ČAS NA DETOX

Vyhlásila jsem si duben jako čas na detox, ale ne jen tak ledajaký. Je to očištění celého organismu a také jen začátek pro to, abych pokračovala pak dál s novými návyky. Dnes vás pozvu do světa mé pleti a problémů spojených s ní, protože jsem si jistá, že v tom nejsem sama.

Abych se vrátila k tématu detoxu, pojďme si říct, co to vlastně pro mě znamená. Nejde o krátkodobou záležitost, ale jde o dlouhodobý stav, kdy nastartuji organismus ke změně. Začala jsem již v průběhu jara, kdy se více věnuju sportu, se kterým ale přichází problémy s pletí, která se více potí. Na sport tedy plynule navázal detox ve smyslu péče o obličej a v tu chvíli mi přišly tyhle skvělé masky od L’orealu.

Sport je nejlepší zábava, bez které si nedokážu představit život, ať je to ten řízený s trenérem ve fitku, nebo jen lehký výběh se psem nebo podél Náplavky. Sport je pro mě i wakeboard, surf nebo třeba kolo, longboard. Pleť holt dostává zabrat a pokud k tomu připočítám pražské ovzduší nebo vodu v českých rybnícíh, mám podstatný důvod k detoxu a k používání kvalitní kosmetiky.

L’oreal vyvinul masky přesně pro mě (nebo já jsem se spíše hodila do skupiny, pro kterou je vyvinul). Jedná se o tři masky, které se doplňují a já se přiznám k takzvanému multi-maskingu, kdy na obličej nanesu všechny na ta správná místa. Všechno trvá 10 minut (nebo také hodinu, protože na sobě masky nechám a začnu něco dělat) a moje pleť mi nastotisíckrát poděkuje.

DETOX MASK 
Moje favoritka, která je vyvinuta z očišťujících jílů a aktivního uhlí. Moji pleť rozjasní a opravdu mám pocit čistoty, který je podstatou mého detoxu na povrchu těla – obličeji i vevnitř.

GLOW MASK 
Maska číslo dvě (kterou mám na obličeji, když píšu tenhle článek). Je složena z opět z očišťuících jílů a červené řasy. Mám po ní hladkou pleť a nejraději ji používám na části obličeje, které se mi nepotí a které jen potřebuji vyhladit. To znamená po straně obličeje.

PURE CLAY MASK 
Maska, která mi sedí nejméně, ale mému obličeji nejvíce pomáhá. Je mi pravděpodobně méně příjemná proto, že mi opravdu vytahuje nečistoty a zmatňuje obličej, což tak moc potřebuji. Zelenou masku s jíly a eukaliptem používám na místa, která mám nejvíce mastná – takzvané „T“ a na bradu. Tedy na místa, která se mi nejvíce potí a kde potřebuji nejintenzivnější pomoc.

Jak masky používám? Kdykoli, kdy mám chuť, což je většinou opravdu dvakrát do týdne, což má pozitivní výsledky již po třech týdnech. Je krásné, že moje pleť dokáže reagovat tak rychle, protože s příchodem jara a více sportu jsem byla maličko zoufalá. Teď jsem spokojená, že jsem našla balanc pro pleť.
Čeká mě ještě hodně práce – nastartování organismu k fungování v oblasti jídla, s čímž bojuji od doby, co jsem měla anorexii, ale o tom až příště.

Jakou masku byste ocenili vy? Děkuji značce L’oreal za možnost masky vyzkoušet a s mým #instadetoxem budu rozhodně pokračovat. Sledujte můj Instagram a Instastories, kam vám občas mé multi-mask výtvory točím!

Hezku neděli, with love Karol

Share:

1 Comment

  1. Katerina Hanzlova
    Duben 19, 2017 / 3:29 am

    Ty masky sinpreju vyzkouset! Jsou opravduntak dobre? Uz se tesim! Diky moc za tip!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *