VŠECHNO JE JEDNOU POPRVÉ – MORAVA

Sedím v Praze u počítače a projíždím mobil, ve kterém mám stažené již všechny fotky z víkendu a zjišťuji, že tam nic není. Sama se sebe ptám, jestli jsem byla líná nebo jestli jsem si prostě jen užívala a nefotila. Tak dopadl můj výlet na Moravě, o kterém vám ale i tak chci napsat, protože to bylo moje moravské  poprvé..

V pátek jsme s kamarádkou Luckou vyrazily do Pavlova. Pro mě cokoli je za Brnem, je ….. světa, ale to jsem se hodně zmýlila! Jakmile jsme právě přejely Brno, najednou jsem viděla nádhernou přírodu, cítila svěží vzduch. Jakmile jsme dojely do vesnice Pavlov, zaujmuly jsme místo v místním vinném sklípku. Pražská holka, která si myslela, že sklípek musí vždy být neútulný se spletla podruhé za několik hodin. Takovou nádheru jsem nikdy neviděla a ikdyž alkohol piju jen příležitostně, hned mi začalo místní víno chutnat (tak nějak jinak než v pražských barech).

Ubytovaly jsme se v Chytrém apartmánu, který jsme měly na celý víkend pronajatý. Jde o koncept, kdy všechno v něm ovládáte mobilem a nebo vestavěným systémem iPadů, což bylo naprosto boží (až na to, že jsme měly problém udělat si i jen kafe :D, zato hudba nám hrála jiná v každé místnosti). Po vyspání se do růžova, jsme ráno zjistily, že obec Pavlov vlastě leží hned na břehu přehrady Nové Mlýny a já už v tu dobu věděla, že program na den je jasný – pojede se na moje milované wakeboardy a taky že jelo a hned na celý den. Po náročném výkonu na sluníčku nám ale ještě zbyla energie na večeři ve Vinařství u Kapličky, kde se třeba točily Bobule a hlavně odkud je nádherný výhled na vinice.

#pohled, co mi vzal dech! 

Je pár míst, které vám ale chci doporučit, pokud sem pojedete poprvé v životě nebo poněkolikáté, ale chcete navštívit netradiční místa.

Obec Pavlov – sklepy Venuše. Vřele doporučuju, protože tak krásné prostředí a tak milí lidi, to je smrtelná kombinace, která vás tam táhne hned znova.
Pavlov archeopark  a výlet do doby Lovců mamutů a do věku věhlasu Dolních Věstonic. Zaprvé zajímavá architektonická stavba z betonu a dřeva a zadruhé moc zajímavá a krásná expozice za 90 korun a s 50 Kč příplatkem za focení 😀
Cafe Fara  v nedaleké vesnici. Bezpelková a zdravá kavárna, kde si vybere každý s nádherným výhledem!
Vinařství u Kapličky s vinným sklepem, restaurací, diskotékou (jen bežte, to byl taky zážitek!), výhledem na kilometry vinic a božským klidem.
Pavlovské a Mikulovské sklepy, kde slyšíte krom cinkání sklenic jen lidský a upřímný smích.
Pasohlávky – Wake merkur. Pokud chcete začít s wakeboardem nebo se projet na 18 překážkách, Merkur je místo, kam musíte jet! Na tom vleku jsem byla poprvé na wakeboardu a je to láska na celý život (pokud tam tedy není zrovna sraz motorářů Harley Davidson a je jich tam před 20.000. Nečekala jsem takovou fanouškovsou základnu! 😀 )

 

V moment, kdy jsme opouštěly apartmán jsem si uvědomila poněkolikáté v životě, že vlastně nemusíme jezdit daleko, (do hotelů v Egyptě a na další komerční dovolené), abychom byli šťastní. Naše země je tak nádherná, že jsem opravdu našla místo, kam se nutně potřebuji vrátit a objevit ho naplno.. !
Které místo v České republice máte nejraději?

With love Karol

Share:

2 Comments

  1. Terka T
    Červen 14, 2017 / 9:31 am

    Miluji Moravu! Krasny prispevek.

  2. Mirka
    Červen 14, 2017 / 6:46 pm

    Víno a smích rovná se Morava. Hlavní fotka krásně vystihla vše 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *