DUBROVNÍK

Víte, jak se říká to nejlepší na konec? Tak přesně to platí i v případě našeho výletu po Chorvatsku. Ač Trogir, Split i Brač byli super, nic se nevyrovnalo Dubrovníku, kde nás čekala nejen obrovská terasa s vířivkou a výhledem na moře, ale i pláž a krásné historické centrum města. O kouzlo tohoto místa jsem se s vámi rozhodla podělit v mém posledním článku o Chorvatsku!

Pátek jsme byli maličko přepadlí, že se naše dovolená chýlí ke konci. Dny utíkaly jako splašené a než jsme se stihli rozkoukat, přejížděli jsme na další místo. Dubrovník byl poslední zastávkou, a proto jsme si dali záležet na výběru apartmánu, který jsme chtěli mít se skvělým výhledem.

Myslím, že Adriatic deluxe apartments, jež sídlí u mariny to splňovalo na jedničku. Na obrovské terase jsme navíc měli vířivu, a tak jsme si teplých večerů mohli užívat ve vodě s drinkem v ruce a seriálem. Musím říct, že už teď mi chybí a my s přítelem máme jasno – pokud si budeme někdy kupovat byt, chceme terasu, na kterou si vířivku pořídíme! Ale zpět k věci.

V samotném Dubrovníku je pláží opravdu nespočet, na recepci našeho ubytování nám ale doporučili Copacabanu, pojmenovanou po známé pláži v Brazílii. Tak jsme na ní hned v sobotu vyrazili! Pláž byla k našemu překvapení dost těsná, vyplatilo se tedy investovat do půjčky lehátka za 40 kun. Jídlo bylo dobré, dokonce i za skvělou cenu. Voda čistá a příjemně osvěžující.

Naopak tomu bylo ale v nejnaveštěvovanější části Dubrovníku, ve starém městě. Všechno bylo za dvojnásobnou cenu a platit člověk musel i za tak běžné věci jako je výhled. I bez toho se to ale dalo přežít. Staré město je totiž natolik kouzelné, že si ho raději užijete uvnitř mezi domy, než z výšky.

Uchvátily mě opět těsné uličky, kterých bylo nespočet. Nicméně nerada bych vše popsala slovy, nechám raději mluvit fotografie!

Doufám, že vy jste si parna v Česku užili podle svých představ a nic vás netížilo.

With love Káťa

 

Share:

2 Comments

  1. Saab
    Srpen 31, 2016 / 9:40 am

    To jste se tam měli krásně! 🙂

  2. Zuzana
    Září 19, 2016 / 10:59 pm

    Hezký fotky. Chorvatsko bych v tom nepoznala

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *