JAK NA DOKONALÉ OBOČÍ?

Ještě nedávno jsem se o své obočí starala sama. Nedokázala jsem si představit, že by mi na něj sáhnul někdo jiný. Přeci jen obloučky nad očima ovlivňují náš výraz, vzhled i celkový dojem. Jenže pak mě Kája přesvědčila k návštěvě Brow baru, kde nejen, že obočí profesionálně upraví, ale také vám předají spoustu užitečných rad. A ty jsem se nyní rozhodla předat já vám!

1. Nechte chloupky růst

Prvním klíčem k úspěchu je dostatek chloupků. Než se tedy rozhodnete do Brow baru jít, nechte si obočí narůst. Já vím, je to šíleně těžké a chce to velkou trpělivost, ale výsledek za to stojí. Pokud si své obočí trháte už několik let, o to víc ho nechte růst. Třeba zjistíte, že máte úplně špatný tvar!

2. Nikdy ho nestříhejte

Může vám připadat, že některé chloupky jsou moc dlouhé. Většinou to ale bývá spojené právě s jeho tvarováním. Velmi často se ukáže, že si obočí češete špatně. I proto žádné chloupky nestříhejte. Zaprvé by vám to mohlo v obočí způsobit prázná místa, zadruhé je po ustřižení chlup narušený a může poté růst zatočený.

3. Když chloupky nerostou

Pokud máte problém s růstem chloupků, tak jako já, pomůže vám růstové sérum nebo přírodnější ricínový olej. Já používám sérum od Skinso, které nanáším na prázdná místa. Chloupky sice zpočátku rostou rovně a trčí, ale brzy se srovnají a lehnou si k ostatním. Proto i tuto fázi protrpte a já vám slibuji, že se to časem se srovná.

4. Zvolte správný odstín

Odstín tužky nebo stínu na obočí je stejně důležitý jako jeho tvar. Ovlivní totiž celek. Proto s výběrem nikam nespěchejte a opravdu si dejte záležet na tom, aby byla barva co nejpřirozenější. Moje hledání ideálního odstínu skončilo v New Yorku, kde jsem objevila skvělou tužku od značky Soap and Glory. Jenže v Česku tahle kosmetika není k dostání a na internetu je můj odstín beznadějně vyprodaný. Proto začalo druhé kolo, při kterém jsem narazila na super odstíny u Benefitu a také kosmetiky Kiko (tu mimochodem můžete zakoupit i v Brow baru).

5. Nechte se nabarvit profesionálem

Spoustu z nás si obočí barví doma. Je to ale podobné asi jako barvení vlasů po domácku. Efekt to má, ale krátkodobý a v závěru se stejně ukáže, že profesionál si s tím poradí mnohem lépe. Proto moc nerozmýšlejte a raději si za barvení připlaťte. Některé barvy z drogerií totiž nejsou zrovna kvalitní a mohou způsobit více škody, než užitku. Problém taky často bývá s odstíny, kterých mezi dostupnými produkty opravdu moc není.

6. Lepší je to bez vosku

Spoustu zahraničních blogerů propaguje vosk, ale jak mi Karolína z Brow baru prozradila, ani ten není na tenkou kůžičku nad okem zrovna ideální. Často se v místě použití udělá vyrážka, je zarudlé a několik hodin nemůžete použít make up nebo korektor. To proto, aby místo dýchalo a nezanítilo se. Proto nezavrhujte starou ale dobrou pinzetu, která odvede práci stejně dobře a bez komplikací.

Cesta za dokonalým obočím zkrátka a dobře vyžaduje trpělivost. Bez té se nikam neposunete. Než se tedy do změny dáte, připravte se psychicky na to, že více než dva týdny budete okolo očí lehce zarostlí 🙂 I tak doufám, že vás od změny nic neodradí, protože rozdíl je opravdu markantní.

With love Káťa

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *