STĚHUJEME SE, ZASE!

Když jsem před rokem tohoto času vybalovala poslední věci z krabic do nového bytu, rozhodně jsem nepředpokládala, že mě brzy čeká další stěhování. S přítelem jsme totiž bydlení na Klamovce brali s úmyslem, že tam spolu zůstaneme minimálně tři roky. Růžové brýle nám ale majitel strhl velmi rychle předložením nové smlouvy, ve které byly nejen velmi tvrdé podmínky, ale také nehorázné zvýšení nájmu. Nemuseli jsme s přítelem dlouho rozmýšlet, co s tím. Věděli jsme, že stěhování je prostě nevyhnutelné a už jen z principu jsme se rozhodli smlouvu neprodloužit. Pro mě jako strašnou citlivku, co se k místům upíná, to bylo hodně emotivní. Už svůj první byt jsem oplakala, protože jsem v něm strávila tři krásné roky a vytvořila si k němu vztah, ačkoli nebyl zrovna největší. To byt na Klamovce byl něco jiného – velký a hlavně velmi blízko mé práce. Na komfort být v redakci za pět minut, jsem si zkrátka zvykla hodně rychle. Teď ale vím, že tohle všechno jsou jen vedlejší a nedůležité věci, protože záleží především na nějaké jistotě, a tu bychom bohužel v tomto bytě neměli. Navíc po našich zážitcích, kdy nad námi půl roku bydleli agresivní jedinci, co užívali drogy, jsme se rozhodli jít o dům dál. A ačkoli je stěhování šíleně stresující a nepříjemné, už teď vím, že jsme udělali jen dobře.

Přestože je to nová etapa, která v našich životech začala nedobrovolně, věřím, že nás má posunout někam dál. Už od malička jsem totiž vedená k tomu, že všechno zlé je k něčemu dobré a vždy se slova mojí maminky naplnila do posledního puntíku. Teď už se proto těším na zatím nepopsanou kapitolu a samozřejmě také zabydlování. Jak už dobře víte, ujíždím na skandinávském stylu bydlení a těším se, až lehkost a čistotu vnesu do našeho nového bytu.

Tímto chci zároveň poslat spoustu energie lidem, kteří prožívají něco podobného, protože dobře vím, že to není jen o zvyku a pocitech, ale také nekončící fyzické práci. A já doufám, že teď už máme na další tři roky klid.

Brzy se vám zase ozvu, jen z jiné části Prahy.

With love Káťa

Share:

3 Comments

 1. Duben 11, 2017 / 11:48 am

  Tak doufám, že se vám v novém bytě bude líbit a snad nám ho i brzy ukážeš, moc se mi líbí tvůj styl a home decor :). Já se nedávno stěhovala také a z bytu jsem nadšená, tak doufám, že mě nic podobného jako zvýšení nájmu atd. nepotká!

  • Katerina Pifflova
   Duben 11, 2017 / 12:22 pm

   Ahoj Sasho, děkuju ti moc za pochvalu a podporu. Snad tě potěší, že článek hned po zabydlení a vybalení všech krabic určitě plánuju! :))) Přeu ti, ať jsi ve svém bydlení také tolik spokojená a hlavně bez těch strašných komplikací!

 2. Péťa
  Duben 13, 2017 / 8:57 am

  Přeju ti hodně energie Kačí. Vím, jak je stěhování strašně otravný!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *