TOP OF THE WORLD a JAKÁ JE DUBAJ

Sedíme s holkama v Londýně, je prosinec a slavím své třicetiny. O pár měsíců později ležíme na pláži v Dubaji, jedna z naší party nám chybí, ale o to víc na ní myslíme a přejeme si, aby příští dovolená byla ve čtyřech. Dnes je sedmý březen a my jsme právě slezly z vrcholku světa. O Dubaji, ale hlavně o mých pocitech jsem vám napsala více níže.

Sen se stal skutečností a já jsem spolu s mými holkami stanula na vrcholu světa. Tím se mi splnil jeden ze snů, které jsem si měla odškrtnout a dnes se splnil. Stanula jsem ve výšce 452 metrů, ve sto dvacátém čtvrtém a pátém patře na vrcholu Burj Khalifa. Viděla jsem Dubajský svět z nejvyššího možného bodu a byla uchvácena tím, jak to je není vysoko. Mnohé budovy, na kterých jsem měla možnost stanout, byly pocitově daleko vyšší a klepaly se daleko více 😀

Na vrchol nás vyvezl výtah a pak už jsme se mohly jen kochat výhledy na další neskutečné budovy a na malé bazénky, které dole byly tak veliké. Mohly jsme zkrátka spatřit Dubai z výšky, která je pro svět nyní tou nejvyšší, pozemskou. Pro ty, kteří ještě na svůj výlet čekají posílám pár pozdravů z výšky.

Článek jsem se ale rozhodla napsat z jiného důvodu, než abych vám ukázala krásné fotky. Chtěla jsem vám napsat něco více o mých pocitech z United Arab Emirates.

1. Totální disrespekt žen ve mě vyvolává úzkost. Nemohla bych tu strávit více času než týden na dovolené. Oddělený vagon v metru, kterému jsme se nejdřív zasmály, ale potom jsme ocenily, že nás neprobodávají tisíce pohledů místních obyvatel. To, že ženy musí chodit metr za svými muži. Fakt, že se nesmí svobodně oblékat.
Jsem šťastná, že jsem se narodila v Evropě a úpřímně sdílím velký obdiv místním ženám.

2. Alkohol osobně nepiju, ale skleničku k večeři si dám ráda a tady… prostě ne. Nikde!

3. Když na mapě něco vypadá blízko, buďte si jisti, že půjdete ještě minimálně půl hodiny, která na mapě vypadá jako 50 metrů.

4. Dubaj je město, kde zeleno prostě není. Já jsem člověk, co rád objevuje a poznává. Chodí, až dojde k vodopádu nebo k neobjevené zátoce. Město pro mě není dovolená, ale poznání. Dubaj bych si stejně jednou neodpustila, proto jsem šťastná, že jsem tu.

5. S holkama bychom se nasmály stejně na „Mácháči“, v Dubaji nebo v Mexiku, kam plánujeme letět příště. Zkrátka je absolutně jedno kam jedete, když tam jste s lidmi, se kterými vás bolí břicho smíchy celý den.

Děkuju vám, holky! Další stop bude na poušti a v Abu Dhabí,

poznávejte s láskou,

 

With love, Karol

Share:

7 Comments

 1. Terka Horakova
  Březen 8, 2017 / 9:29 am

  A ja si vzdy rikala, ze Dubaj je vechol dovolene! Ono to tak uplne nebude…
  Chci se tam podivat take a zavidim slunicko, uzivej si ❤️

  • Karolina Sramlova
   Březen 22, 2017 / 1:05 am

   Ahoj Tery, no není to tak úplně nebo možná jsem neobjevila tu krásu, co všichni, ale rozhodně stojí za to ji vidět! Love Karol

 2. Deni
  Březen 10, 2017 / 12:15 pm

  Užij si aspoň toho sluníčka 🙂

  • Karolina Sramlova
   Březen 22, 2017 / 1:04 am

   Děkuju, už mě to hodilo zpět 🙂 Love Karol

 3. Markéta Janečková
  Březen 11, 2017 / 1:30 pm

  Vypadá to úžasně! Chystám se do Dubaje a každý tvůj tip se bude hodit. Kolik je tam teď stupňů? Slyšea jsem také, že tam musí chodit všichni se zahalenými koleny a rameny, je to pravda? Nevypadáš, že bys byla úplně „zahalená“.
  Děkuji moc 🙂 Market

  • Karolina Sramlova
   Březen 22, 2017 / 1:04 am

   Ahoj Markét, no je oravda, že ve „staré Dubaji“ ano, ale jinak v té nové části ne tak úplně, nebo alespoň tam na nás nekoukali jako na blázny. Je to zvláštní země, tak respect všem ženám, co tam bydlí 🙂 Jo a teď tam je okolo 25-30, což je skvělý únik od letošní zimy! Love Karol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *