MALÁ PROHLÍDKA PO DUBAJI

Opálení těla už mi dávno zmizelo, zapomněla jsem i datum, kdy jsem se vrátila a naivně si myslela, že to bylo minulou neděli. Už to jsou skoro dva týdny, co jsem se vrátila z Dubaje, ale přesto jsem se rozhodla napsat vám článek, který by popsal tohle město z mého pohledu. Líbilo nebo nelíbilo? To je otázka, na kterou vám odpovím pomocí fotek, popisků a zážitků. Můj průvodce po Dubaji…

MUST DO 1

Hledání pláže. Naše mise byla jasná: Opálit se! Hledaly jsme tedy pláž a byl to nadlidský úkol. Metrem, pešky a nakonec taxikem. Poučení číslo 1 – hned od metra taxi a vědět přesně, kam chceme. Bohužel nestačí říci „na pláž„. Znají jen jednu, tu centrální… Jumeriah, která je přeplněná, ošklivá a o sociáních zařízeních ani nemluvě. Na druhou stranu jsme si odškrtly turistické „must see“ a to se počítalo!

MUST DO 2

Už jsem vám psala o Burj Khalifa, ale my jsme ještě před pohledem na svět z nejvyšší pozemské výšky, šly na projižďku po fontáně. Když nám uprostřed začala dramaticky hrát do uší Adelle a Skyfall, ztuhly jsme úžasem. Doporučujeme!

MUST SEE 3

Poušť. Můj asi nejsilnější zážitek z Dubaje, který si vezu zpět – je to zalíbení si dubajské pouště. Nejprve jsme překonaly 45minut ježdění jeepem v dunách – pro mě lepší zážitek než Matějská! Na dunu, drift po straně dolů a nebo kontrolovaně-nekolntrolované pády. Jedním slovem boží.
Když k adrenalinovému zážitku přidáte sand boarding a večeři při svíčkách v poušti, dostanete docela přesnou představu o našem výletu. Klid pouště mě neuvěřitelně uklidňoval a mohu jen doporučit!(Tři rozmazané a happy holky 😀 ) 

MUST SEE 4

Marina a okolí. Kombinace pláží nebo vody a architektury pro mě měla děsivé a zvláštní kouzlo. Posuďte sami, slov netřeba! Den jsme zakončili v klubu Barasti, který mohu jen doporučit. Naskytlo se nám vidět kousek Evropy, tam někde uprostřed Dubaje.

MUST SEE 5

Staré město plné ortodoxních místních obyvatel, mešita na každém rohu a tři trhy (Spice, gold a old). Trhy pro mě měly atmosféru úplně úžasnou a ještě teď cítím koření, které je tam kvalitnější než kde jinde. Škoda místních prodavačů, kteří si i přes naše pohledy neodpustili pokřikování a poznámky. Bylo toho M O C.

MUST SEE 6

Dubai miracle gardens, o kterých si přečtěte právě zde.

Závěrem bych vás vlastně do Dubaje chtěla pozvat. Na první pohled město s pozlátkem a puncem peněz, na druhou stranu tradiční země spolu s místními, chubými obyvateli. Kontrastům jsem se nepřestávala divit denně. Nyní vím, že se tam nemusím vrátit, ale zážitek to byl silný. Dubaj je pro mě odškrtnuté MUST SEE a se do ní ještě podívám a objevím další zajímavosti. Sama bych ji jako svoji dovolenkovou destinaci nevolila.

Jaký máte na Dubaj názor vy?

With love Karol

Share:

2 Comments

  1. Tereza Doušová
    Duben 3, 2017 / 12:48 am

    Dubaj je město, kam jsem vždy chtěla a teď konečně někdo napsal reálně, že to zas tajový med není. Fotky ale vypadají skvěle, tak to asi ještě o pár let odložím a uvidím! Každopádně jsem ráda za tipy až tam pojedu. Díky moc, super článek:) TD

  2. Saab
    Duben 7, 2017 / 4:32 pm

    Fotky z pouště jsou nejvíc!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *