SOME DAYS ARE JUST BETTER THAN OTHERS

Jsou dny, které jsou prostě lepší než ty ostatní… Jsou to dny, které trávíme tím, co nás baví s lidma, co nás baví. Jsou to dny, které teď přišly, jsou to moje první (skoro) volné dny od začátku února. Všem tedy přejeme i s Káťou KRÁSNÉ VELIKONOCE a já vám jdu napsat, tady od plápolajícího krbu, jak jsem si to tak najednou uvědomila, ještě než zas přimhouřím blahem oči z toho, jak je mi hezky a jak jsem v klidu…

Byl pátek ráno a já jsem přemýšlela, jestli pojedu na hory, jestli zůstanu v Praze nebo jestli pojedu za rodinou tam, odkud pocházím. Vybrala jsem si srdcem, variantu číslo tři. Jak popsat Velikonoce na vesnici? Rodina, jídlo, pohoda, jídlo, zdobení vajíček, jídlo … a neustále smějící se babička, která mě nutí učit vařit a péct tradiční pokrmy, abych „byla co k čemu“.

Po několika hodinách už maluju vajíčka, nemůžu najít telefon (a ani ho nepotřebuju, protože tu není signál), jsem uvolněná a je mi taaak dobře. Malujeme vajíčka tradičně, voskem a špendlíkem – další věc, co mě naučila babička a mamka, od které mám ještě hodně co chytit. Připravujeme nadílku pro koledníky, kterých tu bude plno a všichni si zaslouží odměnu, jak jinak než ručně dělanou.
Najednou jsem si uvědomila, že tohle jsou ty dny, které nikdy nezapomenu a dny, které jsou lepší než ty jiné.

Zkrátka vypadnout z Prahy, chvíli nemyslet na práci, vypnout telefony a užít si jen slunce a rodiny, je k nezaplacení. Říkám si, že příští rok už možná tu nádivku budu moci udělat sama, abych nemusela pak odpoledne trávit u hrábí (ikdyž to považuju za super workout) a že třeba ty vajíčka z úvodní fotky budou taky vypadat lépe.

Bohatý není ten, kdo má všechno, ale ten, kdo potřebuje málo, aby byl šťastný! 

Všem přeju hezké Velikonoce, ať jste kdekoli.
Jak je trávíte vy?

With love Karol

Share:

5 Comments

 1. Simča
  Březen 28, 2016 / 10:10 am

  Hezké fotky Karol 🙂 pěkné Velikonoce i Tobě.

  • Karolina Sramlova
   Březen 28, 2016 / 12:07 pm

   Dekuju moc! Z lasky focene ❤️ Love Karol

 2. Sona
  Březen 28, 2016 / 10:56 am

  Krasny clanek Karol. Kez by si vsichni uvedomovali hodnotu rodiny a rodicu. Mne to trvalo 35 let a jsem rada, ze to prislo. Moc hezke

  • Karolina Sramlova
   Březen 28, 2016 / 12:09 pm

   Dekuju moc, mne to prislo po navratu z Anglie, tak to mi urychlilo postup… Jsem rada, viva la familia.
   Dekuju a jeste jednou krasne Velikonoce

 3. Eva H.
  Březen 28, 2016 / 10:22 pm

  Díky za takovéhle články. Jen víc, prosím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *