PRAŽSKÉ VEČERY A RÁNA, KTERÉ NÁS BAVÍ!

Znáte ten pocit, když jdete z/do práce (nebo ze školy) a víte, že máte pár hodin světla (a tepla) k dobru. Nastává otázka – co s nimi. Naštěstí výběru v Praze je tolik, že samy nevíme, kam dřív. Máte stejný prooblém, nebo naopak oceníte naší zcela náhodnou inspiraci o věcech a místech, kam rády chodíme!

PRO DOBRÉ RÁNO 

Ranní Náplavka je vždycky dobrý nápad! V sobotu jsem se s kamarádkou sebrala a šly jsme na Náplavku. Ano, mezi ty tisíce lidí! Když ale zalezete s přáteli ke stolu úplně mimo hlavní dění a jen s květinami, psy a cupcakes, najednou vám ty lidi ani nevadí. Po chvíli začala hrát živá kapela a my jsme se octli úplně jak v jiné dimenzi pohody a těšení se na léto.
Sobotní Náplavka je pro nás tedy prozkoumaná a vždy dobrý nápad!

Cafe Jen je můj gastro sen! Pokud chcete zkusit jednu z kaváren, které ocenil i THE NY TIMES a to je co říci. Kavárna, která sice není v centru dění, protože je na Praze 10. V Kodaňské ulici, kousek od Vinohrad si pochutnáte opravdu na té nejlepší kávě nebo na snídani, která snoubí všechny chutě a ještě si můžete před kavárnou popovídat se zajímavými lidmi z celého světa (zkušenosti nelžou).

Cafe Letka na Letné je skvělým útočištěm pro snídaně, brunche a odpolední siesty. Sídlí hned u Pidivadla hned vedle vstupu přímo do parku Letná. Pokud máte nejen volné ráno, ale i pár hodin k dobru třeba dopoledne, po snídani si můžete užít výhledu na Prahu od Kyvadla (nebo taky výhledu na místní skejťáky a připomenout si tak mladší léta :D. Nebo to děláte pořád? )

PRO HEZKÝ VEČER 

Moje tipy na otřelá místa s neotřelými zákoutími!

Zřícenina na Babě (kousek od Shuchdola), ze které je vidět celá Praha!

Výhledy na Vyšehradě, ale ne jen tak na hradbách, kde se mačkáte s miliony lidí. Víte, že hradby jsou i na druhé straně a o moc hezčí? Výhled srovnatelný a vy si můžete užívat západu sluníčka.

 Náplavka = LOVE. Nejen na té klasické straně na Výtoni, kde je mimochodem spoustu dobrých podniků na Výto%nském náměstíčku jako třeba vinárna Na břehu Rhóny, Cafe Terapie, Herbivore, Baribal a mohla bych pokračovat.
Na druhé straně se poslední dobou pořádají skvělé festivaly, máme tam krásnou galerii a nebo bar KOBKA, který svým názvem nepřipomíná příjemné posezení, ale věřte, že je. Přívozem se tak můžete libovolně přemisťovat a to mě baví!

Všimli jste si, že ráno je u mě o jídle a večer o výhledech a západech slunce? Ne nadarmo jsem #breakfastlover a #sunsetlover. A to si člověk uvědomí až o tom napíše.

Jaká místa máte nejraději vy?

with love, Karol

Share:

1 Comment

  1. Pavla
    Květen 29, 2017 / 7:04 pm

    Moc hezký článek Karol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *