NEW YORK GUIDE

Je to už týden, co jsem se vrátila z New Yorku zpátky do Prahy a o pocity, které ve mně toto město zanechalo, bych se s vámi ráda podělila mým průvodcem americkou metropolí. Sice jsem v New Yorku byla poprvé a neviděla zdaleka vše, ale už teď vím, jaká místa mohu lidem, kteří se tam chystají, doporučit! Myslím, že jsme jich navštívily dost a ani jedné zastávky nelitujeme! Pokud tedy nevíte, kam na nejkrásnější vyhlídku nebo třeba pláž, čtěte dál!

CENTRAL PARK

Jako první musím určitě zmínit Central park, který si však neprocházejte, ale projeďte na kole. Zaručuji se vám, že půjde o neopakovatelný zážitek, který si zapíšete hluboko do mysli. Central park je naprosto kouzelný, přirozený. Lidé se v něm setkávají, hrají, jedí… Ať už tam budete cokoli, užijete si kus přírody s výhledem na mrakodrapy. My s holkama jsme si kromě vyhlídky na kole užily i klidného obědu v trávě.

SAINT THOMAS CHURCH

Určitě nesmíte vynechat návštěvu kostela svatého Tomáše, který se nachází uprostřed mrakodrapů. Jde u jednu z mála historických staveb. Prostory kostela jsou navíc naprosto úchvatné. Vysoký strop a ohromné prostory, kde se lidé schází, aby byly vyslyšeny jejich modlitby. Můžete si tam mimo jiné zapálit i svíčku.

METROPOLITAN MUSEUM OF ART

Metropolitní muzeum je povinná kulturní vložka vašeho výletu. Je tam snad opravdu všechno! Podle mě navíc jedny z nejhezčích soch ze starého Egypta a vcelku kontroverzní část z afrických kmenů. Určitě si ale na muzeum vymezte více času než tři hodiny, jinak ho nestihnete celé projít.

MANHATTAN BRIDGE

Méně známý most, ale také krásný. Stojí vedle Brooklyn bridge, a tak žije tak trochu v jeho stínu. Výhled na něj je ale pdoobně krásný. Tyčí se za ním budovy a zapadá za ním slunce. Až tedy budete vyrážet na nejznámější most, určitě navštivte i tento.

BROOKLYN BRIDGE

Jak už jsem zmínila, jde o nejznámější most v New Yorku vůbec. Natáčelo se na něm nespočet filmů, denně se po něm přepraví tisíce aut i lidí a je na něm jeden z nejkrásnějších výhledů na Manhattan. Doporučuji vychytat západ slunce, kdy je světlo na mostě naprosto nepřekonatelné a za vršky budov sluníčko pomalu usíná. Ač jde o velmi rušné a neklidné místo, dokáže ve vás vyvolat absolutní klid!

CONEY ISLAND

To je příběh sám o sobě. Dlouhá promenáda, zábavní park, moře a krásná vyhlídka s molem. Když jsme s holkama na Coney island dorazily, na pláži nebylo ani nohy. Absolutně prázdná pláž, na které můžete prohánět racky nebo sledovat vlny, které naráží o písčitý břeh. Je jedno, co tam budete dělat, toto místo vás zaručeně nabije neuvěřitelnou energií!

GRAND CENTRAL TERMINAL

Snad nejznámější nádráží v Americe. Grand central terminal je místem, kde se točili jedny z nejznámějších filmů. Šrum, který doporučuji sledovat ze schodiště, je opravdu neuvěřitelný. Za pouhé dvě minuty halou proběhnou stovky lidí, kteří vypadají jako mravenci.

BUBBA GUMP SHRIMPS CO.

Také milujete Forresta Gumpa? Tak si zaručeně nenechte ujít tuto restauraci na Times square, která je filmem inspirovaná. Nejenom, že zajižejete food porno, ale také ochutnáte ty nejlepší krevety za cenu 20 dolarů. Ač restaurace působí draze, rozhodně tomu není tak. V závěru v ní totiž zapatíte jako v obyčejném salad baru! Doporučuji i Corony se sirupem nebo burger! Všechno za doprovodu skvělé hudby a velmi příjemné obsluhy.

STATUE OF LIBERTY

Zastávka, o které se snad nemusím zmiňovat. Socha, kterou znají naprosto všichni a bez vyhlídky na ní byste NY neměli opouštět. Ač jsme s holkama nešly nahoru, protože vyhlídka ze sochy byla na několik dní beznadějně vyprodaná, alespoň vyjížďka lodí okolo byla skvělá!

ROOSEVELT ISLAND

Když jsme na Roosevelt island přijely, klepala jsem si na čelo, co na tom všichni vidí. Šly jsme totiž s holkama druhou stranou, kde byla vyhlídka na továrny a všude kolem byly jen domy. Jakmile jsme ale došly na místo, ze kterého byl úžasný výhled, naprosto jsme pochopily. Všude navíc pobíhalo strašně hladových veverek a my tak na chvíli byly v jejich obležení.

HUNTERS POINT

Vyhlídka, kterou doporučuji navštívit na závěr pobytu. Jedná se totiž o naprosto bezkonkurenční západy slunce. Klid, ticho, běhající lidé a lavičky, ze kterých sledujete, jak pomalu končí den. Vyrazí vám to dech, slibuju!

TOP OF THE ROCK

Pokud se chcete na vysoké budovy koukat ale zeshora, rozhodně nepropásněte vyhlídku Top of the rock, ze které nádherně uvidíte na Empire stat building a jiné, uchvátné stavby. Opět je skvělé vychytat západ slunce a stihnout i úplnou tmu, ze které září světýlka. Jen myslete na to, že pokud chcete na vyhlídku od šesti večer, lístek musíte koupit už ve čtyři. Stojí se totiž velké fronty!

Míst, které v New Yorku stojí za návštěvu je samozřejmě mnohem víc a my jich ještě o moc víc prošly, myslím ale, že tohle je takový základ a ani o jedno místo byste se během návštěvy v New Yorku neměli ošidit!

A jaká jsou vaše oblíbená místa? Dejte vědět do komentářů.

With love Káťa

 

Share:

4 Comments

 1. Sona Vodenkova
  Říjen 16, 2016 / 8:15 pm

  Jak v Gossip girl! To je město mých snů <3

  • Katerina Pifflova
   Říjen 18, 2016 / 10:44 am

   Holky mi vždycky říkaly – a tohle bylo taky v Gossipkách 😀 Já se moc neorientovala, protože jsem je nikdy nesledovala. Ale zřejmě začnu :)))

 2. Romča
  Říjen 18, 2016 / 10:24 am

  A které místo tě zaujalo ze všeho nejvíc?

  • Katerina Pifflova
   Říjen 18, 2016 / 10:45 am

   Nejde to snad ani říct, protože bých tím degradovala ty ostatní místa. Všechno mělo něco. Zatímco někde byl nejkrásnější západ slunce, jinde zase skvělá atmosféra. Přijde mi, že to nejde vyvážit, porovnat nebo poměřit 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *