SUMMER VIBES, AVOCADO SALAD

Taky vám tak moc chybí léto? Mně rozhodně ano! Proto si ho jedu už za pár dní prodloužit k moři (Kam? To se dozvíte brzo:). Ale než se tak stane, chci se s vámi podělit o můj bezkonkurenčně nejoblíbenějš salát, který vám možná, stejně tak jako mně, to léto alespoň maličko připomene. Co je tedy ten můj nej?


Pizza Nuova Ambiente, mnozí z vás už možná tuší, odkud vítr vane. Ambiente Pizza Pasta (Pizza Nuova) je jedno z mých nejoblíbenějších míst v Praze. Ať už kuchyní nebo tím, s kým tam vždy chodím. Zde jsem si oblíbila Avokádový salát, který je prostě best of the bests. Nejen, že je lehce stravitelný, ale taky uspokojí chutě na sladké i slané. Mezi jeho největší přednosti ale patří, že je jednoduchý.

Potřebujeme:

 •  mix salátů
 • 1/2 avokáda
 • plátek oranžového melounu
 • pár jahod
 • hrst mandlí (nahradila jsem tak vlašské ořechy, které tu prostě nemají zrovna)
 • sýr Gorgonzola (tu jsem musela nahradit kozím sýrem, protože jsem zjistila svoji intoleranci na laktozu, bohužel. Ale vy rozhodně zvolte Gorgonzolu pro autentickou chuť tak, jak to dělají v restauraci)
 • na zálivku : pomerančová šťáva, sůl, pepř a olivový olej

Postup je už pak naprosto jednoduchý. Smícháme jemně všechny ingredience vypsané výše, aby se chutě promixovaly.
Připravíme zálivku, na kterou pro jeden salát dávám lžíci olivového oleje a šťávu z poloviny pomeranče. Osobně moc nesolím, ale je to na vás. Naopak mám ráda pepř, proto pepře si dopřeju více.
Posledním krokem je vmíchání zálivky do salátu a následné servírování.

Nejlepší je salát servírovat s pizza chlebem, ale ten jsem nahradila žitnými křupavými chlebíčky. Nejen kvůli dovolené, ale také kvůli svým stravovacím návykům.

I když jsem jsem si mooooc pochutnala, stejně v Praze je Ambiente jasná volba, protože to občas není o tom, co jíte, ale s kým to jíte. Už se těším!

Jak se vám recept líbí? Napište do komentů, jestli vám salát chutnal nebo případně vaše nápady na letní saláty, které si můžete udělat i teď na podzim.

With love Karol

 

 

Are you also missing summer so much? I am a lot! This is the reason why I am actually going to spend some time by the sea now (I will share where am I going soon:). Before I get there, I would like to share with you my most favourite salad, which you might find as flashback to summer days. At least I think it will bring you straight back to the sunny days. What is my favourite salad? 

Pizza Nuova Ambiente, many of you might already know where I am heading to. Ambiente Pizza Pasta (Pizza Nuova in Prague) is one of my favourite places in Prague. I love the place simply because of the cuisine and because the company which I am there with every time. I felt there in love with Avocado salad, which is simply the best of the bests. The advantage is that it is really light, but it also satisfy your salty and sweet senses. But the most important thing – it is easy!

What do you need? 

 • Mix of salads, 1/2 of Avocado, orange melon, some strawberries, some almonds (originally with walnuts, but walnuts are simply sold out in London, probably), Gorgonzola cheese (which I had to change for goat cheese as I am lactose intolerant :/ )
 • for the dressing: orange squash, pepper, salt and olive oil

The preparation is simple. Just mix everything (except the dressing) gently together to mix all the tastes. 

To prepare the dressing, I usually mix 1 table spoon of high quality olive oil, the squash from half orange, pepper and salt as you like. 

The last part is the serving, when you just mix all together and arrange it on a nice plate. In Ambiente, they are serving it with Pizza bread, but I have used the rye bread crackers. 

I enjoyed the salad so much, but Pizza Nuova is my choice as soon as I am in Prague anyway. Sometimes it is not about what are you eating, but who are you eating it with. I am already looking forward to it!

So how was the salad? Do you have any other tips for similar salads? Share yours below. 

With love Karol

Share:

3 Comments

 1. Říjen 18, 2015 / 10:46 pm

  ježiš mnaaam! tak to bych hned zkusila, kdyby bylo ještě léto 😀 Jinak avokádové saláty víc než miluju a dopřávám si je celý rok, neustále. Teď na podzim/zimu se je snažím trochu „zhutnit“ nebo z nich prostě udělat podzimní variantu 😀 Dávám salát/rukolu/polníček, co prostě doma je, avokádo, uvařené batáty, popř i upečená dýně, piniové oříšky, uzené tofu, olej olivový, pepř sůl, zakapu citronem, nějaké bilinky a dochutím třeba balsamicem, nebo takové malinové balsamico je pecka! 🙂 užívej dovolenou a moc se těším na fotky!

  my-innercare.blogspot.cz

  • Karolina Sramlova
   Říjen 19, 2015 / 10:50 am

   Tak teď jsem dostala chuť na tvůj salát a hlavně tu variantu s batátami! Děkuji za inspiraci a přesně jen musím souhlasit, že Avokada není nikdy dost! With loke Karol

 2. Pingback: LIFE IN PICS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *