AUTUMN DEPRESSION, NO THANKS!

Taky to znáte, že se ráno probudíte, je sychravo a vám se nechce vůůůbec z postele. Jediné, o čem sníte je kafe, snídaně a zůstat doma celý den? Takových dnů teď přibývá s postupujícím podzimem. Jsou to dny, kdy je lehké propadnout tak omýlané podzimní depresi a že se důvod vždycky najde. To ale není můj případ! Nemám ráda takové ty “sebelitovací typy”, kdy je všechno špatně. Proč? Protože nikdo jiný není zodpovědný za svůj život tak, jako my sami. Řekla jsem si, že se podělím o to, jak to dělám já, ikdyž přiznávám, že taky občas mám náznaky…

Směju se, to je můj recept číslo jedna. Tahle malá věc ovlivní jak vás, tak všechny okolo (takže vlastně děláte dobrý skutek). Drobnost, ale jak to ovlivní celý váš den! Když mě něco štve, stejně si najdu maličkost, díky které se můžu usmát a buď zlepšit den sobě nebo alespoň jiným a nebo oboje najednou. Nic to nestojí a tak to pomáhá.

 

Mám vždy něco, z čeho se těším nebo na co se těším. Já tohle potřebuju naprosto pořád. Někdy je to velká věc, jindy malá, ale vždycky je to něco, na co se v budoucnu těším. Jediný problém může nastat, když vám někdo tu věc “vezme”. Tohle se stalo mně a moc jsem se z toho poučila. Běhala jsem denně a začala jsem vidět fakt výsledky, ze kterých jsem měla radost a už jsem si skoro sahala na pomyslnou metu. Přesně v tu dobu přišlo zranění kolene a stopka od běhu. Přesně, jako kdyby mi někdo sebral náplň života (doporučuji knihu “Kam se poděl můj sýr”, znáte?). Po tom, co jsem to ještě chvíli, neúspěšně a bolestivě, zkoušela, jsem si musela najít jinou náplň a přesunout tak “můj pomyslný cíl“ na něco jiného. V době, kdy jsem to zkoušela pořád dokola, jsem byla hrozně nešťastná a nespokojená. Pak jsem si ale uvědomila, že nemůžu čekat jiný výsledek, když opakuji pořád to samé. Jakmile jsem přesunula svůj zájem, najednou se mi do života vrátilo světlo a zas jsem měla důvod se pořádně smát.
Pozor, někdy se může stát, že ten cíl budete muset přesunout několikrát než najdete to, co vás opět naplňuje!

Screen Shot 2015-10-12 at 16.35.46

Mějte plány (co nejrozmanitější plány) a zahrňte do nich co nejvíce lidí, kteří vám přidávají energii. Určitě cítíte, že někteří lidé vám energii spíše dodají, zatímco jiní vám jí spíše seberou. Obklopte se těmi, co vás nabíjí energií a máte napůl vyhráno (a oni taky, většinou je to vzájemné přeci). Je to o tom, že: “Co dáváte, to se vám vrací, ale desetkrát více”. Myslete na to.

Screen Shot 2015-10-12 at 16.33.03

Screen Shot 2015-10-12 at 16.35.13

Samozřejmě teď vypadá, že je všechno jednoduché. Není. Já to vím a myslím, že za dva roky, co žiju sama v Londýně (který občas dokáže být pěkně nehostinný), jsem si uvědomila, že mohu být vděčná za milion věcí. Proto když už se začnu litovat, rychle se vrátím na zem a řeknu si, že jsem stejně jediný člověk, co s tím něco může udělat a tak nebudu ztrácet čas v depresi nebo lítostivé náladě.

Poslední variantou (a tou poslední) je prostě Nutella, protože ta vyřeší všechno 😀 (alespoň se to tak říká, ne? Mně nechutná, bohužel).

Co pomáhá vám na podobné nálady?
Děkuju své Baru, že je jedním z těch lidí, co mě nabíjí a co se mnou tráví čas focením:*

With love Karol

Screen Shot 2015-10-12 at 16.36.03

Jumper – Zara
Vest coat – Vintage Market Spitalfields 
Jeans – Zara
Shoes – Stradivarius
Ring and Earrings – Forever 21

Do you know the feeling that you wake up in the morning, it is raining and the only thing you really wish for is coffee, breakfast and bed day? There is more and more of these days with ongoing autumn. These are days, when you can really fall into the fall depression (you can always find the reason). This is no my case! I hate the “self-pity types” of people, when all the world is against them. Why? Because in the end of the day it is just us who are fully responsible for our lives .I have decided to share with you my secrets, how I do it (even though I have to admit, that sometimes I also have the signs). 

I do smile, thats my recipe number one. This little thing can affect all your day and also people around you (so you actually do something for the others too). Minor thing, which really make an impact on all your day! When I am in a bad mood, I still find something, what can make me happy and for which I can smile a bit. Also I can potentially make the day better to myself or make the day better to the other ones. It doesn’t cost anything and it has incredible healing effect. 

I have something what I am looking forward to or from which I am delighted with. I always need this. Sometimes, it is really small, but sometimes it is really big, but it must be something in the future. The only problem might happen, when someone or something took me the thing.
This exactly happened to me with my running. I was so excited that I am finally starting to achieve the results, that I am actually getting much better and I almost achieve my potential goal. In that exact moment, my knee injury had happened. It meant that I had to stop running with immediate effect. “Someone took my cheese” (Do you know the book? It is awesome). I have been trying afterwards. I have been trying the same thing expecting the different result until I realised that I need to change my goal to something different. In that time of “unsuccessful trying” I have been the most unhappy person on the world. When I have changed my goals, the light returned into my life and I have the reason to smile again.
It might happen, that you will need to change your goal multiple times, until you find something what really fulfils you! 

Have plans and involve your friends in them. Involve only those, who are giving you the energy. I am sure you feel that some people are giving you the energy and some people are taking the energy from you. Surround yourself with people who are giving you the energy and you are half way through (it is usually both-sided). It is all about “ What you give, it returns to you, but 10 times more”! Remember that.. 

It almost looks like everything is easy for me. It is not. I know it and I know that since I live in London   on my own, I have realised that I can really be grateful for million things. When ever I start to pity myself, I quickly come back on the ground and said myself that there is no one on this planet, who can do anything about it rather than myself. There is no time to keep loosing the time under depression or self-pity mood. 

The last option is simply Nutella, because Nutella can solve every problem 😀 (at least people say so. I don’t like Nutella, unfortunately). 

What helps you?

With love Karol

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *