HOME TIME IS ALL I NEED

Občas si říkám, že nějaký volný čas je drahocennější než jiný. Stává se mi často, že přijedu domu a říkám si, že potřebuju ten svůj čas, abych si dala čaj, zapálila svíčku a jen tak prohlížela knihy nebo něco tvořila. Včera se mi povedlo skloubit oboje ještě s malým bonusem, kdy jsem si konečně začala psát všechny moje cíle na rok 2017, protože ta kapitola roku dva tisíce šestnáct se nám krátí…

Přemýšlím, zda začít tématem chvilky pro sebe nebo svým listem 2017, ale najednou mi mozek začne diktovat věty, proto mu nechávám volnou ruku a píšu to, co mi našeptává.


Wish list nebo Dream big list si píšu už několikátý rok. Vždy mi pomůže nakopnout se k vyšším a vyšším metám. V letošním, sudém roce, jsem měla ve své úkolníčku mnoho cílů, ale nesplnila jsem si ani polovinu. Zklamání? Ano, ale v důsledku ne. V mém roce nastaly situace, kterým jsem musela věnovat více energie, než jsem si plánovala. Zadruhé jsem si teď uvědomila svoje chyby a vím, na čem je nutné pracovat do budoucna. Čechy mě maličko zpomalily v kariéře, ale daly mi něco jiného, čeho si nesmírně vážím. V létě jsem si také užila cíleně měsíc bez práce – poprvé v životě. Chtěla jsem jím nastartovat svůj byznys. Zkusila jsem si na začátku žít dny, kdy jsem mohla chodit jen po kafíčkách, jezdit po wake areálech  a mohla pracovat z domova, což se mi paradoxně k mým dalším krokům dařilo. V září jsem se ale rozhodla nastoupit do společnosti na pozici Marketingové Ředitelky a z mého soukromého cíle rozjet něco svého, se stal velký cíl na budoucí roky.  Na druhou stranu jsem se vrhla do kroku dalšího vzdělání a tak se denně učím nové věci, a to mě nesmírně baví. Protože jsem hodně karierně založená a tohle byl můj největší cíl, zklamala jsem – sama sebe. Věřím ale, že můj čas přijde, když budu dostatečně důsledná a cílevědomá a hlavně připravená.
Tak kdo si se mnou udělá tu magickou obálku, kterou si s někým vymění a otevře na konci roku?

DREAM BIG in 2017

Zbytek večera jsem strávila pročítáním své oblíbené knihy, přemýšlením nad cíli na rok 2017 a unášením se na vlnách ať těch mých oblíbených, surfových nebo na vlnách příjemné hudby, svíčky s vůní Svařeného vína Air Wick nebo na vlně domácí pohody. Tuhle svíčku jsem si v posledních dnech moc oblíbila, protože když u ní usnu, je elektrická a nevyhořím – pro mě nejpraktičtější svíčka na světě. 

Z naprosto obyčejného večera se tak stal naprosto neobyčejný večer, který mi moc pomohl v přemýšlení o sobě. I když vždycky myslím dříve na ostatní než na sebe, uvědomila jsem si zas a znova, že musím nejdřív myslet na sebe, protože ze sebou budu žít snad alespoň dalších šedesát let a rok od roku spokojeněji.

Tak nádherný večer vám přeji a třeba si uděláte podobný večer. Možná si na mě také vzpomenete až budete někde na pláži, plnit svůj sen z Vánoc roku 2016.

With love Karol

Share:

2 Comments

 1. Terka Horakova
  Prosinec 14, 2016 / 7:00 pm

  Karol, to je krasny a strasne uprimny. Moc hezky napsane a tak realne…. 👏🏻👏🏻👏🏻 Terka.

 2. Klára Vysloužilová
  Prosinec 16, 2016 / 9:24 am

  Moc hezky napsané, asi bych se měla zamyslet nad sebou a mými předsevzetími… Hezky a odvážně napsané.
  Klára

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *