ČTENÍ S LÁSKOU

Začaly prázdniny, zácpy na D1, děti na táborech a Vary 😀 Odedávna ve mně ale přetrvává dojem, že prostě červenec a srpen jsou měsíce, kdy pociťuju, že je více volna, tudíž více času na sebe samou. Dnešní článek je o neobyčejných knihách od neobyčejných autorů pro naprosto obyčejné lidi, kteří milují vůni knih stejně jako jejich obsah. Každá si najde své čtenáře a já vám dnes tak trochu vkládám inspiraci přímo z mé knihovny pro vaše prázdninové čtení. 

Továrna na sny, @anie_songe

Kniha, kterou jsem dostala od mamky se slovy „to jsi celá ty„. Žila si v Londýně, miluješ Bali, „v Anet vidím celou tebe“, „jen už si najdi nějakýho toho Lukáše, ať můžu na tu tvoji vysněnou svatbu na Bali„. Díky, mami!
Přečetla jsem ji za dva dny, přestože jsem neměla absolutně čas, což potvrzuje pravidlo „Když chceš, čas si najdeš„.
Bavilo mě každé slovo a pokud chcete inspirativní čtení pro letní večery, není lepší kniha, protože Čtyři dohody jsme už všichni četli a pokud jsme si z nich vzali alespoň trochu, doplnění najdeme právě v Továrně na sny.
Jediné, co se mi trošku prodražilo je, že jsem si hned po přečtení začala hledat letenky na Bali. Stejně bych tam jela, ale takhle to bylo rychlejší!

Love X style X life, @garancedore

… aneb proč si všichni tu kniho fotí? Ano, je supr fotogenická a já jí mám také ráda na svém Instagramu. Kdo ale došel dál, než jen k focení zjistil, že je skvělá i vevnitř. O čem je tedy vnitřek knihy? O tom, jak vnitřek ovlivňuje váš venek a jak přes milování sama sebe, dospějete ke stylu – vám vlastnímu!
Blogerka Garance Doré předvedla, že posedávání po Pařížských a New Yorských kavárnách opravdu stojí za to a styl tam taky s trochou štěstí pochytáte.

Hygge – Tajemství spokojeného života, Louisa Thomsen Brits

Dánové jsou považováni za nejšťastnější národ na světě, nevěříte? Až si přečtete tuhle knihu, uvěříte!  Za jejich spokojeností stojí hygge – pocit sounáležitosti a tepla, moment pohody a radosti. Tato malá knížka vám pomůže hygge najít a užívat si každým dnem. Uvařte si kávu, ulehněte do houpací sítě a už jen čtěte řádek po řádku, jaký je živit s hygge…. Uvidíte, co pro vás právě slovo hygge znamená.

Leaders eat last ( leadeři jedí poslední), Simon Sinek 

Simon je jedním z mých knižních a video mentorů. Napsal několik světových bestsellerů, je aktérem v jednom z vůbec nejúspěšnějších „Ted talks“, je aktivní na sociálních mediích, kde mě denně ráno motivuje. Prostě a jasně, tenhle člověk ví, o čem mluví a mě baví, jak o tom mluví. Kniha Leaders eat last pojednává o tom, jak být pro svoji firmu tím správným vůdcem a jak je důležité obětovat své pohodlí pro své podřízené, což vede k větší výkonnosti týmu, loajalitě a dalšímu. Možná tady nemáme manažery (nebo možná ano), ale mnozí z vás se jimi třeba chtějí stát a moje oblíbená kniha od Simona vám k tomu pomůže. K té doporučuji spíše zvýrazňovač a podtrhávat. Rozhodně je co podtrhávat!

  

Inspirovala jsem vás svým seznamem? Věřím, že najdete čas na sebe, na své knihy a věřím, že si na mě jednou vzpomenete, až budete číst jednu z mých favoritek pro léto 2017.

Hezký týden,

 

With love, Karol

 

 

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *