PROJECT 365, FIFTH EDITION

V Praze i v Londýně je počasí jak na houpačce, což hýbe s náladou i zdravým nás obou, ale narozdíl od zdraví nás dobrá nálada neopouští. Týden práce, zábavy i nuceného odpočinku je tady, stejně jako říjen a předzvěst přicházejících aktivit spíše vevnitř než venku. Přečtěte si, co se dělo v Čechách i Anglii, a že toho bylo!

Ještě pro vás máme malou vsuvku – strašně moc bychom vám chtěli poděkovat za nominaci na Blogerku roku. Je to pro nás čest! Pokud nás chcete dostat ještě dál, hlasujte na zde. Mooooc děkujem!

 

PONDĚLÍ

Káťa: V pondělí jsem pracovala z domova, a tak jsem si dala takový odpočinkový den doma. Pršelo a nikam se mi stejně nechtělo. Když ale přijel přítel domu, alespoň na chvíli jsem z domu přece jen vyrazila. Zašli jsme na véču. Po dlouhé době jsem si dala Club toasty v Cafe-Cafe.

Karol: V pondělí mě čekal velký den a to stěhování do svého nového bytu a jak to tak bývá, zrovna když to nepotřebujete, tak prostě pršelo celý den. Ale jako bych někomu poručila, večer na chvíli vysvitlo slunce a já jsem zachytila krásný západ slunce, jako znamení, že toto stěhování je dobré a snad poslední před návratem do Čech.

Monday

ÚTERÝ

Karol: V úterý jsme si daly pěkně do těla v místní posilovně s kamarádkou. Nechápu jen, proč se nový trenér po našem tréninku zeptal, jestli jsme “na steroidech”? Nechápu 🙂 Ale mákly jsme si pěkně!

Káťa: Úterý považuju za špatný den. Především kvůli snídani, ke které jsem měla asi po sto letech křupky. A mohou za to moli, kteří se nám objevili v bytě. V oříškách… 🙁 Všechny chia semínka, oříšky i vločky jsem musela vyhodit. Teď máme všude levandule a větráme, tak se snad už neobjeví. Máte někdo tip, jak na ně vyzrát?

Tuesday

STŘEDA

Káťa: Ve středu jsem opět pracovala z domova, veškerou práci jsem odvedla ráno a měla díky tomu poklidnější den. Zašli jsme s kamarádem na pořádného burgera a pokračovali na dort. Potom už mě čekala pracovní akce v Coco, která byla sice nudná, ale aspoň mě nakopla a neděla jsem doma.

Karol: Skoro abstinent se v Londýně octl na London Cocktail weeku a rovnou v backstage. Myslím, že skoro každému by zaplesalo srdce nad alkoholem zdarma, ale já jsem si místo alkoholu dala skvělý falafel, odnesla kytičku a celá moje partička okolo mě si odnesla pár vlastnoručně namixovaných drinků od těch nejlepších barmanů v Londýně. Musím ale podotknout, že to byla skvělá akce a alespoň vím, kde jsou nejlepší bary na každý z typů alkoholu. Chcete článek o těch nejlepších specializovaných barech na vodkové, rumové nebo whiskové koktejly v Londýně?

Wednesday

ČTVRTEK

Karol: Ve čtvrtek jsem měla napilno. Nejprve jsem musela zorganizovat „Uvítací party“ pro asi osmset lidí, kterou jsem byla nucena jen připravit, uvést a rychle předat kolegům, abych mohla na vernisáž Odyssey Jana Kalába. Tam jsem se potkala s českými přáteli a shlédla nádhernou výstavu, kam se určitě musím ještě vrátit. Díky pracovním povinnostem jsem ji stihla jen proletět. Skvělý večer, ikdyž celkem vyčerpávající den.

Káťa: Čtvrtek se nesl v pracovním duchu, ale proč si ho nezpříjemnit návštěvou oblíbené kavárny? Já si dala alespoň čaj v Anonymous, protože venku už je příšerná zima.

Thursday

PÁTEK

Káťa: Film Marťan nás s přítelem zaujal už z plakátu. A tak jsme se na něj rozhodli vyrazit. Samozřejmě nesměly chybět moje (i Karol) nejoblíbenější pendreky a kyselý pásek z Candy Mixu. Kdybych měla říct, jestli se mi film líbil, tak to shrnu v krátkosti – vtipný, zajímavý a svým způsobem i dost poukazující na dnešní dobu. Tak si na něj zajděte!

Karol: Mě čekala další akce, kterou jsem organizovala, tentokrát na překrásném Notting Hillu, kterou jsem si ráno zpříjemnila cestou okolo kanálu a poté tréninkem, který mě ale po vyčerpávajícím týdnu asi dorazil. Domů jsem šla v noci po akci s pořádnou horečkou. TGIF, pro mě tenhle pátek moc ne:(

Friday

SOBOTA

Karol: Musela jsem zůstat v posteli, jinak to nešlo. Nicméně jsem si i na tom našla něco dobrého. V novém bytě nemám ještě internet, takže jsem nepracovala – plus číslo jedna. Zato mám svoje laky na nehty, takže jsem odpoledne už trávila u filmu a s mými oblíbenými laky – plus číslo dva. Víc plusů ten den neměl, protože jsem i po dni v posteli měla pořád horečku.

Káťa: Jelikož kvůli práci nemám čas opravdu na nic (bohužel), tak jsme víkend vzali v heslu – objíždění rodičů. Po kině jsme přejeli k mé mamce, kde jsme přespali a po dlouhé době si dali klasický toast šunka-kečup-sýr! Kdo ho taky v dětství miloval? Ještě větší nostalgie přišla, když k obědu mamka naservírovala rajskou! Mňam mňam! Po obědě jsme přejeli k přítelovým rodičům a tam taky přespali.

Saturday

NEDĚLE

Káťa: Chvíli po snídani jsme vyrazili ještě za mým taťkou. Jelikož potřeboval něco zařídit, vzali jsme ségru na Hotel Transylvania 2. Poté jsme vyrazili společně na oběd a kávu. A já jsem si myslela, jak si odpočinu, ale jsem unavená ještě víc. Ale co. Alespoň vím, že žiju:))

Karol: Nedokážu prostě zůstat v posteli. Nadopovaná prášky jsem alespoň vyrazila na brunch do skvělého podniku Muriel’s Kitchen v SOHU, kde jsem hned po příchodu udělala trapas. Samozřejmě jsem měla české poznámky a číšník byl čech 🙂 Ale jinak snídaňo-oběd byl skvělý a já si užila den, předtím, než jsem se opět musela věnovat spíše paralenu a Hot drinku.

Sunday

Taky vám ten čas tak letí? Nám šíleně, ale ještě nás čekají skvelé věci do konce roku, máte se na co těšit!

Co vy, co byl váš nejlepší zážitek minulého týdne?

With love Karol & Káťa

 

The weather is changing as quickly as the swing is swinging, which is causing the mood changes as well as the health issues. We are trying to keep the mood on the top level as always The week of work, fun and forced breaks is here as well as October with the weather made for indoor activities. Read all about what happened in Czech and Britain, it was loads! 

MONDAY – Kata: I have worked from home on Monday, so I have decided to take a little rest at home. It rained and I didn’t really want to go anywhere. When my boyfriend arrived, I decided for a change and we went after a long time to my favourite Club toasts to Cafe-Cafe. 

Karol: I moved again on Monday, but finally to my flat. When I didn’t really need it, it rained all day (obviously), however in the end of the day, the sun went out for a bit and I captured beautiful sunset over the city probably as a sign that the move is a good one and hopefully the last one. 

TUESDAY – Karol: On Tuesday, we worked out with my bestie in my usual gym. I still don’t understand, why he asked us if “we are on steroids” when we finished our training :)) But we had a great one! 

Kata: I consider Tuesday as a bad day from the beginning. I had to eat a cereals for a breakfast instead of my usual porridge. Why? We have mole everywhere in my seeds, nuts and oats. Nowadays, we have a lavender all over the flat and we hope that they never come back again. Do you have any useful tips how to deal with them? 

WEDNESDAY – Kata: I have worked from home again and completed all my work in the morning in order to enjoy slightly calmer day. I went with my friend for a burger and later on for a cake. I accomplished my day on a business event in Coco. 

Karol: Almost abstinent went to a London cocktail week with the Backstage pass. I think that everyone would really be happy for this such a pass for a free alcohol, but I have enjoyed more the falafel meal, got a nice flowers and entertained all my company. All of them enjoyed hand made drinks for the best mixologists in London. I have to admit that this event was amazing and at least I know where are the best specialised bars in London for each alcohol type. Are you fancy the article about the best London specialised bars on Whiskey, Vodka or Rum cocktails? 

THURSDAY – Karol: A busy day. First, I had to organise the party for almost eight hundred people, which I only kicked off in order to go to the Exhibition launch of Odyssey from Jan Kalab, where I met with czech friends, who traveled to see the exhibition and I have only made it on last minute before the gallery closed. I will definitely come back again. Amazing evening with amazing people, but I have to admit that I went home as tired as never. 

Kata: I have worked all day, but at least I visited my favourite coffee shop Anonymous cafe, where I ordered  a cup of tea ( the weather is really cold already). 

FRIDAY – Kata: We have been interested in the movie Martan since we have seen the trailer, therefore we have decided to see it as well. Of course, I couldn’t miss my favourite (and Karol’s favourite) Pick&Mix. If I had to judge the movie – this is a short review. Humorous, interesting and self explanatory movie about the present. Go for it !

Karol: On my program was another, smaller, event this time in a beautiful Notting Hill. I have made my way to work more pleasant by walking along the canal which I beautiful captured, later on hit the gym, but after an exhausting week it probably was the last drop. When I went home, I had a high fever. TGIF – not for me:( 

SATURDAY – Karol: I must stay in the bed all day, but “Every cloud has silver lining”. Point number one – I have no internet in my new home just ye, so I didn’t work. Plus number two – I have my nail polish – I made my manicure and pedicure when I finally get better in the afternoon. 

Kata: I barely have a time for something, because my work (unfortunately). We spend all weekend with parents. On Friday night we went to my mum’s house, where we spent the first half of Saturday. Flashback number two this week – the toasts with ham and cheese and ketchup. Who remembers these from the childhood? The bigger nostalgia came with the lunch, when my mum served to us typical “rajska”. We went to my boyfriends’s parents after the lunch. 

SUNDAY – Kata: After the breakfast, we headed over to my dad, where we first of all took my sister to Hotel Transylvania 2. After the movie, we went for a lunch and a coffee and than finally we went home. I thought that I will rest a bit, but I am even more tired after the weekend. But at least, I am alive :)) 

Karol: I simply can not stay in a bed for more than 24 hours. I decided to have a brunch with my bestie in one of our new favourite places Muriel’s Kitchen in SOHO. I embarrassed myself straight after the arrival having a czech memos, infront of the czech waiter 🙂 Apart of this, the brunch was amazing as usual and the rest of my day I spent with my best friends Paracetamol and Hot drink. 

Do you also think that times past so quickly? We think so, but we have amazing things ahead of us, you have a lot to look forward to! 
What about your best experience last week?

With love Karol & Kata 

Share:

2 Comments

 1. Simona
  Říjen 12, 2015 / 9:02 am

  Kačko, máš můj hlas a díky za pěkný blog. Dnes jsem tu poprvé, rozhodně ne naposledy 🙂
  S*

  • Katerina Pifflova
   Říjen 12, 2015 / 11:24 am

   Děkujeme ti strašně moc. Hned máme lepší den. Jsme s Kájou rádi, že tě bavíme! :-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *