NEW IN #DIY

Neděle je ideálním a jak stvořeným dnem pro domácí práce. Já jsem minulý týden se sestřenicí tvořila a tvořila. Prvním kouskem, který jsme „spíchly“, je košile, po které jsme obě nezávisle na sobě pokukovaly a v neděli se shodly, že jí ušijeme. Cena? 8Kč za ubrus ze Second handu, dvoje šikovné ruce, pár jehel a čas.. Pojďte se mnou nahlédnout do tajů krásy, jak jsme to dokázaly.

1. Připravily jsme si ubrus, stačila nám šířka 1,4metru a délka 1,2m. vybraly jsme nemačkavou látku, 100% bavlnu, aby v košili bylo příjemně.
Střihly jsme tedy dva obdélníky. Jeden na část přes tělo, druhý na úzký pruh, „volán“ přes ramena.  Ty jsme potom zarovnaly a obšily, aby se netřepily.
Míry jsou zde pro mojí postavu a tělesné proporce  (až takhle osobní jsem na blogu nikdy nechtěla být, ale už je to tak 🙂

2. Sešily jsme kusy k sobě, aby vznikl oválný tvar. Větší kus jsme pak složily 4x a vystřihly „průramky“ na ruce. Stačil jeden stčih, který se hezky „propsal“ ve všech vrstvách. Vše jsme zase obšily.

3. Složily jsme kusy dohromady. Mezi vrstvy jsme vložily úzký pruh.
Zase jsme vše zašily a zarovnaly. Tenhte krok jsem nefotila, ale snad je to jasné.

4. Jedním z posledních kroků pak bylo ušití tunýlku na gumu. Po vpravení gumy do tunýlku, jsme celou košili otočily a doutáhly gumu, aby vše sedělo.

5.Výsledek? Krásná košile, ze které mám velkou radost, protože jsem si jí udělala sama…


@valeriejirsova 

Započala jsem títo článkem také tradici, ve které chci pokračovat. Mám pro vás ještě jeden článek o Denim special DIY. Těšíte se?

With love Karol

Share:

4 Comments

  • Karolina Sramlova
   Červenec 2, 2016 / 1:43 am

   Děkuju Dani moc, snad je to pochopitelné a hlavně je to originální kousek, který můžu říct, že teď mám nejraději! Love Karol

 1. Emi
  Červenec 1, 2016 / 12:54 pm

  A já koukala na podobné v Zaře za asi tisíc!!!

  • Karolina Sramlova
   Červenec 2, 2016 / 1:45 am

   Tak po slevě teď bude tak za 500 Kč, ale cena je u toho mého nevyčíslitelná (jedny rozpíchané ruce, abych to hezky nafotila a maličko nervy a 8Kč). To je nejlepší na tom celém. Teď přijímám objednávky. V neděli šijeme dva 😀 Love Karol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *