DRÁŽĎANY NEJSOU JEN PRIMARK

Byl čtvrtek večer, kdy jsem v sobě začala cítit potřebu odjet někam daleko. Nejsem zvyklá být dlouho na jednom místě a po týdnu na home office, kdy nebylo ani moc akcí, jsem cítila jakousi sociální úzkost. Proto jsem v pátek příteli navrhla, že bychom v sobotu ráno vyjeli do Drážďan. Na jeho prvotní výraz nezapomenu. Říkal něco ve smyslu: ,,Nákupy, hodně lidí, fronty – NE.“ Slíbila jsem mu, že po obchodech ale rozhodně chodit nebudeme a naplánuju nám program na celý den. Kývl, a tak jsme v devět ráno seděli v autě, broukali si písničky a ujížděli směr Německo.

Drážďany totiž nejsou jen nejbližším nákupním místem značek, které v Česku (zatím) nemáme, ale také útulným městečkem, které nabízí několik zajímavých míst. Jedním z nich je bezesporu druhý břeh centra Altstadt, z něhož je krásný výhled na Frauenkirche neboli kostel Panny Marie. Hned u začínající „náplavky“ je navíc venkovní hospůdka, ve které čepují pivo, cider a nebo vám udělají domácí limču. Tu si pak můžete v klidu vychutnávat na lavičce s tím nejhezčím výhledem, který Drážďany nabízí.

Za pohled stojí také Zwinger. Barokní budovy skrývající precizně zastřižený trávník a nádvoří ve vás vyvolají nadšení a zároveň zvědavost. Přehlédnout byste také neměli Semperovu operu nebo Neustadt, který je proslulý krámky, kavárničkami nebo kluby. Zkrátka ideální pro mladý pár.

Během pár hodin tak nakrmíte svou zvědavost, cestovatelské pudy a chuťové buňky. Například wafle v kavárně Alex vám udělají boule za ušima!

Tak co, vydáte se někdy na výlet do města, kam ostatní jezdí jen za nákupy v Primarku? Pokud ano, určitě mi dejte vědět, zda vás Drážďany na druhý pohled dostaly také.

With love Káťa

 

Share:

1 Comment

  1. Saab
    Květen 24, 2017 / 3:16 pm

    Kačko, boží článěk, který ukazuje pravou tvář Drážďan. S přítelem tam jezdíme často a stejně jako ty, nejen za Primarkem 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *