KOKOSOVÝ DETOX

Jak už sám název napovídá, řeč bude o detoxu, ale tentokrát tom zevnitř. Znáte ten pocit po probuzení – cítíme se malátní, jako bychom nespali, energie na nule, přichází první kafe, druhé kafe a pak se nějak zmátoříme a je dobře. Říkala jsem si, že to je znamení těla, abych začala dělat něco jinak. Co se stalo i po pouhých třech dnech?

Abych začala úplně od začátku. Přemýšlela jsem, jak zdravě zdetoxikovat tělo a v mém oblíbeném Herbivore jsem si přečetla příběh Filipa Říhy (doporučuji). Po tom, co jsem při snídani přečetla příběh jedním dechem, jsem se rozhodla pro KOKOSOVÝ DETOX, kdy deset (nebo v mém případě tři) dny pijete jen kokosovou vodu obohacenou o další ingredience. Navíc jsem si čistila zuby kokosovým olejem, což je příjemný bonus a hlavně přírodní bělidlo.

Jaké byly mé pocity? První den ukrutná bolest hlavy, o které jsem se dočetla, že je známka hýbajících se procesů v těle. Druhý den bolest břicha, ukrutná. Třetí den, maximum energie a ač jsem byla na večírku, neměla jsem na nic chuť krom kokosového lektvaru, který jsem měla doma.

Dnes najíždím zpět na zdravou stravu, ale znovu a dokola jsem si potvrdila, že:

CO DÁVÁME DOVNITŘ, PROJEVÍ SE NAVENEK. 

Celý kokosový detox mě také utvrdil v tom, že o sebe musím více pečovat, chodit spát dříve a následně dříve vstávat nikoliv na budík, ale přirozeně (což se mi teď po dva dny dařilo). Podařilo se mi taky uvědomit si, že cokoli, co přijímáme, také vydáváme ať je to energie nebo třeba jídlo / pití a čím jednodušeji a přirozeněji žijeme, tělo lépe funguje.

Jak si udělat detox s Mladým kokosem?

  1. Nakupte si kokosové vody od Mladého kokosu.
  2. Kupte si nejlépe BIO řapíkatý celer
  3. Zelený ječmen
  4. Citrony

Každé ráno pijte citron vymačkaný do teplé vody a přes den upíjejte šťávu, kterou umixujete ze třech kokosů, celeru a zeleného ječmenu. Uvidíte, že to je vše, co vám k jídlu stačí.
Důležité je také, abyste si přes den našli čas sami na sebe a to v podobě tréninku nebo pohybu, který je vám příjemný. Další součástí je spánek, hodně spánku (alespoň 6-8 hodin, ideálně) a správné dýchání.

Uvidíte, jak se budete cítit!
Já vím, že až nastane ten správný čas, zopakuju si to celé v délce 10 dní a vy si přečtěte i můj minulý článek o detoxu navenek!

Jak své tělo očišťujete vy?

With love Karol

 

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *