VŠECHNY CESTY VEDOU DO ŘÍMA

Hezké pondělí do Prahy, kam vám posílám pozdrav z Říma, kam jsme našly cestu se ségrou a těšíme se zdravému dobrému jídlu, úsměvům a objevování města, které ani jedna z nás předtím neviděla! Cesta začala ale už u vánočního stromečku, kdy posledním dárkem pro ni byla obálka… 

Vlastně to, co vám chci dnes napsat, začalo už před rokem, kdy jsme si se ségrou poprvé řekly, že si nedáme dárek, ale darujeme si navzájem zážitek. Celý rok na nás tedy hleděl voucher, vyrobený od Terky mně a ode mně Terce. Víte co, leží tam dodnes. Před Vánoci jsem byla u ségry a oči mi sklouzly na zmíněný poukaz a já jsem věděla, že tento rok ho dostane znovu, ale reálný – letenku do ruky.

Dvacátého druhého prosince sedím v práci. Vím, že Terka je v Americe a že její dárky jsou již nakoupené kromě jednoho. Zapínám počítač, kupuju letenku. O pět minut později vítězoslavně vyskakuju ze židle, že v dubnu jedeme do Říma, než mi zatuhne úsměv. Moje ségra se během doku vdala (ne, že bych nebyla na svatbě, ale když jsem byla zvyklá na stejné přijmení, v hlavě se mi přijmení nepřepsalo až do nyní) a letenka byla koupena, jak jinak, než na její rodné jméno.

10 minut od koupi letenky nemám úsměv od ucha k uchu a snažím se změnit jméno (ještě v nezavřené rezervaci), ale změna stojí 3000 Kč! Víc než letenka.
Volám na Ryanair a čekací doba je před Vánoci 8 hodin. Zavěsím a přemýšlím nad možností A) rychle přerezervovat, zaplatit poplatek a neřešit. B) počkat po Vánocích a zkusit klientský servis.
O měsíc později se připojuji na online chat, během deseti minut mám vyřešeno, jméno změněno a my letíme!

Na konci března si ani jedna neuvědomujeme, že někam letíme. Jsme obě v rozjetém vlaku práce, ale nakonec sedíme v letadle a těšíme se na slunce, město, pizzu a těstoviny, víno, volno a sisters time, který jsme neměly od Bali, kde jsme byly před dvěma a půl lety!

První večer jsme tedy musely na moje přání vylézt co nejvýše nad Řím, abychom si užily magický západ slunce. Západy ,které miluju nade všechno na světě.


Volno si tady náležitě užíváme. Našly jsme skvělý byt, apartmán nad Vatikánem, ze kterého denně koukáme na kopuli baziliky sv. Petra. Apartmán, který máme jen pro sebe a který je zařízen přesně tak, jak se nám oběma líbí – čistě, bíle, prostorně, s balkonky u každého pokoje, s vybavenou kuchyní a hudebními nástroji všude, kde se podíváme. Na konci článku budete mít doporučení, které určitě využijte, pokud se chystáte do Říma.

Dnešní článek je tedy poděkováním za trošku osobní článek a hlavně výlet, který jsme měly možnost zrealizovat. 
Díky taky ségře, že mám na takové výlety s kým jezdit! 

Pokračování Říma příště a nyní jen zmiňovaný link.

 

Krásné pondělí, with love Karol

Share:

1 Comment

  1. Saab
    Duben 7, 2017 / 4:34 pm

    Moc se mi líbí ta tvoje mikča Kájo 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *