PROJECT 365, EIGHTH EDITION

Náš „nudný“ poslední říjnový týden… Já si užívám v Indonesii a Káťa v Praze. Podzimní deprese je tudíž v nedohlednu  (neplánujeme, aby se dostavila). Přála bych vám vidět, odkud píšu tenhle článek, protože nohy mám právě v bazénu, piju čerstvý kokos a je mi báječně. Káťa je v práci, ale já se jí snažím nějakou energii alespoň poslat. Chtěly jsme také touto cestou poděkovat za všechny hlasy, které jste nám poslali do soutěže Blogerka roku. Píšeme pro vás od září tohoto roku a i nominace po měsíci fungování pro nás byla velkým úspěchem. Vážíme si toho a děkujeme. Budeme se snažit jen a jen zlepšovat. Je něco, co by vás zajímalo? Klidně nám to napište do komentářů! Za každý jsme moc rády. Tak už dost povídání a tady je souhrn toho nejlepšího za minulý týden.

PONDĚLÍ

Káťa: Víc takových pracovních dní! Jelikož jsem v pondělí dělala z domova, mohla jsem si dopřát den sama pro sebe. Chvíli poté, co jsem dopsala články, jsem vyrazila do Miminoo u Žižkovské věže na oběd. Pak už mě čekal jen jeden článek a volno. Zbytek dne jsem strávila s přítelem u telky a užila si klidný večer.

Karol: V pondělí jsem dorazila ze Singapuru na Bali, a hned na ostrov Gili Trawangan, kde jsme si plánovaly s kamarádkou odpočinout, nabrat nové síly. Dovolená tedy začala sklenkou vína u bazénu, kterou jsme si náležitě užily. Celý pobyt tady na Bali jsem pojala i jako terapii, kdy hodně přemýšlím o všem, co se děje a možná o tom i napíšu.

Monday ÚTERÝ

Karol: Den na Gili začal 7mi kilometrovým během okolo ostrova. Moje koleno není a nebude ještě chvíli zdravé, ale chtěla jsem alespoň jednou oběhnout celý ostrov, což se nám povedlo. Zakončily jsme běh na vodní houpačce, která je prvotně určena pro západ slunce, ale i východ na ní byl skvělý!

Káťa: Úterý byl den radostí. Konečně jsem vyzkoušela kosmetiku Inglot a musím říct, že z jejich konturovacího pudru jsem nadšená. Chtěli byste na tohle téma článek? Víte, co je ale nejhorší – že si opravdu nevzpomínám, co jsem dělala zbytek dne. Snad to nebylo nic tak převratně důležitého…

Tuesday STŘEDA

Káťa: Den volna, rovná se den s rodinou. Vyrazili jsme s přítelem na oběd k mojí mámě, kde nás čekal kromě ségry i brácha s dědou. No a já se samozřejmě – jako vždy – vrhla na tohohle drobka. Mamčino štěně čivavy, Meggie. Je tak maličkatá, že se uplně bojíte, abyste jí něco neudělali 😀

Karol: Zdraví a chuť vždy na prvním místě. Zdraví je něco, o čem tady hodně přemýšlím. Přemýšlím o tom, jak jsem sama měla několik let poruchu přijímání potravy, jak jsem do sebe rvala jen cokoli, jen aby to nemělo kalorie. Ano, měla jsem 42 kilo, ale bylo to moje nejnešťastnější období. Nyní jsem zdravá, cvičím a jsem šťastná jako nikdy. Opravdu se držím hesla, že musíme být spokojení sami se sebou a zdraví je nejpřednější. Děkuju ale i těm, co o mě říkají, že jsem taková a maková – je to motivace:)

Wednesday ČTVRTEK

Karol: Kiss pro ségru, která tu byla se mnou minulý rok a byla to nejlepší dovolená. Uvědomila jsem si, že rodina je to nejdůležitější a děkuju moc za to, že je mám a hlavně ségře, která má roli rodiny i nejlepší kamarádky. Děkuju ségra, vzpomínám, jak jsme se tu měly a děkuju, že tě mám!

Káťa: Víte, co je fajn? Když narazíte na něco, co jste pár dní předtím sháněli a nemohli to nikde najít, jen tak při procházení obchodu. Tak to bylo přesně se mnou a mojí »wrecking ball« na Halloween. Původně jsme šly s Kristý na večeři. Jenže se její přítel zdržel, a tak jsme se zašly podívat do obchodů. A jeden z nich byl i Tiger. Kromě výše zmíněné koule, jsem se pousmála nad těmi smějícími se pytlíčky – vzpomínáte si na ně? Kdo je taky měl jako malý? Zbytek večera jsem strávila na party k muzikálu Carmen.

Thursday PÁTEK

Káťa: Jo, čas od času je moje práce fakt sranda. To je tak, když prohlásíte, že byste si dali něco nezdravého… A už je z toho reportáž. Nikdy bych nevěřila tomu, že mě někdo bude tlačit k tomu, abych jedla fastfood a poté mě za to ještě pochválí. No… Kdybych věděla, co přijde tento týden, tak si těch nugget dám víc! (Ale o tom víc na instagramu)

Karol: Můj denní program „ozdravného“ pobytu. Ranní joga u východu slunce v 6 hodin, pak koupání, snídaně, pak sport, pak kokos atd… Mohla bych pokračovat, ale v pátečním obrázku jsem se s vámi chtěla podělit o krásný východ slunce, při kterém je joga na pláži prostě bezkonkurenční. Meditace a cvičení jen za hudby oceánu…

Friday SOBOTA

Karol: Co krásně začíná, i krásně končí. Jedny z nejnádhernějších východů i západů jsem viděla, a to jak tady na Gili, tak na Bali. Sluncem zalitý horizont, který navozuje, věřte mi, pocit naprostého štěstí. Je to taky jeden z těch okamžiků, který si chcete uchovat v mysli napořád i s pocitem, který jste měli. Přesně čas k malému zamyšlení nad tím, jestli opravdu děláme to, co nás naplňuje a jestli neděláme něco (ať práce nebo koníčky) proto, abychom si vydělali co nejvíc, nebo abychom šli s davem v ostatních věcech. Já jsem se rozhodla pro to jít si za svými sny… Btw. Halloween se tu neslaví a já jsem ráda!

Káťa: K sobotě jsem vám snad už všechno řekla. A kdo článek nečetl, tak je tady.

Saturday NEDĚLE

Káťa: Vzhledem k tomu, že byla sobota dost veselá, prospala jsem celé poledne. Poté jsem se vykopala z postele vyrazila s přítelem a kámošem do Ikei a Sconta. Přišlo na takové to běžné dokupování maličkostí do bytu. Nakonec jsme vyrazili na večeři, kde jsem si dala mnou milované křidýlka a pak hurá domů.

Karol: Kokosové mléko, slané vlasy a joga tentokrát večerní. To bylo znamení mojí neděle a také prvního listopadového dnu. Přiznávám – dokázala bych si zvyknout na takový životní styl:) Čekejte další pokračování o mé dovolené, temtokrát už i z Bali.
Sunday2 Jaký byl váš týden? Vím, že jsem to pojala malinko psychologicky, ale právě přesně to bylo znamení mého týdne na dovolené.

 

With love Karol & Káťa

 

Our „boring“ last week in October. I am enjoying the time in Indonesia and Kata is in Prague. The autumn depression is not coming or we don’t allow it to come. I wish you can see me writing this article. Legs in the pool drinking fresh coconut and I am awesome. In the meantime, Kata is at work, but I am trying to send her some energy. We would like to thank you for all your votes in Blogger of the year. The nomination was for us amazing success when we get there after a month since we have started our own blog. We stay humble, grateful for all your support and will ry to satisfy you. Is there anything you are interested in? Write it down in comments and we will write about it. This is the best from the last week. 

Monday: Kata – More days like this. I was working from home and I could afford a day just for myself. A minute after I finished writing some articles, I went to a Miming restaurant by the Zizkov tower. Afterwards, I only needed to finish one article and I was done for a day. I spent the rest of my evening with my boyfriend watching TV. 
Karol – From Singapore, I directly flew to Bali and to Gili Trawangan, where we only planned to relax with my friend. The holidays has started with a glass of wine by the pool… why not 😀 I am thinking to tae the Bali holidays as a therapy to heal my soul, and I am thinking to write about it too. 

Tuesday: Karol – The day started off with a 7km run around the Island. My knee is not and will not be healthy for another time, but I wanted to run around the island at least once. We finished our run with swinging on a sea swing. 
Kata – I have finally tested INGLOT cosmetics and I can admit that their contour powder is amazing. Would you like to have an article about it? Th best thing is that I don’t remember what I have done for the rest of the day, probably nothing too important 🙂 

Wednesday: Kata – Free day means a day with my family. I went to see my family together with my boyfriend. I went to see my mum, grandfather and also my brother I obviously went directly to my love chihuahua, Meggie. She is that small that you are really afraid that you gonna hurt her. 
Karol – The health and taste is always on the first place for me. The health is something I am thinking about really often whilst I am here. I am thinking about me being anorexic for 3 years. The times I really didn’t eat anything just not to get the calories. I was 42kg, but I was so unhappy. I am now feeling healthy and happy and I really can tell that you have to be happy with yourself and the health is always first! And thanks to all haters too, they motivate me even more:)

Thursday – Karol: Kiss for my sis, who spent with me the time here last year. It was the best holidays and I have realised that family is the first place and it will never change! I love you my sis, you are my family and the best friend! Thank you my sister, I am thinking about us being here last year and I thank you to have you by my side… 
Kata: DO you know what is awesome? When you basically bump into something which you have been looking for a couple of days. It happened to me with my „wrecking ball“ outfit for Halloween. I went with Kristy for a dinner, but our bf’s were late, so we went to a Tiger shop just to „look around“. Do you remember these smiling bags? I do and I remembered my young days… The rest of the day, I spent on Carmen musical. 

Friday – Kata: My job is from some time to some time fun as well. I simply said that I wanted to eat something really unhealthy and instantly, they make it as an article. I would never believe that my job would push me to eat unhealthy, but if I did, I would have eaten more nuggets this week. (more on my instagram) 
Karol: My day programme started with a morning yoga by the sunrise at 6am, followed by swimming, breakfast and another sport, coconuts, smiling and loving the place every second. I could continue, but the picture speaks itself! 

Saturday – Karol: Every beginning is as beautiful as the ending. This place has one of the most amazing sunrises and sunsets on the world. This is what I call happiness. This is one of the moments you want to keep in your mind forever and it leads me to think about What actually is making us happy. If it is our job, hobbies…we should be only doing things which satisfies us daily. I have decided to follow my dreams… 
Kata: I have said enough about my Halloween. Read the article on blog. ¨

Sunday – Kata: I had a really funny and hard Saturday, so I spent all my morning in bed. later on I only went to Sconto and Ikea with my bf and friend. I needed accessories… I know you understand me 😀 In the evening, we went for a Chicken wings dinner and home… 
Karol: Cononuts, salty hair and yoga, this time evening one. This was my Sunday and „boring“ November the first. I could get used to this life. I will be writing another post about my Bali life… Soon! 

I know it was a bit psychological, but this is my view on the things now. How was your week? 
With love Karol&Kata

Share:

3 Comments

 1. Listopad 5, 2015 / 2:23 pm

  Západ slunce na Gili T byl snad nejkrásnější, který jsem kdy viděla. 🙂 Karol, Moc se mi líbí tvoje „zápisky z cest“ a už se nemůžu dočkat článku z Bali! 🙂 Krásný den Vám oběma!

  • Karolina Sramlova
   Listopad 8, 2015 / 6:10 am

   Již dnes tam bude…. Čti a snad se ti to bude líbit!

 2. Leden 2, 2016 / 12:52 am

  I loved your blog post.Really looking forward to read more. Really Great.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *