KRÁSNÁ BEZ LESKU

Hektický den, horko a stres rovná se rozteklý make up, který se leskne a nevypadá pěkně. Určitě to každá z nás zná. Právě teď v létě je extrémně těžké udržet líčení celý den krásné, přirozené a zároveň matné, a proto jsem si pro vás připravila článek o mých nejoblíbenějších matujících produktech, které doopravdy fungují.

Čistá pleť rovná se matná pleť

Základem dokonalé pleti je nepochybně čistění. Jakmile ráno vstaneme, měly bychom pleť zbavit nečistot a především mazu, který se na naší pokožce přes noc nashromáždil. Já používám čistící gel Pure Focus od Lancome, kterým se večer odličuji a ráno jím pleť probouzím. Stačí opravdu kapička, kterou hezky napěním a obličej lehce oplachuji, dokud necítím, že je čistý. Pleť potom lehce otřu ručníkem na obličej a pokračuji dalším krokem.

Dejte pleti napít

Plno lidí si myslí, že když se jim obličej leskne nebo je jejich pokožka mastná, krémy nejsou nic pro ně. Jenže to je nesmysl. Pokožka se mastí z několika důvodů a jedním může být i dehydratace. A proto bychom jí ráno měly dopřát alespoň malý „drink“. Já si pod make up absolutně zamilovala krém, který je také z řady Pure Focus od Lancome. Je krásně hebký, jemný, rychle se vstřebává a hlavně nevysušuje, což vidím jako jeho největší pozitivum. Krému stačí dát opět maličko, a tak i déle vydrží.

Podklad je poklad

Dlouho jsem se podkladovým bázím bránila, jenže jak už jsem v několika postech zmínila, jakmile jsem vysadila antikoncepci, moje pleť se změnila. Kvůli tomu potřebuju mnohem více fixace. Bázi od Kiko jsem si jen tak letmo vzala během nákupů v Drážďanech a nepřikládala jí větší váhu. Už během prvního použití jsem ale viděla rozdíl. Produkt nanáším na nos, bradu a čelo ve velmi malém množství a myslím si, že zabírá dobře. Výdrž make upu je delší a lépe se nanáší.

Fixací k dokonalosti

Nakonec vám představím můj nejoblíbenější produkt pro matný make up. Je jím pudr Blot od MAC a já ho používám už třetím rokem. Božsky fixuje, nezanechává na pleti film, nepráší, neobtiskává se a skvěle zafixuje i tvářenku a konturovací produkty. Můžete ho navíc přes den kdykoli doplnit a na pleti to neudělá žádnou neplechu nebo nesrovnalost. Zkrátka nejlepší přítel v boji proti mastné pleti!

A jaké jsou vaše nejoblíbenější produkty pro dokonalý makeup?

With love Káťa

 

Share:

1 Comment

  1. Saab
    Srpen 7, 2017 / 3:46 pm

    Skvělý tipy! Děkuju za inspiraci 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *