JAK POUŽÍVAT BEAUTY BLENDER?

Když se na trhu objevil beauty blender, znamenalo to ve světě kosmetiky obrovský boom. Většina smrtelníků se totiž nikdy nerozhodla používat štětec, protože pro většinu z nich byla práce s ním zbytečně složitá. Za to malá houbička působí o něco jednodušeji. Jenže jak s ní vůbec správně zacházet, aby byl výsledek dokonalý?

K tomuto článku mě přiměla stížnost jedné z mých kamarádek. ,,Nechápu, jak se s tím může někdo líčit! Vždyť je to hrozně tvrdý,“ řekla během snídaně a já hned věděla, co jí na tenhle rozhořčený dotaz odpovědět. Měla sice pravdu, beauty blender je opravdu tvrdý, jenže jen do doby než se namočí. Správně se tahle houbička proto používá mokrá a nejlépe vlhká. Před použitím svůj nástroj proto vymáchejte ve vodě, nechte chvilku proschnout a poté s ním zapracujte svůj make up nebo korektor. Uvidíte, že výsledek bude opravdu jiný.

Beauty blender navíc slibuje, že během roku ,,sní“ mnohem méně make upu než štětec a je lépe skladovatelný. Zároveň je v něm díky dennímu mytí méně bakterií, čímž je pro pokožku snesitelnější. Samozřejmě má ale i svá negativa, a tím zásadním je životnost. Zatímco kosmetický štětec (pokud je kvalitní) vám vydrží i několik let, blendery je dobré obměňovat každé tři měsíce. Po delší době totiž ztrácí svou kvalitu, tvar a doslova se rozpadá.

Tip na to, jak poznat ten nejkvalitnější snad ani neexistuje. Proto se při výběru držte u těch nejvíce doporučovaných. Rozhodně tak při svém hledání vynechte Ebay a jim podobné, kde tyto houbičky prodejci nabízí za dvacet korun. Kvalita totiž odpovídá ceně a výrobek vlastně s beauty blenderem nemá nic společného. Doporučuji se proto držet zajetých značek. Já používám BB od Anastasia a jsem s ním moc spokojená. Je dostatečně pevný a hlavně má super tvar.

Co se týče čištění, stačí ho jen po použití vyprat pod tekoucí vodou a nastříkat ho dezinfekcí stejně jako tomu je u štětců, o kterých jsem psala tady. Rozhodně však nepoužívejte pěnící produkty. Blender by potom klouzal, mastil se a dělal na obličeji neplechu.

Houbičku uchovávejte nejlépe na vzduchu, ať může dýchat a nezatuchne vám. Na rozdíl od štětců by v kosmetické taštičce doslova trpěla a mohla by i zapáchat.

Pokud jste si tedy nepadli do noty se štětci, blender pro vás bude dobrou alternativou. A rozhodně krokem vpřed od nanášení produktů prsty 😀

With love Káťa

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *