DÁŠ MI PUSU?

První pusa bývá mnohem důležitejší, než se zdá. Ukáže vám, jaká chemie mezi vámi a dotyčným je, kolik v sobě máte vášně a mnohdy také rozhodne o tom, zda s tím člověkem skončíte u jedné skleničky a nebo ho vpustíte do svého života. Ať si každý říká, co chce, ale podle mě je to jeden z klíčových okamžiků. A proto byste na něj měli být připraveni, ať už ve vašem okolí je nebo není někdo zajímavý. Náhody se totiž dějí a ty nejlepší se často udávají ve chvíli, kdy byste je absolutně nečekaly. Jsem tu proto já, abych vám poradila, jak si udržet rty absolutně hebké a voňavé! To pro případ, že by vám někdo chtěl dát náhodou pusu.

Na začátky našeho vztahu s přítelem vzpomínám strašně ráda. Všechno bylo hrozně hezké, skoro jako z nějakého filmu. Dlouho jsme se přátelili, řešili spolu vydařené a nevydařené vztahy, probírali obyčejné a neobyčejné věci… Jenže po čase jsem začala cítit divné šimrání v břiše kdykoli mi napsal, smála jsem se od ucha k uchu, když jsem ho jen viděla a když se mě někdo na něco zeptal, byla jsem naprosto mimo. No jo, sladkých sedmnáct.

Myslím si, že vůbec nezáleží na věku, v jakém se zamilujete. Možná ve třiceti budete více nohama na zemi, možná ztratíte hlavu stejně jako v pubertě. Jedno by však mělo být vždy v naprostém pořádku, a to vaše rty. I z člověka, o kterém si myslíte, že je jen vaším přítelem, se totiž může vyklubat někdo, komu chcete dát pusu. A není nic horšího, než když ten magický moment překazí pusa jako struhadlo.

Rozhodla jsem se proto sepsat několik užitečných rad, které mám osvědčené.

Když jsem byla malá, máma v kapse neustále nosila obrovský jelení lůj v bílém flakonku (vzpomínáte? Jiné se téměř neprodávali :D) a opravdu často mi s ním přejízděla po puse. Rozuměj po celém obličeji, protože byl tak obrovský, že nešel nanést jen na tu maličkou pusu. Já jsem to uplně nesnášela. Vadil mi pocit mastné pusy a lůj, který jsem v té době nazývala jůl, jsem hned slízala z pusy. Vysušené rty tak byly hned na světě. Moje první rada proto zní, abyste se během dne co nejméně olizovali. Jakmile máte potřebu rty zvlhčit, je čas na balzám.

Tím se dostáváme k dalšímu bodu – pravidelně pusu promazávejte. Jasně. Samozřejmě tu jsou ale rtěnky, které pusu dost často vysušují k zbláznění a my jí nemáme jak hydratovat. I na to mám tip. Před nanesením rtěnky na pusu naneste scrub od Lush a pořádněte promněte. Odstraníte odumřelou kůži a vzhledem k hydratačním složkám i pusu krásně promastíte. Poté naneste balzám a nechte ho alespoň trochu zaschnout. Jakmile se vám pusa zdá hebká, aplikujte rtěnku. Během dne pak přes ní opatrně nanášejte lehkým ťupkáním balzám a znovu ji přetřete. Já si aktuálně zamilovala valentýnskou kolekci právě od Lush, která je celá holčičí a neuvěřitelně voní. Při polibku tak budete mít hladké rty a zároveň budete chutnat po dětských žvýkačkách. Mimochodem věděli jste, že scrub na rty od Lush se dá jíst? Balzám na rty The Kiss s bambuckým máslem je zase lehce zbarvený, a tak rtům dodá krásnou barvu a nemusíte používat rtěnku, kterou kluci během polibku zrovna dvakrát nemusí.

Hodně pijte. Ano, dostatek tekutin ovlivňuje opravdu nespočet věcí – kvalitu pleti, náladu a právě hydrataci. Alespoň dva litry obyčejné vody by tak měli být na vašem denním pořádku.

Jezte vitamín B. A to buď v tobolkách nebo ovoci a zelenině. V těle by vám také nemělo chybět železo a zinek. To doženete například Magnesií, kterou doporučuji pít po skleničce každý den.

A co dál? Dál už vám pomůže jen váš osobitý šarm! A tak se smějte, buďte dobře naladění a neřešte zbytečnosti. Jistě se brzy objeví někdo, kdo se zeptá: ,,Dáš mi pusu?“ A vy jen bez obav našpulíte rty.

With love Káťa

 

 

 

 

Share:

3 Comments

 1. Sabina
  Leden 30, 2017 / 9:05 am

  Jeeeee, Lush – ten miluju !!

 2. Mirka
  Leden 30, 2017 / 9:26 am

  Katko, musím ti říct, že jsem se dlouho u čtení takhle neusmívala. Článek je krásně napsaný, má příběh a není jen prázdným plkáním o kosmetice, ačkoli ta je právě gró tohoto článku. Díky ti a měj se fajn! :-)))

 3. Terka Horakova
  Leden 30, 2017 / 5:14 pm

  Lush <3 snedla bych vsechno! Coz asi neni uplne skvelym prikladem, ale tak moc hezky to voni🙈

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *