PUMPKIN SOUP

Dopisuju SMSku Káťe s receptem na dýňovou polévku a začínám psát recept i na blog. Za týden jsem rozdala přesně deset receptů, jen kvůli mé Instastory z minulé neděle. Vytvořila jsem si vlastní recept na dýňový krém směsí z receptů z časopisů, návodů od kamarádů a samozřejmě toho, že jsem nakoupila polovinu ingrediencí a musela improvizovat. Klasicky jako „pravá blondýna“ .

Určitě teď máe všichni dýní plné domovy (a možná i zuby). Já jsem to vzala z druhé strany. Neslavím Halloween, ale mám ráda dýně a tak když jsem dostala jednu menší od kamaráda, nejdřív jsem ji vydlabala na polévku a až potom jsem přemýšlala, co se zbytkem. Posílám vám tedy jednu dýňovou, vařenou s láskou od Karol.

 • Jedna menší vydlabaná dýně
 • Velká cibule
 • Zeleninový bujon (nebo vývar)
 • Dvě větší brambory
 • Kokosový krém
 • Koření podle libosti, ale základem je chilli, pepř a sůl

Jak na to?
Osmahneme na másle cibulku a až nám zesklovatí, přidáme na kostičky nakrájenou dýni a brambory. Chvíli opékáme a asi po třech minutách zalejeme 500ml vývaru, přidáme sůl a pepř. Celou směs necháme vařit cca 30 minut až brambory i dýně budou měkké.
V této fázi bychom neměli mít moc zbylé vody, aby polévka byla hustá, tudíž dobrá 😀
Poslední fází je přilití 150ti ml kokosového krému a rozmixování. Já jsem použila tyčový mixér a bylo hotovo asi za 2 minuty – doporučuju.
Na úplný konec jsem přidala chilli koření a po naservírování na talíř ještě zalila kapkou kokosového krému a posypala chilli kořením (měla jsem strach, že nebude pálit).

Popisovaná množství jsou cca pro 4-5 osob a příprava nezabere víc, než 40 minut.

Nechte si chutnat a klidně nám napište vaše dojmy! Já jsem nadšená.
Cook with love, eat with even bigger love, Karol

Share:

2 Comments

 1. Terka Horakova
  Říjen 24, 2016 / 10:19 am

  Já jsem již dělala minulý týden a musím uznat, že byla dokonalá! Super recept, díky!

 2. Mirka
  Říjen 27, 2016 / 12:49 pm

  Bože!! To vypadá skvěle. Musím zkusit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *