JAK ZÍSKAT ČAS?

Zřejmě se chytíte za hlavu, když řeknu, že je důležité alespoň jeden den v týdnu věnovat jen sobě. ,,Kdy? Vždyť není čas!“ bývá nejčastější odpovědí většiny z nás. Jenže já si myslím, že to jsou z části jenom výmluvy. Stačí pouze svůj čas lépe zorganizovat a předem naplánovat. Já sama měla dlouho kamarády v okolí za blázny, když mi říkali, že si dokáží udělat čas na věci jako je procházka, dlouhá snídaně v posteli s oblíbeným filmem nebo třeba masáž. Po čase jsem ale začala svůj život psát na papír a uvědomila si, že když si trochu více naložím v ty nabité dny, další si mohu užít věci, o kterých jsem dříve snila. Chcete vědět jak získat nedosažitelný čas?

Jak už jsem v minulosti zmínila, hodně mi v organizaci pomáhá obyčejná propiska a papír. Všechny akce, schůzky a pozvánky si vypíšu na papír. Předem si stanovím, zda je moje účast důležitá nebo ne a poté je zapíšu do diáře. Jakmile v něm mám své pevné body, doplním je schůzkami a různými setkáními. Snažím se, aby byli v den, kdy už něco mám. Vznikne mi tak více volna v jiných dnech a někdy se dokonce poštěstí, že jeden den nemám v diáři vůbec nic.

1. Dělám, co dělat chci

A právě tyto dny využívám pro věci, které normálně nestíhám. Naposledy to byl den v posteli, kdy jsem konečně otevřela svou novou knížku a mohla se do ní začíst. Nic mě nehonilo, neměla jsem žádné povinnosti. A právě v těchto chvílích si uvědomíte, že veškerý čas, který je vám vyměřen, máte absolutně ve svých rukou. Proto se odpočinku nebraňte, užijte si ho a rozhodně si nevyčítejte, že jste v ten den neprožili nic extra. Den sám se sebou vás totiž kolikrát obohatí mnohem víc.

2. Dlouho snídám

Dejte si dlouhou a vydatnou snídani a dělejte u ní, co se vám zachce. Můj ranní rituál je každý den stejný. Postavím si vodu na čaj, udělám si snídani a smoothie a poté u jídla sleduji vlogy mých oblíbených youtuberů. Ve všední den stihnu video jedno, ve volnu si pouštím klidně tři. Nikam nechvátám a nechám své tělo v klidu probrat. Dávám mu čas! Podle mě je to hodně důležité, protože ráno ovlivní celý váš den. A když si ho uděláte pěkné, není se proč mračit. I v ty nejnabitější dny si navíc najdete 15 minut pro sebe.

3. Pečuji o sebe

Snažím se, abych každý den vypadala hezky. Tak, abych nebyla nervózní a cítila se dobře. Malování neodflákávám, udělám si na něj dostatek času a zbytečně se nestresuji. Poté se oblékám a volím rtěnku, která se mi k celku zrovna hodí. Může vám připadat, že jde spíš o nutnost, jenže když si i z takovéhle věci uděláte rituál, nebude vás rozčilovat. Krásné se navíc děláme samy pro sebe, pro nikoho jiného. Ačkoli vám tedy může připadat, že na sebe žádný čas nemáte, podívejte se do zrcadla a odpověď budete mít hned.

A proč jsem se zrovna na tohle téma rozhodla rozepsat? Přiměla mě k tomu nová a neuvěřitelně inspirující kolekce hodinek Daniel Wellington, které s Kájou tolik milujeme. Do teď jsme obě na rukou nosily jejich absolutní klasiku s koženým páskem – já černostříbrné, Kája černozlaté. Nová kolekce ale přináší zcela něco jiného. Kovový pásek a výběr barvy ciferníku. Nemusím snad nikomu říkat, že nad barevnou kombinací jsem moc dlouho nepřemýšlela 😀 Z nového „kabátu“ hodinek jsem nadšená, a tak se snad nikdo nebude zlobit, když ty předešlé na chvilku odložím.

A protože s Kájou rády potěšíme i vás, domluvily jsme vám slevu. Při zadání kódu WITHLOVEKDW dostanete 15% z nákupu zpátky. Akce platí nejen na hodinky, ale také na náramky a řemínky. Zkrátka na cokoli, co se vám na stránce bude líbit.

Já doufám, že jste si dnešní článek užili a budu se na vás těšit příště.

With love Káťa

Share:

4 Comments

 1. Romana
  Březen 16, 2017 / 12:23 pm

  Pěkný článek. Když se tak člověk zamyslí má najednou času hrozně moc 😀

 2. Péťa
  Březen 16, 2017 / 4:29 pm

  Skvělý post, dost mě nabil. Hezký fotky Kačko!

 3. Saab
  Březen 22, 2017 / 1:19 pm

  Krásný článek Kačí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *