NEJKRÁSNĚJŠÍ RANDE S KÁŤOU

Ještě teď, když vám píšu o krásném večeru, který jsme si s Káťou udělaly jako oslavu konce pracovního týdne, se mi sbíhají sliny na dokonalé jídlo snoubené s ještě dokonalejším vínem. K pondělní ranní kávě vám převyprávíme, jak jsme si tenhle večer plánovaly určitě více, než měsíc a jak jsme si užily společný čas k plánování velkých věcí na našem malém blogu.

Píše se ještě rok 2016, když jsme se dohodly, že se sejdeme na večeři, abychom si popovídaly jako dvě kamarádky (znamená mimo sto denních technických zpráv o blogu na messengeru). Píše se rok 2017 a já si říkám, že čas není, že čas se dělá. Zvedám telefon a nakazuji Kátě volno v diáři na čtvrteční večer, kdy jsme byly pozvány na degustační menu do překrásné restaurace Rest v Podolí. Jak já tam ráda chodím (a proto o nich píšu. Ne proto, že bych to měla zadarmo)!

Káťa kýve na moji nabídku a za necelý týden, který zase uběhl jako voda, sedíme v Restu, u krásného stolečku a degustujeme první víno. Já, jelikož vůbec nepiju alkohol, slibuji, že z každého vína alespoň ochutnám, protože je skvělým doplňkem k Toskánskému menu.

Smějeme se, povídáme a zase se smějeme…

Absolutní bezprostředost je výhodou rande s kamarádkou! Hlídání, zda náhodou mezi zuby nemám kousek špenátu nebo jestli mé zuby neobarvilo červené víno (asi víte, proč jsem si zrovna tyto příklady vzala do článku 😀 ).

Od bílého šumivého vína, přes bílé a růžové, jsme se dostali k hlavnímu chodu, ke kterému jsme již dostali výborné červené víno, se kterým rostla i výřečnost. Věnovala jsem teď asi deset minut prohlížením si menu a vymýšlením, co bych si dala, kdyby nebylo deset pod nulou. Menu jsem zavřela a těším se na příště. Ve čtvrtek jsme si užily skvělé jídlo, které bylo přímo kombinováno pro toskánský večer, ale také jsme probraly všechno, co se do messengeru nevejde nebo my nechceme, aby se vešlo. Pracujeme na novém designu blogu a na odklonění hlavní linie od českých blogů. Těšíte se?

Ke konci rande zazněla památná věta, kvůli které píšu tenhle článek:
Musíme se takhle vídat častěji <3

Zachumlaná v dece přemýšlím o významu velkých slov, které říkáme a možná to tak nemyslíme nebo myslíme a pak neuděláme. Já si říkám, že když něco řekneme, má to svůj význam a není to jen planně vysloveným slovem.
Ano, vídejme se s lidmi, kteří pro nás znamenají zdroj inspirace, přátelství, upřímnosti nebo zdroj nekonečného smíchu a opravdu jim věnujme čas. Je to totiž jedna z mála věcí, co si prostě nekoupíte a také nevíte, kolik ho máte.

Eat with love, Smile with love

With love Karol

Share:

4 Comments

 1. Mirka
  Leden 30, 2017 / 10:36 am

  Karol, vím o čem mluvíš. A souhlasím! Moc pěkný článek 🙂

  • Karolina Sramlova
   Únor 10, 2017 / 9:52 am

   Děkujeme, Mirko! Love Karol

 2. Terka Horakova
  Leden 30, 2017 / 5:13 pm

  Precetla jsem to jednim dechem, hlavne zaver me primel k tomu, abych navstivila rodinu v zahranici. Dekuju moc, T.

  • Karolina Sramlova
   Únor 10, 2017 / 9:53 am

   Jeeeee, to máme radost! Moc hezké vědět, že inspirujeme <3 love Karol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *