JAK SPRÁVNĚ APLIKOVAT ROZJASŇOVAČ?

Konturování  obličeje je v dnešní době hodně oblíbené, ale co rozjasňování? Na to mnoho z nás zapomíná, přestože dokáže make up zdokonalit. Proto jsem se rozhodla na toto téma rozepsat a poradit vám, jak prozářit každý typ pleti. Ne všichni totiž mohou na svůj obličej aplikovat to samé, co většina. Tak jdeme na to?

Rozjasňování jako takové má stejně jako konturování určitá pravidla. Rozjasňovač nemůžeme bezhlavě aplikovat, kamkoli se nám zamane. Výsledek by byl ten, že bychom se celí leskli. A proto je na začátek dobré, uvědomit si, jaký typ pleti máme.

Pokud je to pleť mastná, rozhodně se nemůžeme držet toho, co lidé se suchou nebo normální pletí. V tomto případě totiž musíme šetřit. Většina lidí s mastnou pletí má problematickou T-zónu a po několika hodinách se leskne v oblasti nosu, čela a brady. Je vám tedy zřejmě jasné, že tyto části budete muset vynechat. Jakmile byste na ně aplikovali rozjasňovač, jenom by vám to uškodilo a na mastnější místa jen upozornilo. Produkt proto nanášejte lehce na lícní kosti a dejte i špetku nad horní ret.

V případě, že máte naopak pleť suchou, můžete volit z více možností. Projasnit totiž můžete všechny problémové oblasti, především však hranu nosu, srdíčko rtu, lehce mezi obočím, nad lícními kostmi a také pod obočím. Dávejte však pozor, abyste nezvýraznili šupinatá místa. Pokud tedy víte, že máte třeba extrémně suché čelo nebo nos, jednoduše tyto části vynechte.

Pro normální pleť pak platí to samé, co pro suchou, jen bez omezení. Jste totiž šťastlivci!

Jak vybrat ten správný?

Samozřejmě nejdůležitější je kvalita líčidla. Jakmile bude mít nízkou pigmentaci, z obličeje během dne zmizí a nebo jej aplikujete jinam, než budete chtít. Při vybírání proto zkuste tester přejet ukázováčkem a důkladně se podívat, jak moc sytý je. Jakmile to bude jen pár třypek, jděte od něj dál a pátrejte po jiném. Já za sebe mohu doporučit značky Urban Decay, MAC a nebo Anastasia.

Co se týče samotného produktu, vždy vybírejte podle podtónu pleti. Pokud jsou růžové, pak se nebojte sáhnout po právě těch růžových. Já používám paletku od výše zmíněné Anastasie, kterou jsem si přivezla z New Yorku a nejčastěji používám ten vrchní a spodní stín po vaší pravé straně. Tedy ty nejsvětlejší. Přijdou mi takové neutrální, hlavně teď v zimě. Až se opálím, určitě zkusím jeden z těch tmavších.

A proč vlastně rozjasňovače aplikovat? Pleť krásně prozáří, dají jí život a lehce zdravý odstín. Navíc budete vypadat svěže, a to je teď v zimě docela fajn. Co myslíte?

Já se na vás budu těšit zase příště, teď už letím plánovat můj výlet do Londýna. Nějaké tipy?

With love Káťa

 

Share:

2 Comments

  1. Leden 12, 2017 / 9:37 am

    Rozjasnovače mám ráda, a ta paletka od ABH je super. Momentálně používám spíše ty krémové nebo tekuté, které podle mě vypadá nejvíce přirozeně 🙂

  2. Mirka
    Leden 12, 2017 / 12:22 pm

    Já používám jen pudr. Mohu to dát i na něj?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *