SPLIT & BRAČ

Split. Naše další zastávka během dovolené v Chorvatsku. Nejdřív jsme si mysleli, že stihneme dvě plavby lodí, ale zmohli jsme se nakonec jen na jednu. Za to ale pořádnou! Dostali jsme se totiž na jednu z nejvyhlášenějších a nejkrásnějších pláží v městečku Bol, Zlatni rat.

Nejdřív jsme si ale užili vodních radovánek na pláži v samotném Splitu. Do centra města jsme se totiž dostali ve středu dopoledne a jediné, na co jsme měli pomyšlení, bylo osvěžení. Teploměr hlásil přes třicet a mezi domy se zdálo být dvojnásob. Majitel našeho dalšího ubytování nám proto doporučil dvě nejbližší pláže. A na jednu z nich jsme vyrazili. Bylo to hodně těsné, protože šlo o veřejnou pláž, ale našli jsme si místo, které bylo docela opuštěné.

Nic se ale nevyrovnalo pláži Zlatni rat, která se nachází v městečku Bol. Museli jsme na ní sice vyrazit trajektem a následně autobusem, ale opravdu to stálo za to. Už z dálky na nás koukalo průzračné moře, upravená pláž a spoustu místa! Moře bylo docela studené, ale v pařáku, který byl, to bylo osvěžující a příjemné. Super byly taky podniky, kde bylo nepřeberné množství koktejlů a dobrot.

Co se týče jídla, vyrazili jsme na asijské jídlo do thajské restaurace na pobřeží, Chang. Nudle byly opravdu moc dobré, ale s thajskou kuchyní to bohužel nemělo moc společného.

To je vše z naší návštěvy Splitu a Brače. Už brzy se můžete těšit na třetí a zároveň poslední pokračování z Dubrovníku. Teď ale běžím na pláž! Krásný den.

With love Káťa

Share:

1 Comment

  1. Saab
    Srpen 31, 2016 / 9:41 am

    Hned bych vyrazila k moři, když se na ty fotky koukám. Super 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *