PROČ JSEM DLOUHO NIC NENAPSALA

Proč jsem dlouho nic nenapsala a proč jsem nic nedala ani na můj Instagram? To je otázka, kterou jsem si položila sama a na kterou jste se mě ptali na sociálních mediích. Občas totiž energií lítáte v oblacích a občas baterky prostě dojdou a než se znovu nastartujou, tak to k*** trvá….

Před nějakou dobou jsem napsala článek o tom, že zdraví je jen jedno a celé léto jsem si mezi milionem aktivit, které jsem dělala, lámala hlavu, proč mě tělo neposlouchá, když přeci dělám všechno už dobře. Přemýšlela jsem nad tím, že pár hodin spánku by mi mělo stačit, ale pak jsem usínala doslova za pochodu. Nad tím, že moje nohy jsou samá modřina a že je mi pořád zima, ikdyž je třicet stupňů. Že tloustnu, ale jím zdravě a pravidelně. Na začátku září jsem se rozhodla, že tohle už nejde dál a podstoupila řadu vyšetření, která ukázala, že mám nemocné ledviny a že to není prdel. 

Diagnoza zněla jasně a tak, že mi ledviny pracují jen na několik málo procent a když se nezastavím, čeká mě dialýza nebo transplantace. Sama jsem tomu nevěřila a v podstatě nic nezměnila na svém uspěchaném stylu s pocitem, že všechno dělám od června dobře a že už se to projeví. Doktor mě ale ujistil, že když patnáct let tělo vystavuju tlakům poruch příjmů potravy, hubnutí, tloustnutí a dalším blbostem, které mě napadaly, tak dva měsíce fakt nepomůžou a že za rok si řekneme. Ahaaa! Rozhodla jsem se o tom napsat otevřeně a tak, aby můj článek motivoval holky, které jsou možná v útlé fázi něčeho podobného, protože cítit se jako já teď fakt nechcete!

Ledviny, očistný orgán celého těla, který potřebuje výživu stejně jako všechno ostatní. Potřebuje vodu, aby spolu s ní odešly škodlivé látky. Potřebuje jí přiměřeně a potřebuje spoustu minerálů (a železa, které v těle nemám vůbec), které funkci životně důležitého orgánu podpoří a tím se tělo zbaví všech škodlivin. Moje ledviny si sice žádaly o minerály, ale když jsem jim je nedala, tak začaly postupně vypovídat funkci. Jednoduché jako facka, ale než to tý tvrdohlavý holce došlo, tak bylo pozdě. (Nicméně vidím, že nejsem sama, protože Selena Gomez to dotáhla podobným způsobem taky daleko)

Většinu volného času tak, i přes neustálé myšlenky na únik ven, trávím zavřená doma a to tak, že se snažím věnovat se sama sobě, knize, práci a jemnému sportu – józe nebo pomalejšímu běhu. Nejen, že jsem kompletně musela změnit jídelníček tak, aby obsahoval dostatek vitamínů a minerálů, ale musela jsem změnit i skladbu bílkovin, tuků i sacharidů a totálně vyřadit laktózu.
Okolo zdravého tématu se budou točit i mé články do budoucna. Uvědomuju si totiž, že přes veškerou krásu na sociálních mediích si neuvědomujeme, co naše tělo potřebuje a možná se nám taky stane, že za několik let se ozve to, na co jsme dlouho kašlali. ZDRAVÍ!

Všechno, co se mi stalo v posledních měsících je pro mě velký psychický i fyzický tlak, proto moje odmlka na blogu i mediích, protože jak bych mohla inspirovat vás, naše čtenáře, když jsem sama byla rozložená jak domeček z karet. Uvědomila jsem si ale sílu blogu a celého digitálu v tom, že možná můj příběh někomu bude připadat jako příběh vašeho života a že díky jednomu článku začnete dbát na to, co tělo říká.

 

Mějte se rádi a poslouchejte sami sebe, with love, Karol

Share:

4 Comments

 1. Míša
  Září 20, 2017 / 7:59 pm

  Kájo, drž se!!! Moc držím pěsti, aby bylo vše ok. Jsi silná holka, všechno zvládneš jako doposud. Jen trochu zvolnit a poslouchat „hlas“ svého těla. Kdybych mohla jakkoliv pomoci, dej vědět, ráda pomůžu. A není to jen zdvořilostní fráze!

  • Karolina Sramlova
   Září 20, 2017 / 10:46 pm

   Děkuju moc, on ten článek neměl být stěžování, ale spíš výzva pro všechny, kteří jsou zdraví nebo s něčim zápasí, aby přesně poslouchali tělo, protože kdo jiný ho má poslouchat než my sami. Děkuju moc a věřim, že tím, že se o tom píše, se dostane do povědomí, že nejsme jen schránka navenek 🙂 Love Karol

 2. Kristýna
  Září 21, 2017 / 12:54 pm

  Ahoj, nechci, aby to vyznělo blbě, ale Selena nepotřebovala transplantaci ledviny kvůli tomu, že by si nějak zhuntovala tělo, ale kvůli Lupusu, což je úplně někde jinde, moje ségra má stejnou autoimunitní nemoc, takže to je úplně něco jinýho

  • Karolina Sramlova
   Září 25, 2017 / 11:11 am

   Ano, já to vím, bylo to psané s nadsázkou a s ohledem na to, že jsou orgány, o kterých v podstatě nevíte, jak fungují a že fungují a pak se objeví problém. Takže se omlouvám, pokud to vyznělo špatně, ale myšleno to bylo dobře…. Love Karol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *