A ZASE TY VLASY!

Jak titulek napovídá, dnes se budeme po dlouhé době věnovat vlasům. Především těm se sklonem k mastění a suchými konečky. Tedy přesně takovým, jaké mám já a s nimiž bojuji od puberty. Jaké přípravky mi momentálně dělají dobře a co je podle mě naprostý objev měsíce? O tom se vám právě v tomto článku rozepíšu.

Když mi bylo šestnáct, můj gynekolog mi předepsal antikoncepci. Pilulky, které byly nízkohormonální ale moje tělo dost slušně rozházely. Z mých normálních vlasů se staly mastné, z obyčejné pleti smíšená se sklonem k vysušování. Znamenalo to pro mě tedy kompletní výměnu všech produktů na obličej i vlasy. Po dlouhém pátrání jsem přišla na to, co mi sedí a mezi výrobky si udělala své favority.

Jenže během poslední kontroly u gynekologa jsem se rozhodla prášky navždy vysadit a už je nikdy nevzít. To, co tyto umělé hormony s tělem páchají, je opravdu neuvěřitelné. O tom se tu ale rozepisovat nechci. Mířím tím k tomu, že stejně jako v šestnácti, se moje tělo zachovalo i ve třiadvaceti. A já jsem nyní na startovní čáře a snažím se přijít na to, co vlastně aktuálně mému obličeji i vlasům sedí.

Stejně jako před lety totiž s vysazením přišly velké změny a mé vlasy vyžadují opět jinou péči. A s velkým úspěchem mohu říct, že jsem po třech měsících konečně vychytala combo, které mi sedí. Pojďme si ho představit!

Mastné vlasy potřebují… hydrataci?

Do začátku března jsem používala šampony určené pro mastnější typ pokožky s velmi jemným složením. Po vysazení antikoncepce to ale nebylo ono. Vlasy byly zplihlé a bez života. Začala jsem proto pátrat a vybírat něco jiného. V ten moment mi ale Kačenka z Bauer Media poslala balíček s pozvánkou na vlasovou show v Českém muzeu hudby společně s některými produkty. Byl mezi nimi šampon a maska od Lorealu pro lámavé vlasy bez lesku. ,,To není nic pro mě, někomu to dám,“ prohodila jsem a šampony uklidila do šuplíku s nerozbalenou kosmetikou. Jenže pak nastal den, kdy jsem šla do sprchy a neměla šampon. V pracovním shonu jsem ho zapomněla koupit a přítelův jsem používat nechtěla, protože má absolutně odlišný typ vlasů. Sáhla jsem proto do šuplíku, pokývla hlavou a řekla si, že tuhle lososovou řadu zkusím. Dobře tedy, překvapila mě už při nanesení na ruku. Šampon je hodně jemný, extra pěnící, voňavý a má v sobě třpytky. A protože má obohacenou formuli o vitamín B6 a Biotin, vlasy po něm mají být pevnější a zdravější. A já mysím, že to tato řada krásně splňuje. Jakmile jsem produkt smyla a začala se fénovat, nevěřila jsem tomu, jak jsou moje vlasy najednou lehké a na pohled zdravé. Paradoxně mi tedy momentálně vyhovuje hydratační šampon, který rozhodně nebojuje proti mastnotě, ale proti škodlivinám a nedostatkům. A to je pro mé vlasy, zdá se, momentálně lepší.

Trocha oleje nikdy neuškodí

Společně s novým šamponem a maskou jsem začala dvakrát týdně používat olej na tělo i vlasy. Stačí opravdu jen jednou stříknout do dlaně, promlout a lehce prsty prohrábnout konečky vlasů. Nejenom, že jim dodá lehkost, ale především odlesk. Mythic Oil totiž obsahuje třpytky a stejně jako šampony napomáhá tomu, aby vlasy byly zdravější. Poprvé jsem to s ním krapet přehnala a vlasy nešly téměř ani vyfénovat 😀 Ale jakmile jsem přišla na to, jak s ním zacházet, zařadil se k mým oblíbencům.

Když vlasy potřebují druhou šanci

Suchý šampon je produkt, který u nás doma snad nikdy nechyběl. Vzhledem k mé práci potřebuju neustále vypadat dobře a svěže. A proto když doběhnu domu z práce a převlékám se do koktejlek a běžím na akci, nezapomenu si vlasy přestříkat Miracle Dry Shampoo od Aussie. Abych byla upřímná, tahle značka mi nikdy moc neseděla. Zatímco všichni pěli ódu na jejich šampony, já to nechápala. Nic mi od nich nevyhovovalo… Jednoho dne jsem ale spěchala na natáčení a po cestě zmokla. Naběhla jsem proto do drogerie a popadla miniaturku tohoto produktu. Ve studiu jsem se jím potom přestříkala a PÁNI! Vlasy byly jako čerstvě umyté, voněly a hlavně nabraly na objemu. Tou největší výhodou mi ale přišlo, že nepotřebovaly podruhé přestříkat. Při další návštěvě drogerie jsem proto popadla největší balení a spokojeně ho odnesla domů. A už to spolu koulíme čtvrt roku.

Styling jedním stříknutím?

Další super věc, která zajistí lepší texturu a hlavně objem je Tecni.Art Wild Stylers opět od Loreal. Já na styling nikdy moc nebyla. Nechápala jsem, jak si někdo může denně tupírovat nebo natáčet vlasy. Zaprvé jsem na to nikdy neměla čas a zadruhé se mi vždy potvrdilo, že všeho moc škodí. Hodně přípravků ve vlasech mi prostě nedělalo nikdy dobře. Čas od času ale opravdu potřebuju, aby mi vlasy držely a byly výraznější. A tak sahám právě po tomto výrobku, který fakt umí. Jindy jemné vlasy jsou po pár stříknutích o něco objemnější a drží. Což je pro zrychlené lidi (jako jsem já) naprosto ideální.

A ačkoli máme každý jiný typ pleti a vlasů, myslím, že si v tomto výběru alespoň s jedním produktem sednete. Především tedy pokud má  jít o suchý šampon, protože těch dobrých je na trhu opravdu málo. A že jsem jich vyzkoušela!

Doufám, že si užíváte neděli. A že máte pěkné vlasy! :))))

With love Káťa

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *