LÉTO JEDINĚ V ČECHÁCH

Začátek článku vezmu maličko ze široka. S rodiči jsme vždy úderem prvního prázdninového dne vzali naší Škodu 105 (možná 125, snad jim nekřivdím) a vyjeli jsme do Chorvatska, mačkat se s dalšími čechy na pláži a nebo chodit hodinu na odlehlou pláž. S postupem věku, jsme začali jezdit na jiné dovolené (pořád ale v létě), až jsme se z programu rodičů tak nějak potajmu se ségrou vykradly. Priority se začaly měnit a já jsem začala cestovat někdy dál, někdy blíž, ale snažila jsem se vyhnout klišé jménem červenec, srpen u moře. Stejně jako všechno ostatní, mě baví dělat věci proti lidem. To znamená dovolená u moře na podzim nebo na jaře a léto a zimu v Čechách. Po dlouhé době ho mám tedy tady a jsem spokojená, jako jsem nikdy nebyla a dokonce jsem i přátele přesvědčila, že léto je nejlepší právě tady, v naší rodné zemi.

Přemýšlím tedy na dece, na které mám nachystaný avokádový salát, čemu vděčím za tu změnu v myšlení a v životním stylu. Před léty bych se hnala za last minute zájezdy s holkama do Tunisu nebo do jiné typické destinace (jen proto, že to bylo výhodné, nebo že onyl prostě chtěly). Teď sedím u počítače a alespoň jednou týdně kouknu na výhodné letenky do celého světa. Poznávám destinace, kam se často nejezdí, chci zažívat to, co ostatní prostě v tom Tunisu nazažijí a do svého života potřebuji adrenalin. Spoustu adrenalinu, který mě žene dál.

I proto možná nejlépe strávený LETNÍ den, je pro mě u vody, na wejku, surfu nebo na vrcholcích českých hor. Léto v Čechách má hodně co do sebe a je to opravdu první rok, kdy ho zažívám naplno po několika propršených rocích v Anglii. Za měsíc, který uběhl jako voda, jsem byla v Krkonoších, několikrát; na Moravě, poprvé v životě; v Polsku, v Ostravě, ve Varech, v Maďarsku, což pořád počítám jako prázdniny v Čechách (žádný cheating, je to blízko 😀).

Abych ale nemluvila jen o místech, jde hlavně o lidi, se kterými ty prázdniny trávím. Ne, není to klišé, když řeknu, že s přáteli bych byla ve stanu bez sprchy a bylo by to pořád super. Tenhle stav totiž prožíváme u vody, kdy si pohodlně (někdy nepohodlně –  ještě teď bolí záda od sobotní noci) usteleme v autech, abychom druhý den byli mezi prvními na vodě. Jde o to, že tolik energie, co věnuju mým přátelům, se mi tisíckrát vrátí na energii, kterou věnují oni mně a protože se můj letní život točí okolo vody, je jasné, kde budou přátele. V týdnu je ještě dalších pět dní pro ostatní, se kterými se potkávám každý den po práci, protože na ta dobrodružství nějak vydělat musíme.


Tenhle článek mě napadl napsat po dvou dnech, které jsme se ségrou strávily ve Špindlu, kde jsme si udělaly piknik v bílé, protože to je nejkrásnější barva léta (na oblečení, nikoliv na pokožce). A protože máme pomocníka Vanish Gold, už se nebojíme na trávu vlézt i v bílých šatech! Tak vytáhněte kamarády, uspořádejte si výlet nebo alespoň piknik v Praze, protože čas, který trávíte s vašimi nejbližšími je ten, na který budete vždy vzpomínat.

With love, Karol

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *