JAK ZATOČIT SE ŠPATNOU NÁLADOU?

Ne každý den se povede. Někdy zkrátka nemáme chuť vylézt z postele, není nám úplně nejlépe nebo se rovnou probudíme s bolestí hlavy a špatnou náladou. Pokud se však pocitu nepoddáme a budeme si snažit den hned od rána zpříjemnit, věřím, že se alespoň o malý zlomek zlepší. Vše totiž začíná v naší hlavě a myšlení. Jakmile pocit nechuti podpoříme, věřím, že usmát se, bude v ten den nejtěžším úkolem. Já se proto rozhodla sepsat, co mi vždy pomůže nebo zvedne náladu a můj den to posune ze škatulky špatný na normální nebo při troše štěstí na skvělý.

Zrovna v úterý ráno jsem měla nastaveného budíka na sedmou ráno. Už při probuzení jsem věděla, že bych den nejraději prospala v posteli. Kromě obrovské únavy mě hned po ránu přepadla bolest hlavy. Byla jsem nešťastná. Věděla jsem, že mě toho zrovna ten den čeká hodně a já budu muset fungovat na sto procent. Tyto dny se mimo jiné dějí téměř vždy, kdy mají být naše výkony nejlepší, všimli jste si? Proto jsem věděla, že musím sama sebe přemluvit a den si co nejvíce ulehčit a zpříjemnit.

I přes velkou bolest hlavy jsem se proto vykopala z postele a opláchla obličej teplou a poté studenou vodou. Šok, který způsobuje osvěžení člověka po ránu hned probudí.

RELAX JE DŮLEŽITÝ I V ČASOVÉM PRESU

Pokud máte čas, vysprchujte se. Já se sprchuji každé ráno, protože se jinak cítím nesvá. Sprcha mě navíc krásně povzbudí a probere. Po ránu používám hlavně svěží přípravky. Nejčastěji momentálně Christingle od Lush, který plní i úlohu hydratačního krému a nemusíte se po něm mazat. Což je po ránu, kdy nemáme čas čekat, než krém zaschne, hrozně super.

Připravte si snídani a užijte si ji. To je můj každodenní rituál. V ty horší rána si však dopřávám něco extra. Často je to větší snídaně, která kombinuje slané se sladkým. Tedy například chleba se sýrem a zeleninou a k tomu smoothie bowl a horký čaj. K tomu doporučuji sledovat oblíbený seriál nebo třeba videa. Já každé ráno koukám na Janni Deler a jejího přítele Jona Olssona. Oba jsou neskutečně pozitivní a z jejich práce a záběrů uspokojuji své cestovatelské touhy. Během chvíle mi tak vykouzlí úsměv na tváři a nakopnou mě k práci, abych jednou mohla také tolik cestovat.

Hezky se oblečte, ať se cítíte ve své kůži. Když se špatně vyspím a pak ještě z domu vyrazím v něčem, v čem se necítím, znamená to zkažený den až do samého večera. V outfitu, který vystihne mé rozpoložení (tedy špatnou náladu), se totiž necítím dobře. Proto si tento den oblékněte něco, o čem si myslíte, že vám sluší a cítíte se v tom dobře. Celek potom doplňte o rtěnku nebo třeba upravenější účes. Lichotivé pohledy v tramvaji nebo třeba hezká slova od partnera hned po ránu přece vždycky potěší!

JÍDLO MÁ CO DOČINĚNÍ S NAŠÍM ROZPOLOŽENÍM

Po cestě do práce nebo školy si kupte svačinku, kterou si běžně odpíráte. Ať už kvůli ceně nebo kaloriím. Já každé ráno procházím kolem Ugovy šťávy. Kdybych si ji pokaždé koupila, věřím, že brzy budu mít dost prázdné kapsy. Čerstvý džus si proto kupuji, když nestíhám snídani, chci si zlepšit den nebo se cítím nemocná. A proto si právě ve špatný den dám svůj oblíbený drink 13 nebo 8. Každý má však jinou odměnu, ať už to jsou borůvky nebo třeba hranolky. Udělejte si zkrátka radost a pochutnejte si.

Udělejte TO DO list. V den, kdy máte strašně povinností to dost pomůže. Nedovolí vám totiž polevit a musíte splnit naprosto vše. Není totiž nic horšího, než povinnosti odkládat na další den. Večer pak navíc budeme usínat s lepším pocitem a čistým stolem.

Na večer si nic neplánujte, odpočiňte si. To proto, abyste se ráno neprobudili v podobném stavu. Zkrátka se doma rozvalte na gauči nebo u televize a absolutně si nevyčítejte, že nic neděláte. Pusťe si třeba oblíbený film, uvařte si čaj a namažte se vonným krémem. Budete se prostě cítít skvěle. Poté si natřepte peřinu, pořádně vyvětrejte místnost a alou do postele. Věřím, že další den se probudíte s o něco lepší náladou!

Doufám, že vám mé rady budou užitečné a v nějaký ten špatný den pomůžou. Já je mám ozkoušené a zaberou naprosto vždy. Pokud i vy budete mít kladný výsledek, určitě mi dejte vědět do komentářů. Budu se těšit!

With love Káťa

Share:

4 Comments

 1. Zuzana
  Leden 4, 2017 / 4:46 pm

  Super tipy. Zkusím to, tyhle dny mám často 😀

 2. Monika Mixová
  Leden 4, 2017 / 9:24 pm

  Hned jsem si predstavila svoje pondelky, kdy mam permanentne podobny problem. Jen kdyz se mam ve soatny den dobre oblect, ani tohle nepomuze, proto radsi volim co nejmin napadny outfit s cilem byt co nejsedejsi myska… Jinak super rady, 13ka je moje Ugoblibena ✨

 3. Deni
  Leden 7, 2017 / 8:23 pm

  Tak to je super „návod“, jestli se to tak dá nazvat. Určitě to na sobě budu někdy aplikovat:)))

 4. Mirka
  Leden 10, 2017 / 5:41 pm

  Kateřino, moc hezky pojatý článek. Nabilo mě jen samotné čtení 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *