YOGA WORKSHOP

V poslední době jsem si hodně stěžovala na bolest krční páteře a hlavy. Vždy jsem to pak zahnala práškem a slovy, že jsem se jenom špatně vyspala. Jenže pravý důvod byl ten, že jsem se absolutně nehýbala, dívala jen do počítače a tělo ani jednou za týden neprotáhla. Když jsem se proto dozvěděla o workshopu jógy propojeným se superúplňkem, ihned jsem se o událost začala zajímat. A protože jsme s Kristý obě chtěly s jógou začít, na událost jsme se po krátkém rozmyšlení zapsaly. Jak to celé dopadlo?

Ani jedna jsme nevěděly, co od toho očekávat. Dost jsme se bály, že to nezvládneme, nebo že to na nás bude dokonce až příliš dlouhé. Nakonec ty tři hodiny cvičení utekly daleko rychleji než třeba cesta do Brna (#kristýapproved) 😀 Začnu ale hezky popořádku.

Protože jsme spolu s Kristý byly v Ikee, naši kluci nás hodili před Good life studio, kde se workshop konal. Obě jsme zamířily ke vchodu a napnuté si řekly, že jsme na celou proceduru opravdu zvědavé. V tom už nás ale vítali pozitivně nabití lidé a ukázovali nám, kde budeme cvičit, kde se převlékneme a kde se zase občerstvíme.

Dostaly jsme také flašku s chlorofylem, který odstraňuje škodliviny z těla, tyčinky a na zahřátí teplý hrnek čaje.

Našly jsme si s Kristý podložku, usadily se a čekaly na začátek. Během chvíle za námi přišla Petra  Špindlerová, která workshop vedla, představila se nám a mohli jsme začít.

Při začátku jsem se cítila hodně příjemně. Nešlo o nijak těžké cviky, na druhou stranu měly obrovský účinek. Především tedy na psychiku a uvolnění bolesti. Tu jsem cítila především v momentě, kdy jsme si měli tenisákem masírovat chodidla. Našli jsme bod, kde nás to bolí nejvíc, míček sešlápli a jezdili nohou tam a zpět. Chvílema to byla bolest tak silná, že jsem měla skleněné oči, ale když jsem na to nemyslela a soustředila se jen na to, jak se uvolňuje, cítila jsem, že odchází z těla. Tenhle okamžik se asi úplně nedá popsat, ale když své tělo začnete vnímat a soustředit se pouze na něj, dokážete obrovské věci.

I proto jsem se snažila co nejvíce uvolnit, poslouchala jsem Petry hlas a nesoustředila se na nic jiného, než na cvičení.

Během tří hodin jsem se zbavila bolesti hlavy, se kterou jsem tam přišla, bolesti zad, únavy a stresu. V poslední době jsem totiž měla hodně náročné období.

Když jsme se na sebe s Kristý po celé proceduře podívaly, byly jsme jako dvě miminka, která se právě probudila. Usměvavá a v absolutní pohodě.

Celé cvičení bych tak nazvala tím nejúčinějším, co jsem kdy zažila. Zatímco z fitka jsem odcházela vždy fyzicky zničená, z jógy v absolutním zenu. Druhý den jsem pak cítila svaly, o kterých jsem neměla ani páru, byla neuvěřitelně protažená a do teď mě ani jednou netrápila bolest hlavy.

Slíbila jsem proto sama sobě, že jógu ve svém životě ponechám a začnu víc poslouchat své tělo, které touží po očistě. Ze studia jsem si tedy odnesla již zmíněný chlorofyl, kyslíkovou vodu a zdravé tyčinky. Proč vlastně nezačít hned?

A co vy, cvičíte jógu nebo jste ji ještě nikdy nezkusili?

With love Káťa

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *