WEEKEND BAG-PACK

Skoro každý víkend cestuji po Čechách nebo po zahraničí. Neustálé balení, vybalování a praní mě přivedlo na myšlenku, že budu žít v kufru. Ne, dělám si legraci 😀 Přivedlo mě to na myšlenku, že se podělím o pár věcí, které opravdu nenechávám doma a přibaluji do mého cestovního bag-packu. Přináším tedy malý tip, jak zůstat trochu ženou, ikdyž postel vidím tak maximálně třikrát do týdne a pak si spaní na měkkém neuvěřitelně užívám.

Na začátku maličko vysvětlím, proč tedy měním pohodlnou postel za stan, nafukovací matraci nebo prostě spaní pod širým nebem. Skoro každý víkend jsem teď někde u vody, kde se nechám dobrovolně protahovat vodou na wakeboardu, což je jako každý sport na začátku maličko oříšek. Začátky jsou těžké, ale moc mě baví ten pocit, když teď ležím doma, píšu pro vás článek a vlasy mám ještě mokré od dnešní ranní lekce. V místech, kde se nachází wakeboardové vleky jsou zřídkakdy kempy a i když tam kemp je, jsme všichni odkázáni na spaní v autě (které teď ani nemám po bouračce) a nebo ve stanu. Občas se ale stane, že počasí je krásné a stan měníme za spaní pod širým nebem. Pro mě je to absolutně nový zážitek, který si užívám až do doby, kdy vezu kufr plný neoprenů a vlhkých věcí do bytu a pak pondělí trávím praním.

Sice si celé léto neuvěřitelně užívám, ale moje vlasy a pleť trpí. Proto jsem si říkala, že se s vámi podělím o pár věcí, které doma nenechávám a které mi alespoň maličko o víkendech navrací pocit ženskosti.

První nutností je parfém. Už dlouho používám v letních měsících Chloe Love, což je krásná pudrová vůně, co mi dodává pocit ženské lehkosti.
Must have pro moje nehty a vlasy jsou produkty Kiko a Toni&Guy. Používám Sea Salt sprej, který zlehla nastříkám do vlhkých vlasů a promačkám je. Tím získají hrubší strukturu a pak drží na místě, ikdyž o víkenech proschnou jen zřídka. Protože se mi vlasy od podstaty lehce kudrnatí, Sea salt sprej podpoří jejich přirozený tvar a s přimhouřeným okem mohu říct, že jsou kudrnaté.
Mám ráda upravené nehty, proto na víkend většinou nenosím barevné nehty, protože nemám šanci, aby lak vydržel do neděle. Oprýskaný lak je něco, co nemám ráda, proto je většinou nechávám krémově-průhledné.
K péči o obličej samozřejmě používám ochranný krém. Od značky Oriflame jsem dostala krém s faktorem 30, což je podle mě na české sluníčko ideální varianta. Jakmile jedu někam za hranice, většinou pleť ochraňuji faktorem padesát, ale na to si musím ještě měsíc nebo o trochu déle počkat (něco totiž chystám a těším se, že vám o tom brzy povím).
Poslední vychytávkou je serum na řasy, které nemohu víkendově líčit, když se pořád „válím“ ve vodě. Proto jsem začala před pár měsíci používat serum na řasy Hair plus, které mi je krásně prodloužilo a zahustilo. Je to naprosto nejlepší věc, kterou mohu doporučit každé ženě a i přes vyšší cenu je to moje nejlepší investice.

Poslední položkou je mapa, kam si pravidelně zakresluji, kde jsem byla a jaké jsou moje další kroky. Vytvářela jsem ji pro můj londýnský časopis, který jsem publikovala, ale teď se mi moc hodí i v Praze. Podobnou najdete na Zootu nebo si ji prostě vyrobte, pak z ní budete mít o moc větší radost.

To jsou tedy moje women travel essentials, které doma nezapomínám a jestli máte taky něco podobného, napiště mi, protože víc lidí víc ví a já se těším na ty vaše vychytávky!

With love Karol

Share:

6 Comments

 1. Johana
  Srpen 24, 2016 / 2:20 pm

  Te batoh je boží! Super článek, tenhle typ je skvělý 🙂 Moje nej jsou dost podobné, tak palec nahoru, že ty stany zvládáš! J

  • Karolina Sramlova
   Září 4, 2016 / 6:39 pm

   Díky moc. Stany jsou spíš o tom, kde a s kým jsem než abych se v tom všem úplně vyžívala, ale když je hezky, docela si to i užívám 🙂 Love Karol

 2. Deni
  Srpen 25, 2016 / 12:19 am

  Karol, moc se mi líbí tvoje cestovní zapálení. Já se bohužel nikdy nedokopu k tomu, zkusit něco novýho. Třeba wakeboardy mě lákají, ale kamarádka si na tom dost ošklivě vyrazila dech a kámoš se po placáku do vody poblil 😀 Jsem teda v tomhle směru opatrnější 😀

  • Karolina Sramlova
   Září 4, 2016 / 6:37 pm

   Ahoj Deni, není to tak, jak vypadá. Když jsi opatrná, není to nebezpečné. Můžeš to zkusit v Praze v Hostivaři a pak zkusit až těžší variantu na velkém vleku. Určitě to stojí za to! Klidně půjdu s tebou 🙂 Love Karol

 3. Jarmi
  Září 6, 2016 / 2:58 pm

  Ahoj Karol,
  myslela jsem na tebe minulý týden při našem road tripu na sever.
  Až tě stany omrzí http://www.malmowakepark.se/
  Věřím, že by se ti to líbilo 🙂

  • Karolina Sramlova
   Září 6, 2016 / 4:09 pm

   Tak to je bomba! Díky moc. Sice sever moc nemusím, ale teď je o důvod tam zaject. Díky moc za super tip, vypadá to skvěle 🙂 Love Karol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *