PROJECT 365, TENTH EDITION

Je za námi už desátý týden, co pro vás každé pondělí připravujeme to nejlepší z našeho předešlého týdne. Já se ještě sluníčkuju na Bali, kde mi opět zrušili let, tak uvidíme, kdy přiletím! Bali bych shrnula tím, že to bylo pár skvělých týdnů, kdy jsem se mnohé naučila (i odnaučila) zatímco Kačka klasicky dřela v Praze, alespoň tenhle týden odjinud… Odkud? Čtěte dále!

PONDĚLÍ

Káťa: Jak už z Instagramu víte, nový týden jsem začala zase normálně jíst. Nicméně veganské snídaně jsem si oblíbila natolik, že je teď jím vlastně furt! Celý den mě mimo jiné provázela skvělá nálada, nemusela jsem do práce a měla tak víc času na přítele i sebe.

Karol: Letadla nelítají a já z mého původního plánu – být v práci v pondělí ráno, bohužel píšu do práce, že jsem uvízla na Bali. Všechno má svůj důvod a já jsem nadšená, že mohu zůstat… Co taky jiného mohu dělat, že.

MONDAY

ÚTERÝ

Karol: Náhody neexistují, proto jsem se dnes měla možnost potkat s majitelkou fitka, kam chodím a spolu s ní jsem dnes začala 6ti denní DETOX s Motion’s place, Motion fitness a Avocado cafe, kdy mi kurýr 3x denně přiveze jídlo, které je extrémně zdravé, chutné, čerstvé i složené přímo pro mě na základě mých preferencí i cílů, které mám. Už o tom píšu celý post i o tom, jak cvičím 2 hodiny denně… Těšte se!

Káťa: Tedy, musím vám říct, že s těmito obaly jsem si zažila své! PPL bylo totiž úplně mimo a tvrdilo, že mi balíček dávno doručilo. No dobře, tahle hra na to, že jsem úplně blbá jim nakonec nevyšla, protože přeci jen museli později přijít na to, že se jim na depu válí nedoručený balíček. Po týdnu hádek s doručovací službou mi tak konečně kryty dorazily. A víte co? Ani jsem z nich z toho rozčílení neměla radost!

TUESDAY

STŘEDA

Káťa: Přesně, jak už jsem psala – takhle nějak to vypadá, když pracuju z domova – pohoda, jazz! Teplý čaj, teplé ponožky a nějaký ten zákusek! Taky přesně tohle na podzimu milujete?

Karol: Západy slunce… Obrázek vyjadřuje snad vše. Jak prosté, přitom nádherné, barevné a prostě nejkrásnější na světě. Tyhle věci nejde koupit a ani zachytit na foťák, ale i tak jsem se vám to snažila co nejvíce přiblížit. No, jaké to je?
Za tohohle západu slunce bylo radost běhat po pláži, ikdyž jsem už ve středu „tahala nohy“ z nastaveného tréninku:)

WEDNESDAY

ČTVRTEK

Karol: Po dlouhé době pořádně na internetu a snažila jsem se pracovat. To tady moc nejde. Většina internetového připojení je přes flashku, která funguje/nefunguje. Proto jsou tady ale lidi tak milí a světe div se – povídají si mezi sebou. Mně se to taaaak líbí, ale je pravda, že moje práce odtud dělat nejde. Nevadí, alespoň moje „kancelář“ vypadá jinak, než ta, co na mě čeká v Londýně.

Káťa: Je fakt, že některé dny pak potřebuju mezi lidi, protože být doma je fajn, ale nejde tam být pořád. A tak jsem vyrazila na dort (který byl pěkně tvrdý – Costa) a koupila si nějaké kuchařky. Jednu, co už jsem dlouho chtěla, a to Lahodně s Ellou a druhou Bez masa. Název už napovídá, že s masem mám stále problém…

THURSDAY

PÁTEK

Káťa: A tady je přesně čas s přítelem, který mě vzal na véču. Dala jsem si veggie taglioni se sušenými rajčaty, špenátem, olivovým olejem a piniovými oříšky. Taková dost easy, ale chutná večeře. Určite to zkusím uvařit i doma! Jen teda trochu uberu na soli, kuchaři totiž maličko ujela ruka.

Karol: Dnes jsem si užila nejkrásnější den na své nejoblíbenější pláži na Bali, na Balanganu. Pláž, kde se surfuje, odpočívá i skvěle jí. My jsme si udělaly s kamarádkou denní výlet, kdy jsme jely navštívit přátele, kteří tady dnes surfovali. Na mě se nedostalo, protože jsme přijely až po podmínkách, které jsou přípustné pro surf. No uznejte – sedím na kameni ve vodě. Na tom by se moc vln nesjelo.

FRIDAY

SOBOTA

Karol: Káva musí být! A když káva, tak pořádná – s kokosovým mlékem a tentokrát zas s jiným obrázkem. Moje oblíbená kavárna na cestě z fitka mě opět potěšila. Dnes jsem si sem vzala knihu a konečně tak dočetla první knihu z dovolené, k čemuž jsem se nemohla nějak přes všechen program dokopat… Krásný začátek soboty.

Káťa: Kdo mě má na snapchatu, tak ví, že jsme se pustili do „menších úprav“. A tak jsme v sobotu museli vyrazit do Bauhausu, Hornbachu a nevím, čeho všeho… A nakonec se v Kice potkali s mým taťkou, se kterým jsme poobědvali. Poté jsme u něj vyzvedli potřebné věci, dali kafe a jeli domů. A šli hned spát.

SATURDAY

NEDĚLE

Káťa: Hned od rána na nás čekalo hned několik věcí! Naštěstí nám kamarád nabídl pomocnou ruku (děkujeme!!!), a tak to šlo vcelku rychle. Jen teda spaní ze včera na dnešek bylo docela záživné – na gauči, mezi všema věcma z bytu a veškerým bordelem. No dobrodružství!

Karol: Zamilovala jsem si surfování. Jak už všichni víte, jakýkoli sport, který je alespoň maličko „extrémní“ od snowboardingu, kitesurfingu nebo surfingu, je přesně pro mě! Ještě když se to spojí s jakýmkoli prknem, je to pro mě značka ideál. Neděli jsem strávila proto na Kutě, kde jsem posouvala své surfovací hranice. Nejde začít hned na malém prkně, proto pěkně od toho největšího, s nejlepšími učiteli ze Surf and Travel. Takhle za pár měsíců budu opravdu jezdit! A těším se na to.

SUNDAY

Jaký byl váš týden? Taky tak pestrý? Napište nám, co vás nejvíc bavilo minulý týden a podělte se s námi o vaše zážitky!

With love Karol&Káťa

 

The tenth week of our life is behind us. Each week, we are preparing for you the peaks from the previous week. I am still sunbathing on Bali, where my flight got cancelled again. I am curious, when I am coming back, really. I really spent here a few amazing weeks and in the meantime, Kata was working in Prague, but fortunately from a different place this week. Where from? Read more….

Monday – Kata: As you might know from Instagram, I have started to eat normally, however I have maintained with my vegan breakfasts. I I had a great mood for whole day, I didn’t have to go to work, so I had more time for myself and my boyfriend. 
Karol: The flights got cancelled again and from my previous plan, which was to be at work on Monday morning, I had to write to work that I am staying in Bali. Everything happens for a reason and I was quite glad that I can stay here. What can I do, right? 

Tuesday – Karol: Every cloud has a silver lining. Today, I had an amazing chance to meet an owner of the place, I am visiting on a regular basis. Together with Mel, I have started my 6 days detox with Motion’s placeMotion fitness and Avocado cafe. It is amazing that the courier brings me a food 3 times a day. The „diet“ is based on my personal preferences and my personal goals. I am already writing a post about myself working out 2 hours a day and eating super healthy … Are you excited about it? 
Kata: ordered my iPhone covers and honestly it was a nightmare. PPL was persuading me that the package has been delivered. They did not play the game well though as I am not stupid 😀 They had to deliver the package to me later on that week. After a week of argues, the covers finally has arrived. You know what? I didn’t feel the joy after all the argues:/ 

Wednesday – Kata: As I have already written, this is how it looks like when I work from home – calm! Hot tea, cool socks and the cake! Is this something you also like in Autumn? 
Karol: The sunsets…. This image speaks itself. How simple, adorable and colourful. This is simply the best on the world. You can not buy these things and you can not capture it on the camera. I tried to capture this as good as I could. So how is it? If I run while sun is going down, it is the best feeling on the world (even though I was really tired from working out for couple of hours a day). 

Thursday – Karol: I am on the wifi, finally. I tried to work, however it is quite impossible here. The most of the internet connection is through the USB, so it is working/not working. This is the reason why people are really nice and they actually talk to each other. I looooove it so much, even though I can not really work from here. It doesn’t matter, at least my „office“ looks different to what I have in London. 
Kata: I have to admit that some days, I need to be at home and some days I need to see people. I wen to a Costa coffee for a cake and I have also bought some cookbooks. I wanted there cookbooks for quite a while – „Lahodne s Ellou“ and „Bez masa“. I still have a problem to eat meat… 

Friday – Kata: The most valuable time is the time spent with my boyfriend, so we have decided to go for a dinner. I have eaten the taglioni with dried tomatoes with spinach, pine nuts and olive oil. Easy and tasty dinner. I might try to cook it at home, but I will reduce  the salt as the meal which the cooker gave me was a bit too salty… 
Karol: I have spent the best day with my friend on my favourite beach at Balangan. The beach where you can surf, hang out and eat… What else do you need? We have made a trip to this beach to visit some friends and really enjoyed the day. Unfortunately we came late and I couldn’t surf even though I wanted to. As you can see, I am sitting on the rock in the water… You can’t surf on the reef 😀 

Saturday – Karol: Coffee time. When coffee, than proper coffee with a coconut milk and this time with a different picture on my coffee. My coffee really made my day. I have also took my book and finally finished my first one since I am here. I am glad that I really made it and enjoyed the book I read. 
Kata: We have started with a refurbishment of our house today. Everyone who have me on my snapchat already knows that. This is the reason why I needed to go to Bauhaus and Hornbach. Finally in Kiko, we have met my father and enjoyed the lunch with him. Later on, we picked up some things in his place, enjoyed a coffee and went home, to the bed straight ahead.. 

Sunday – Kata: Too busy today. My friend has offered us a help (thank you!!!) so it all went really quick and we have finished refurbishment of our house. The only thing which I didn’t enjoy that much was sleeping on the couch in between of everything, all the rubbish from the flat. 
Karol: I felt in love with surfing. As you probably know, if the sport is any kind of extreme, I love it. It is from snowboarding, kitesurfing or surfing – it is the best for me. If you also connect the sport with any kind of board, thats my life! I have spent all Sunday on Kuta beach, were I surfed for whole day. You can not start on the small board, so I have started on the biggest one and now I am pushing myself for smaller with the best surf teachers from Surf and Travel. I am excited to get better in a few months! 

And how was your week? Write to us what you loved the most and what you have enjoyed… We want to hear you too. 

With love Karol and Kata 

Share:

2 Comments

 1. Listopad 17, 2015 / 9:15 pm

  Na Bali jsem nikdy nebyla, ale podle fotek vypadá jako ráj na zemi 🙂

  • Karolina Sramlova
   Listopad 17, 2015 / 10:59 pm

   Vypadá, je… Ale tolik z té země shořelo, že je mi z toho stejně smutno:/
   Určitě je to ale jedna za zemí, které si dej na svůj pomyslný „bucket list“… With love Karol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *