KDE NAKUPOVAT KABELKY LEVNĚJI?

Už jako malou holku mě móda a kosmetika přitahovala. Špehovala jsem maminku, jak se maluje a strašně moc toužila po tom, nosit rtěnku a být dospělá stějně jako ona. Když nebyla doma, potají jsem se kochala kousky v její skříni a představovala si, že jdu do práce. Nejvíce mě ale přitahovaly kabelky a boty. Jaké klišé, že? Toto nadšení mi zůstalo dodnes. Mamce už do skříně sice nelezu, ale obdivuji několik světových návrhářů. Sleduji jejich tvorbu, vývoj a především kolekce, které bývají velmi inspirativní. A nejvíce jsou v mém hledáčku kabelky. Dnes jsem si pro vás proto připravila článek o tom, kde pořídit značkové kousky levněji a s jistotou, že neplatíte nějakému podvodníkovi.

Podle světových designerů se řídí celý módní byznys a dokonce i konfekční obchody nebo krámek na rohu vaší ulice. ,,Ten modrý svetr, který máte na sobě, vymysleli lidé v této místnosti,“ říká dokonce postava Mirandy Priestly v mém oblíbeném filmu Ďábel nosí Pradu. A má pravdu. Můžeme tímto miliardovým byznysem sebevíc pohrdat, ale lidmi, kteří svou fantazii přenesli na papír, přehlídková mola a následně do obchodů, bychom si měli vážit. Módu vnímám svým způsobem jako umění. Oblečení vyjadřuje osobnost, určuje nám náladu, podtrhává ženskou krásu. Zkrátka a dobře dokáže ovlivnit nespočet věcí.

Pojďme ale zpět k mamince do skříně, kde kromě několika vytahaných světrů byly vždy kabelky. Kožená, barevná nebo snad i chlupatá. Je jedno, jakou si představíte, fantazii se meze nekladou. Každá je ale vždy výjimečná a dokáže outfit krásně podtrhnout. Proto právě kabelky vnímám jako klíčový prvek celku a jsem ochotna do nich investovat víc peněz.

Jenže je to pořádně nákladné, a proto sleduji několik stránek, kde mohu své vysněné kousky pořídit levněji.

Než se ale rozhodneme investovat do nějakého dražšího kousku, měly bychom dobře zvážit, zda se nám investice vyplatí. Předem doporučuji promyslet jaký tvar, velikost a barva je pro vás ideální. Neřiďte se jen tím, co je zrovna trendy, protože kabelka od světového návrháře vám vydrží navždy (alespoň já to tak vnímám), zatímco trendy se mění neustále. Nestihnete do své skříně vnést nový vítr a už na pulty přistávají nové a nové kousky.

Já jsem si odjakživa přála vlastnit kabelku od Louis Vuitton, a proto když jsem rozmýšlela, do které kabelky investuji, moje volba byla jasná – Neverfull nebo Speedy 35 s tmavou kostkou. Jakmile jsem si na tašku našetřila, neváhala jsem do ní vložit peníze. Stále totiž říkám, že kabelky jsou investice. Vždyť existuje tolik typů, co se již nevyrábí a cena těchto kousků jen stoupá (především pokud jde o ikonické kousky).

Tuto kabelku jsem si koupila z druhé ruky, přesněji z Luxury Bags v Týnské uličce. Ačkoli se o tomto obchodu neslo plno fám, já jsem si pravost kabelky ověřovala a je naprosto v pořádku. Její stav byl absolutně perfektní, ani byste nepoznali, že ji někdo nosil, a přesto mi ušetřila devět tisíc. Jedním z butiků, který se tedy vyplatí sledovat je tedy právě tento, v němž můžete mimo jiné i prodávat. Dobrou zkušenost jsem si odnesla i při dalším nákupu, a to kabelky Prada nebo psaníčka Givenchy. Výborný stav, přijatelnější cena. Zkrátka a dobře jsem se v tomto obchodě ještě nezklamala.

Další kousky jsem už sice koupila v oficiálních obchodech za plnou cenu, nicméně sleduji tři profily na instagramu, které denodenně přináší designové kousky za lepší ceny.

Jedním z nejstarších profilů, který sleduji už od samého začátku je @myluxbazar, který vede Slovenka Viki. Milá žena, která je však velmi zaneprázdněná, a tak si na nějaký dotaz počkáte trochu déle. Doporučuji ji kontaktovat přímo na telefonní číslo na WhatsApp a nebo komentářem pod fotku. Nabízí krásné kousky z aktuálních i starších kolekcí.

Jako další jsem si zamilovala @luxuryphile, kde jsou spíše minimalistické kousky a aktuální kolekce. V DM reagují v podstatě ihned a jsou neuvěřitelně milí. Vůbec se nezlobí za nějaký dotaz a velmi ochotně mi zaslali i rozměry. Na tomto profilu koupíte nejen kabelky, ale také brýle, boty a peněženky. Zkrátka ráj pro nákup věcí z dílny světových návrhářů.

Profil Best Fashion Bazar se věnuje především nákupu nových věcí ze zahraničí, které pak prodává levněji. Zaměřují se i na osobní nákup. Na stránce se tak objevují nejnovější kolekce a téměř nesehnatelné kusy. Velmi často zde narazíte na značku Louis Vuitton. Objevuje se tu ale i Gucci, Karl Lagerfeld nebo Valentino. Opět od každého trochu za dobré ceny.

Z těch zahraničních stránek určitě sledujte Vestiare, který funguje na podobné bázi jako naše Luxury Bags. Dále také My Theresa nebo Nordstrom, kde se sice kousky čast objevují za stejné ceny, ale mývají slevy nebo akce, během kterých vás opět nákup vyjde levněji.

No a pokud si chcete vychutnat ten pocit, kdy vycházíte z butiku s originální taškou, pak vám nezbyde než začít šetřit do prasátka. Tak či tak doufám, že jsem vám pomohla a najdete svůj vysněný kousek s co největší možnou slevou.

With love Káťa

Share:

1 Comment

  1. Mirka
    Srpen 20, 2017 / 10:34 am

    Wow! Vážně boží nápad na článek. Hezky zpracované a pojaté.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *