JAK SI UDRŽET POŘÁDEK VE SKŘÍNI A MÍT SVŮJ STYL?

Někteří z vás vědí, že se vedle práce věnuji i osobnímu stylingu. Proto jsem se rozhodla několik základních rad předat i vám. Často svým klientkám říkám, že základem úspěchu je čistá skříň a přehled o tom, co v ní máte. Dnes se tedy společně podíváme na to, jak si v oblečení udržet pořádek a styl.

Zbavte se nepotřebného

Prvním důležitým bodem je neskladovat zbytečnosti. Pokaždé, když mám novou klientku, která si se sebou neví rady a stále nenašla svůj styl, poprosím ji o odhalení své šatní skříně. Velmi často pak u klientek vidím jeden velký chaos. Nastává otázka: ,,Jak si ve své hlavě ujasnit svůj styl, když je ve skříni nepořádek?“ Musíme ji uklidit. Ze skříně postupně vyndaváme kus po kusu a dobře si rozmyslíme, co si necháme a co popotuje buď dál nebo do koše. Nemějte smilování! Pokud jste nějaký kousek neoblékli déle než rok (pokud se nejedná o bílou košili nebo společenské šaty, které jsou základem), jeho místo je jistě v šatníku někoho jiného.

Ujasněte si svůj styl

Během vyndavání ze skříně jistě uvidíte několik rozdílných kousků. To je tím, že jste se stále nenašli. Pokud najdete jeden kytkovaný top, který moc nenosíte a potom samé šedé nebo béžové věci, víte, že barevnou škálou cesta nevede. Svůj styl tedy v podvědomí znáte. To, co ve skříni převažuje, jste vy. Dobře se proto rozmyslete, v čem se vlastně cítíte nejlépe a co si myslíte, že vám sluší. To poté dávejte na hromádku, která vám zůstane.

Nebojte se být basic

Základem šatníku jsou pak tzv. basic věci, které se dají bezvadně kombinovat s čímkoli. V mé skříni najdete hned několik obyčejných černých, světle a tmavě šedých a bílých triček. Jsou to totiž kousky, které se hodí ke všemu a když nemáte svůj den, vytrhnou vám trn z paty. Pokud vám takové kousky ve skříni chybí, nakupte je.

Skříň umyjte

Abyste se zbavili toho pocitu starého, skříň také omyjte. Vemte hadřík, sprej na prach a otřete její stěny a police. Kus nábytku potom nechte vyvětrat, dokud z něho čistíčí přípravek nevyčichne. Jakmile je skříň čistá, můžete oblečení skládat zpět.

Oblečení může mít řád

Pak jsou také lidé, kteří mají ve skříni sice spoustu super kousků, ale chodí dokola v tom samém. To se děje především proto, že nemají o svých věcech přehled. Oblečení je po skříni rozházené a nemá svůj řád. Proto svou skříň třídím podle barev. Na tyči mi visí trika od bílé až po černou. Začínám tílky s úzkými ramínky, pokračuju se silnějšími přes trička s krátkým rukávem, až dojdu k rolákům. A takto řadím každou barvu. Docílím potom toho, že mám úžasný přehled o tom, co se v mé skříni vlastně nachází. A když si vzpomenu na jeden top, který jsem dlouho neměla, vím, kam pro něj sáhnout. Podobně skládejte i kalhoty.

Když voní skříň, voníte i vy

V mé skříni se pravidelně vyměňují vůně. Nejčastěji mezi oblečením skladuji bomby od Lush, které dokonale provoní celý prostor i oblečení. Momentálně tam mám mango z Thajska. V obchodech s drogerií je ale také velký výběr. Nakupte si proto dva pytlíčky voňavé směsy a tu potom umístěte do skříně. Kousky oblečení pak krásně voní, i když nejsou třeba čerstvě vyprané.

Nezapomeňte na moly!

Mol šatní je nepřítelem milovníka módy číslo jedna. Skříň dokáže zničit během pár dní a nenávratně vás připravit o ty nejoblíbenější kousky oblečení. Proto každý půl rok ve skříni měňte produkt proti molům. Já nakupuji takové mentolové kuličky v drogerii Teta, které stojí okolo šedesáti korun a rozmístím je po skříni tak, aby byla chráněná.

A to je z mých základních rad vše. Doufám, že jste se dnes dozvěděli něco nového a článek pro vás bude přínosný. Pamatujte, že pokud chcete v módě uspět, musíte mít přehled o své skříni v podstatě neustále. A pokaždé, když nakupujete nové kousky si řekněte: ,,Mám to vůbec k čemu vzít? Hodí se mi to?“ Pokud je odpověď ne, kousek nechte v obchodě pro někoho jiného.

With love Káťa

 

 

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *