SMILE, PLEASE

Občas se vám svými tipy snažíme pomoci k různým věcem. Jednou to jsou tipy na líčení nebo péči o pleť, což jsou většinou Káti parkety. Dnes ale přichází moje parketa a to zuby. Díky za to, že jsou bez kazu a že mě nikdy nemusela jímat hrůza ze zubařského křesla. Možná to je genetikou (což asi není, když se podívám na rodiče) a nebo jsem si je prostě dobře čistila. Oboje dohromady dá docela pěkný úsměv a nějaké ty rady pro vás.

Od malička mi děda vštěpoval, že ráno si čistím zuby pro krásu a večer pro zdraví. Držím se toho dodnes a ráno moje čištění trvá o poznání déle než večer, typická blondýna 😀
Držím se ale pár zásad, které vám napíšu a uvidíme, jestli to bude mít nějaký výsledek:

1. Jak už jsem napsala : Ráno pro krásu, večer pro zdraví a během dne, jen tak… Čistím si zuby minimálně třikrát denně a to opravdu i když přijdu z party, i když se mi nechce večer vylézt z postele. Prostě vždycky a chtěla bych napsat, že alespoň dvě minuty, ale průměrně to tak bude. Někdy si ráno čistím tři a večer minutu a přes den jak kdy. Někdy taky mám kartáček v puse půl hodiny, když se začtu.

2. Čistím si zuby profi kartáčkem. Nikdy kartáčkem z drogerie. Oni jsou ty profesionálnější lepší, déle vydrží a celková cena pak vyjde nastejno. Obecný fenomén kartáčku Curraprox je už ohraná pohádka, proto jsem se na doporučení stomatologa dala na Meridol a jsem spokojenější. Sice nehraje všemi barvami, ale je mi příjemnější. Hlavní je měkký, aby neobrušoval místo zubů také dásně a neobnažoval krčky, na což si já musím dávat dvojitý pozor kvůli rodinné genetice.

3. Mezizubní kartáček nebo nit, nebo ideálně oboje. Snažím se jednou denně o čištění mezizubních prostor, ale jednou za dva dny je asi ten pravý poměr. Ale když už, tak pořádně a ono to stačí! Budete se divit, jak moc je to účinné a ve finále, když mě čištění mezizubním kartáčkem nebolí, dokonce si ho užívám, protože cítím, jak ulevuju svým perličkám.

4. Ústní voda, která je pro mě poslední tečkou za každým čištěním a zase bych doporučila značku Meridol. Nikoliv pro to, že bychom je promovali, to vůbec. Byla jsem na Pragodent, největším veletrhu o zubech a zubařství a vyslechla si několik prodejců a přednášek. Meridol mě vyšel jako nejlepší a proto vám tyhle informace předávám!

5. Zubní hygiena a moje oblíbená hodinka jednou za pár měsíců. Čtete dobře – oblíbená. Miluju tu hodinku, kdy nemusím na nic myslet a jen si užívám pocit, že se o mě někdo stará. Prostě můj čas na zubařském křesle a výsledek je viditelný hned.

Posledních pár řádků bych chtěla věnovat tématu, které přátelům připadá asi maličko divné, ale já jsem spokojená. Piju kávu černou, bez mléka a bez cukru a ještě k tomu brčkem 😀 Je to takový můj osobní life hack, ale funguje a nemusím si bělit a ničit zuby a na fotkách nemusím používat filtry 😀

Doufám, že jsem napsala alespoň pár tipů, které jste slyšeli tak dávno, že jste na ně zapomněli a nebo že jsem vám alespoň napsala to, co slýcháte od doktora a možná úplně nevěříte.

With love Karol

Share:

3 Comments

 1. Terka Horakova
  Říjen 10, 2016 / 9:51 pm

  Krásný úsměv! Ale tolik péče… To bych asi nezvládla :/

  • Karolina Sramlova
   Říjen 13, 2016 / 9:48 pm

   Díky moc, je to dřina, ale stojí to za to ! Love Karol

 2. Nikola Pospisilova
  Říjen 17, 2016 / 11:02 pm

  Já si říkala, že máš vždy krásné zuby na fotkách! Díky za tipy 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *