LUSH

V úterý jsme s Kájou vyrazily opět společně na akci. Kromě lásky k teniskám nás totiž spojuje ještě něco – zalíbení v přírodní kosmetice, která netestuje na zvířatech. Čím jsme starší, tím více se o takové věci zajímáme a snažíme se být co nejvíce šetrné nejen ke své pokožce, ale právě i k přírodě. Proto je pro nás velkou radostí, že můžeme být součástí značky Lush, byť naprosto maličkou.

Lush totiž není jen o kvalitních produktech, ale o spoustě lidí, které produkty vyrábí, balí, prodávají a následně také propagují. Jako dvě blogerky, které se značkou začaly spolupracovat, jsme tedy jen zrníčkem v kupce sena. Nicméně doufáme, že si rádi pročetete naše osobní pocity a názory právě na tuhle značku.

Snad každý, kdo někdy do Lushe přišel, zaznamenal výraznou vůni a tím si obchod nějakým způsobem zafixoval do hlavy. My s Kájou to měly dost podobné, ač naše první návštěvy byly zcela rozdílné. Zatímco já měla své poprvé v prodejně Palladia, Kája zažila rovnou tu nejlepší podívanou v Londýně na Oxford street, kde se nachází jedna z největších prodejen. Lush totiž pochází z Anglie a začínal poměrně v malém. Vlastně první prodejna byla na High Street s číslem popisným 29, i proto můžete na většině produktů toto číslo najít. Poté se začal pomalu rozrůstat, až si ho oblíbily tisíce žen i mužů a dostal se i k nám.

Jak už jsem zmínila výše, může za to zřejmě fakt, že složení produktů je vesměs bez konzervantů (celá Vánoční kolekce, abychom byly přesné) a Lush se stále snaží o inovaci a pohyb směrem k přírodní kosmetice. K jejich top produktům poté patří masky (některé můžete i sníst :D), krémy a hlavně nejznámější a nejvoňavější bomby do koupele.

My s Kájou jsme jako zákaznice úplně jiné. Zatímco já se na několik minut odebrala k produktům pro suchou a citlivou pleť, Kája zase přehrabovala v té pro mastnější. A každá jsme si našly své, což vnímám vždy jako velké plus.

Nejzajímavější nám přesto přišlo spojení Lush s charitou. Jejich výrobky Charity pot totiž zajistí, že peníze poputují do společného fondu, ze kterého jsou potom děleny do jednotlivých charitatovních projektů, které jsou vyobrazeny na víčku. Já si na místě hned koupila dva krémy na ruce a tělo. Nejde navíc o nic drahého (jeden stojí okolo 140 korun, větší poté přes 250) a krém můžu říct, je i velmi kvalitní. I proto na Vánoce do prodejny určitě zamířím a nakoupím krémy svým nejbližším. Zabiju tím navíc dvě mouchy ranou – pomůžu, kde je třeba a udělám někomu radost. Což je fajn, nemyslíte?

Nechci se tu už příliš rozepisovat, jen jsem chtěla říct, že bychom se měli víc starat o to, co na svou pokožku dáváme a jaké to má poté dopady na ostatní – zvířata, přírodu, lidi…

Tohle želé mýdlo nás opravdu dostalo 😀

Využijte proto prodlouženého víkendu a věnujte se trochu sami sobě! 🙂

With love Káťa

 

Share:

8 Comments

 1. Terka Horakova
  Říjen 29, 2016 / 3:57 pm

  Oooooo Lush <3 miluju!

  • Katerina Pifflova
   Listopad 4, 2016 / 11:22 am

   My také <3

 2. Zuzana
  Říjen 29, 2016 / 9:20 pm

  Já Lush uplně miluju!!! Nejlepší je šampon BIG a cupcake maska

  • Katerina Pifflova
   Listopad 4, 2016 / 11:23 am

   Šampon Big mám také v merku 🙂

 3. Romča
  Listopad 1, 2016 / 9:58 am

  Super, já ještě Lush nezkusila, ale nalákaly jste mě na ty jejich masky 😀

  • Katerina Pifflova
   Listopad 4, 2016 / 11:23 am

   Romčo, určitě se toho neboj! Jsou skvělé 🙂

 4. Mirka
  Listopad 2, 2016 / 10:41 am

  Zajímavé počtení! Jsem o něco rozumější, Lush jsem neznala.

  • Katerina Pifflova
   Listopad 4, 2016 / 11:23 am

   Mirko, jsme moc rády, že jsi se mohla na blogu dozvědět něco nového 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *