karol

Share:

1 Comment

 1. Říjen 18, 2015 / 11:19 pm

  Moc moc dobrý článek! Právě takové slova a motivaci v poslední době potřebuju. Podzim miluji a nikdy jsem netušila, že by na mě působila nějaká „podzimní depka“, ale spíš mám 46645 nápadů a myšlenek a potom 46456 výmluv, proč to zrovna teď nejde, takže takové slava jen a jen cením! 🙂 Fotky jsou dokonalé! Jsi překrásná!!

  my-innercare.blogspot.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *