KDYŽ JE NAD 30, ALE POVINNOSTI SE NEPTAJÍ

Třicetistupňová vedra jsou super, když jsme u vody nebo na výletě s přáteli. Rozhodně ale nepotěší žádného pracujícího člověka, který musí vypadat reprezentativně. Především v případě nás holek je to dost obtěžující. Make up se na nás doslova roztéká a my se těšíme na jediný moment – až ze sebe všechno odlíčíme. Někdy se tomu zkrátka nevyhneme, a proto vám dneska napíšu o nejlepších parťácích v případě, že vás takový den čeká.

Začít bychom měly hned u líčení. O podkladové bázi jsem vám už psala (tady), takže přejdu rovnou k samotné fixaci. Ačkoli jsem si dlouho myslela, že něco jako fixační sprej nemůže fungovat, změnila jsem názor. Dokáže totiž prodloužit neboli zpomalit rozpíjení. A to je v těchto pařácích opravdu praktické. Používám produkt od Kiko. Hezký voní, nezanechává ulepený film a rychle se vstřebává. Jen nesmíte zapomenout na to, že ho musíte aplikovat z 20 centimetrů.

Pokud před sebou máte nějakou oficiálnější akci, která si žádá výrazné líčení, určitě použijte podkladovou bázi pod oční stíny. Já mám v tomto ohledu ověřené produkty od Urban Decay. Na oční stíny a báze jsou podle mého názoru profíci. Stačí jenom trošku nanést na víčko a zapracovat lehkým vklepáním. Následně už nanášíte stíny, jak jste zvyklé.

V případě rtěnek toho moc není. Když zvolíte krémovou konzistenci, chce to kvalitní konturovací tužku, pokud matný lesk, přesnou ruku a dobrý balzám. Obě varianty ale něco pojí – s podkladovou bází produkt vydrží opět o něco déle a nerozpíjí se. Já svou ideální podkladovou tužku našla u Kiko a nemůžu si ji vynachválit. Rty hezky zvláční, vyplní rýhy a hlavně nevysušuje.

A jako poslední tu mám termální vodu. Ta sice nijak nezmatní a ani náš rudý a zplavený obličej neupraví, ale zbaví nás nepříjemného horka. Můžete se jí přestříkat namalované a nijak líčení nezkazí, jen krásně osvěží. A to je například v tramvaji největší záchrana.

Já jen doufám, že těch dnů, kdy se musíte trápit v líčidlech je co nejméně, užívate si tepla a jste nejlépe u vody. Já takové štěstí bohužel nemám, a tak mi nezbyde nic jiného, než se přestříkat termální vodou a doufat, že se brzy dostanu k vodě.

Hezkou neděli!

With love Káťa

Share:

1 Comment

  1. Saab
    Srpen 7, 2017 / 3:46 pm

    Super tipy. Fixační spreje na make up neznám, ale určitě zkusím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *