SMYJTE ZE SEBE ZIMU!

Péče o tělo je velmi důležitá. Především teď v létě, kdy svou pokožku i křivky vystavujeme pod paprsky slunce. Nikdo z nás jistě nechce mít na nohou nevzhledné pupínky po holení nebo šupinky suché kůže. Proto jsem si pro vás připravila článek o očistě před plavkovou sezonou, která začíná co nevidět! Tak jdeme na to?

Čistota je půl zdraví

Nemusím snad říkat, že nejdůležitější položkou je sprchový gel. Jenže aby naše pokožka byla na dotek hebká a na pohled krásně zdravá, musíme volit správné přípravky. Proto bychom se měli vyhnout levným mýdlům se spoustou chemie a koupat se s olejíčky a nebo želé. Ano, opravdu želé! Když mi ho Lush poslal, byla jsem k němu vcelku skeptická, ale jak se později ukázalo, moje obavy byly naprosto zbytečné. Produkt jsem si totiž nakonec dost oblíbila. Skvěle pění, což ve mně vyvolává absolutní pocit čistoty a pleť je po něm krásně jemná. Dvakrát do týdne ho však nahrazuji jemným peelingem od Yves Rocher, kterým kroužím po těle od krku až po paty.

Pryč s mdlou a suchou pokožkou

Hrubý peeling doporučuji dělat jednou týdně a především v období, kdy se chystáte opalovat. Produkt vás totiž zbaví staré kůže, šupinek a nebo nevzhledných pupínků, které se čas od času objevují po holení. Já nejvíce miluji ten od Dermacol, který má nejen boží vůni, ale také dělá nejlepší efekt. Zkrátka krásně hebkou pleť!

Krémem k neodolatelnosti

Mazat, mazat, mazat. A to platí v každém případě. Není nic horšího, než když jdete na koupák a nohy máte absolutně matné a suché. Vypadá to, jako byste ze sebe zimu vůbec nesetřásly. Proto se krémujte po každém koupání alespoň na horních a dolních končetinách. Kůže vám to jednou oplatí, věřte mi! A pokud nemáte rádi krémování, zkuste alespoň splachovací kondicionér na tělo od Lush, o kterém jsem vám už jednou psala. Já aktuálně používám tělové máslo od Victoria’s Secret, které opravdu nádherně voní.

Dopřejte si relax 

Alespoň jednou do měsíce si dejte horkou vanu, při které se všechna špína přímo rozpustí. Stačí jen, když do vany hodíte nějaký hydratační přípravek. Nemusím zmiňovat, že mými favority jsou bomby od Lush, o kterých bych mohla básnit dlouhé hodiny. Mým favoritem je Sex bomb.

Nedřete ručníkem!

Pokud máte své tělo rádi, nedřete příliš ručníkem. Nedocílíte totiž ničeho jiného, než červených fleků a podráždění. Otírejte se proto po každé koupeli jako miminko a budete se tak i cítit (samozřejmě jen na dotek :D).

Takže všichni šup do vany nebo sprchy a na pláž! Uvidíte, že se za vámi lidé otočí i bez six packu.

With love Káťa

Share:

2 Comments

  1. Deni
    Květen 27, 2017 / 11:15 am

    Boží článek, scrub nedělám, tak musím začít 😀

  2. Pavla
    Květen 28, 2017 / 7:04 pm

    Super tipy na produkty Kačko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *