TROGIR

Ještě před několika týdny jsme s přítelem netušili, že stihneme rovnou dvě dovolené během letních prázdnin. Oba jsme dost pracovně vytížení a dovolené v práci máme na rozdávání. I proto mě potěšila zpráva, že si musím část volna vybrat ještě v srpnu. Shodou náhod tuto věc řešila i naše kamarádka Domča, která se chtěla podívat ještě před začátkem podzimu k moři. A tak během našeho povalování na Moravě vznikl nápad, že pojedeme všichni společně! Kam?

Snad nikdy se žádná z plánovaných akcí nepovede napoprvé. Většinou to skončí u věty: ,,Pojedeme, naplánujeme to!“, protože většina lidí zjistí, že v daném datu vlastně nemůže, nemá dostatek financí, je mu špatně a nebo si vlastně uvědomí, že ani nikam nepotřebuje. Naši kamarádi Domča a Karel jsou v tomhle ohledu úplně jiní. Zatímco před dvěma roky jsme s přáteli plánovali hory a pořád se o nich mluvilo v superlativech, nikdo se nakonec nepodíval ani po ubytování a celé to skončilo větou, že se to vlastně nehodí kvůli pracovním povinnostem. Tentokrát to vzniklo opravdu dost rychle&spontáně. Seděli jsme s Domčou na terase Karlova domu na Moravě, a zatímco on s mým přítelem jezdil po kopcích na kole, my si užívaly pohody a nachlazeného Aperolu. Obě jsme si povzdechly, že je to skoro jako u moře a řekly si, že by bylo fajn ještě někam vyrazit. Domča mi vyprávěla o její poslední dovolené na Kosu, já o nejlepší pojízdné dovolené ve Francii. V tu ránu přišel Káji děda a zeptal se, proč tedy nenáplánujeme něco společně. My se s Domčou na sebe jen podívaly, usmály se a řekly: ,,To by bylo fajn!“

V tu chvíli přijeli upocení kluci z kola, vysmátí jak lečo a my hned věděly, že nás čeká opravdu hodně zábavy a dobrodružství. Už dva týdny na to jsme proto s Domčou seděly za notebookem a vymýšlely, kam&co&jak. Padla volba na Toskánsko nebo Chorvatsko. Nakonec ale zvítězilo Chorvatsko.

Protože ale nemáme rádi válecí dovolené, udělali jsme si to trošku akčnější a rozhodli se navštívit rovnou několik míst Trogir-Split-Brač-Dubrovník.

A já vás fotkami zvu do naší první stanice, kterou je malebný Trogir aneb lázeňské město!

Trogir je podle mě místo, které stojí za návštěvu, která však nebude delší než 2 dny. Jedná se totiž o malé město, které si za ty dva dny naprosto v klidu projdete. Musím ale přiznat, že za celou dobu nebudete mít nutkání kontrolovat instagram nebo facebook a e-mail vám bude připadat jako naprostá neznámá. Všechno je tam tak krásné a pozitivní, že máte neustále hlavu vzhůru a ptáte se sami sebe: ,,Vážně jsem v Chorvatsku?“. Domky postavené blízko u sebe, barevné okenice, nedbale rozvěšené elektické vedení, prádlo, květiny a světýlka nad hlavami. Mezitím několik restaurací a stánků. Co vám budu povídat, prostě nádhera.

Co se týče koupání, toho si v Trogiru moc neužijete. Okolo města je totiž plno jeřábů a skal. Ze slova koupání se tedy najednou stane skákání. My si ale nestěžujeme! Opalovat se na kamenech a skákat do průzračné vody z výšky, bylo boží.

Abych k vám bylo upřímná, od jídla příliš neočekávejte. Chorvati mají na všechno dost času, takže si počkáte jak na jídelní lístek, tak na jídlo nebo zaplacení. Všichni jsou ale natolik milí, že se člověk vůbec nezlobí. A proč taky? Vždyť jsme na dovolené a není kam spěchat. Bylo nám v Trogiru doporučeno pár restaurací, nám se ale zamlouvala místní burgrárna Bubalus burger v samotném srdci městěčka. Jídlo bylo moc dobré, shodli jsme se ale, že pražským burgrárnám se to prostě nevyrovná. Cenově vás menu vyjde stejně jako u nás, tedy kolem 250 korun.

Ubytování vám můžu opravdu vřele doporučit v horní části města. My bydleli přímo v Biočić Apartmants a byli jsme naprosto v šoku! Za výbornou cenu nadprůměrné vybavení, čisto, voňavo a na zahradě fíkovník a citrusovník, který jsme měli od majitele dovoleni využívat! Domácí byl navíc tak milý, že nám ukázal kudy se kam dostaneme, co kde je, kde si co nedávat k jídlu, protože je to drahé a ošlivé nebo průměrné a popovídali jsme si i o tom, co vlastně děláme a jak jsme se do Trogiru dostali. A neříkám to, že bych z toho něco měla, ale jsem z toho opravdu moc nadšená. S Domčou jsme dokonce od kluků dostaly obrovskou pochvalu, a to je co říct! 😀

Myslím, že jsem se vám dneska rozepsala, tak snad jste dočetli až sem! Pokud ano, určitě mi dejte vědět, jestli jste v Trogiru někdy byli nebo ne. Jsem zvědavá!

Uvidíme se na další zastávce. Mějte se krásně.

With love Káťa

 

 

 

 

Share:

3 Comments

  1. Srpen 25, 2016 / 9:22 am

    Já v Chorvatsku ještě nebyla, ale z fotek to vypadá jako opravdu krásné místo 🙂

  2. Deni
    Srpen 25, 2016 / 10:32 pm

    Káťo, taky jsem se u fotek zamyslela, jestli jsi fakt v Chorvatsku:D nádhera!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *