MILÁN, CHECKED!

Objevit Milán! Na mém listě už roky a letos se zadařilo. Vlastně celý rok je pro mě objevovatelský… Začalo to v Římě, pak Amsterdam, teď Milán. Moje Evropské must have  se mi pomalu plní a já po očku, vlastně po velkém očku koukám na letenky na Bali a jen doufám, že přírodní situace se sopkou se uklidní a Balijčani se budu moci vrátit domů a já na svůj oblíbený ostrov. Trošku jsem odbočila od Milána, ale nebojte, propojení s Bali není náhodné!

V každém městě, kde jsem, se snažím najít místa, které jsou mému srdci nejbližší a ty vám také přiblížit. V malém Miláně se mi povedlo objevit hned několik míst, která s vámi chci sdílet, protože mě chytly za srdce. Abych nezapomněla, tenhle výlet jsme si nadělily s mamkou a se ségrou, což pro mě byla taky novinka. Dlouho jsme spolu nikde nebyly, až bych si troufla říct, že roky (možná desetiletí).

Katedrála a pár fotek bez lidí… Ani jsem neudělala žádné porovnání mezi 7.00 ráno a 10.00 dopoledne. Jediným rozdílem je asi tak 1000 lidí a 2000 holubů 😀
Ale kdo nebyl na vršku nejstaršího kostela ze 14.století v renesančno-barokním stylu, dejte si ten čas a opravdu na tu střechu vylezte. Je to nádhera a absolutně jsem nechápala, jak je možné, že někdo takovou stavbu vymyslel, postavil a slouží už tak dlouho. Je to krása. Pokud budete mít chuť, k lístku je možnost prohlédnout si základy kostela a nebo celou kapli. Dejte si čas a běžte tam ráno, kdy se slunce probouzí za katedrálou a vy jí máte možnost vidět k krásném slunečním oparu!

Celebrities v tričku Levis, sukně Zoot, boty jsem musela koupit někde v Itálii, protože ty moje, které jsem si přivezla, dosloužily a já jsem si vysloužila hezkých pár puchýřů. Ostření na fotky nám moc nešlo, ale s postupem článku se to zlepšuje!

Deus ex machina. Proč jsem na začátku článku mluvila o Bali? Protože Deus ex machina je původně místo v Canggu. Místo, které se nazývá temple of enthusiasm (chrámem radosti) a přesně chápu proč – tohle místo má atmosféru a dokáže vykouzlit úsměv i po šestnácti nachozených kilometrech. Stejně jako obchody mají v Miláně své Evropské flagship stores, i Deus má jedinou Evropskou pobočku v Miláně.
Jedná se o obchod s motorkami na míru se stejnojmenným oblečením zkombinovaný s barem, klubem, kavárnou a především místem, kde na vás dýchne pohoda ať interier designem nebo obsluhou. Pokud budete mít cestu do Milána, objevte tohle neobjevené místo a dopřejte si brunch nebo jen skleničku. Za mě 10/10.

Victor Emmanuel gallery s nádhernými obchody lákajícími vstoupit do všech luxusních dveří a koupit si botičky nebo kabelčičky. Ráj pro shopaholičky, proto jsme rovnou zvolily kafíčko naproti Pradě a bylo to jedno z nejlepších v Miláně!

Aperol bar v prvním patře stejné galerie jsme si nemohly odpustit!

… a zmrzlinu nyní už s holuby a lidmi také ne.

 

Zkrátka z Milána bych vám poradila pár míst, která stojí za to navštívit. Některá jsou výše a některá jen zmíním, protože jsme opravdu jely na rodinný výlet a #instamilan nechám na jindy, třeba na další Fashion week.
Navigli – čvrť krásných pizzerií a barů u kanálů, odkud se krásně linou tóny pouličních muzikantů, z nichž je většina lepších než celá naše Superstar, historický hrad Sforzesco, ve kterém jsou stálé expozice nebo přilehlý park.
Příště, až sem pojedu určitě ale nevynechám výlet mimo Milán, na vinice, které jsou jen několik málo kilometrů od něho.

Děkuju Miláno, děkuju ségře a mamce za výlet a já už zase balím. Kam? Uvidíte už zítra!

With love to travel, Karol

Share:

1 Comment

  1. Říjen 4, 2017 / 12:14 pm

    Miláno bolo mojím a manželovým snom a chceli sme tam ísť minulý rok v januári, keď sme mali dovolenku na pár dní.. Vyhral však Amsterdam, pretože vtedy sa všetko začalo hemžiť migrantami a človek má trochu rešpekt.. Inak bolo to tam v celku bezpečné? Ja by som tam určite raz chcela ísť a výjsť si aj na strechu Duoma..no a keďže som skutočne shopaholička tak samozrejme by som nevynechala ani Galleria Vittorio 🙂

    http://www.sinnamona.blogspot.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *