PROČ JE DŮLEŽITÉ ČISTIT ŠTĚTCE?

Dělají se vám na obličeji nedokonalosti, ačkoli o svou pleť pečujete? Připlácíte za dražší produkty a doufáte, že se pokožka uklidní, ale stále se to nelepší? Pak je možná problém jinde, než si myslíte. Výběr správné péče je samozřejmě velmi důležitý, hodně ale záleží také na péči o štětce, se kterými naše tvář přichází do styku vlastně denně. Ruku na srdce – kdy jste je naposledy čistili?

Pro někoho může být čištění štětců absolutně zbytečné a dokonce v něm nevidí žádný přínos. Jenže chyba lávky. Právě na štětcích se drží nejvíce bakterií a škodlivin, které denně rozprašujeme po svém obličeji. Pokud se tedy stále nemůžete zbavit akné a jiných nedokonalostí, problém hledejte možná ve své kosmetické taštičce.

Jak často je čistit?

Štětce by se správně měly čistit jednou do měsíce s výjimkou štětečku na korektor a báze. Ty by měly procházet očistou jednou týdně. Právě na nich se totiž zachycuje nejvíce bakterií, které poté vytváří na pleti neplechu (nejčastěji v podobě pupínků). Pozor si taky dávejte na štětce na oční stíny, kterými byste si mohli přivodit zánět spojivek. Proto je raději čistěte dvakrát do měsíce. Ad. 1: Pokud máte problemtickou pokožku a nebo nějaké ranky na obličeji, štětec určitě vydezinfikujte ihned po použití. Ad. 2: Přílišné mytí štetcům také neprospívá. Když je budete ob den koupat, tak se to na nich samozřejmě podepíše. Řiďte se tedy starým a dobrým heslem ,,nic se nemá přehánět.“ A opravdu jim poskytněte koupel maximálně jednou za měsíc. Pokud máte potřebu, čistit je častěji, používejte spreje, které jsou určené ke každodennímu použití.

Čím je čistit?

Je ideální používat obyčejnou dezinfekci, kterou zakoupíte v lékárně, či antibakteriální sprej, který je k dostání v jakýchkoli drogériích nebo parfumeriích. Přírodní stětce zase žádají jemné šampony na vlasy (já volím dětské), které nijak nevysušují a dodají štětinám potřebnou péči. K celému procesu potřebujete také obyčejnou útěrku nebo hadřík. U všech produktů dbejte na to, aby byly šetrné, protože právě v případě přírodních štětin je to velmi důležité. Nesprávným výběrem byste si mohli nástroje zničit a nebo trvale poškodit. A to samozřejmě nikdo nechce, že ano?

Jak na to?

Nejdříve doporučuji štetce nastříkat dezinfekcí nebo antibakteriálním sprejem. Tyto produkty se postarají o to, aby se uvnitř našich kosmetických nástrojů nemnožily bakterie. Produkt nechte pět minut působit, poté štětec lehce otřete a namočte do teplé vody, ve které ho promněte. Dbejte na to, aby se ve vodě nenamočila rukojeť, protože byste mohli uvolnit lepidlo a štětinky by vám časem vypadaly. Poté jemně šamponujte & oplachujte, dokud neodtéká čirá voda. Na závěr ze štětce opatrně vymačkejte vodu a vysušte ho útěrkou nebo jemným hadříkem. Nijak přehnaně ale netlačte, chovejte se k němu jako k miminku. Síla by opět nepomohla k ničemu jinému, než vypadání vlásků. Nakonec ho nechte vyschnout. Nejlépe zavěšený, aby měl bezchybný tvar. Nikdy ho naopak nenechávejte na ručníku nebo jiné podložce, protože by mohl chytit plíseň.

Kromě čistoty si také dejte pozor na to, jak štetce skladujete. Správně by měly mít vlastní taštičku, aby se nešpinily nebo nepřicházely do styku s prachem, který pokožce samozřejmě také neprospívá. A pokud jste stále nenašli důvod, proč štětcům věnovat pár minut ze svého času, zeptejte se sami sebe: ,,Chci mít bezchybný make up a pleť?“

Doufám, že vám dnešní článek pomohl a já si jdu pro jistotu ty své „nástroje“ taky vyčistit. Protože nikdy není špatná chvíle! Mějte se krásně a brzy se zase ozvu.

With love Káťa

Share:

3 Comments

  1. Péťa
    Duben 13, 2017 / 8:58 am

    Super článek. Je pravda, že štetce trochu zanedbávám a vůbec si neuvědomuju, že je ůležitý je taky čistit stejně jako pleť večer. JE to trochu kontraproduktivní. Večer se pracně odličuju a mažu drahýma sérama a ráno na sebe všechny ty bakterie zas nahodím 😀 Takže se na štětce vrhnu taky. Jen mi řekni jaký je ten sprej od Sephory? Je dobrý? A kolik stojí?

  2. Deni
    Duben 14, 2017 / 5:51 pm

    Děkuju za super tutorial, jestli se to tak dá nazvat! Určitě si ve štětcích musim udělat pořádek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *